معرفی دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه چشم | دستگاه حضور و غیاب چشمی

معرفی دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه چشم | دستگاه حضور و غیاب چشمی
دستگاه‌ حضور غیاب چشمی یا تشخیص عنبیه با فناوری‌های پیشرفته خود به تصویربرداری، آنالیز، الگوی سازی و تطبیق عنبیه اسکن شده با نمونه ذخیره در دیتابیس دستگاه می‌پردازد. اگر دو مورد با هم مطابق باشند که احراز هویت تایید و در غیر این صورت گزارش رد کاربر به عنوان مورد ناشناس و مشکوک ارسال می‌گردد. این دستگاه دقت، سرعت و عملکرد‌ بدون خطای خود را با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های مدرن کسب نموده و با تشخیص نقاط ویژه بافت زنده عنبیه چشم به عنوان یک خصوصیت منحصر به فرد و بدون تغییر در هر انسان می‌پردازد. علاوه بر این نه تنها عنبیه هیچ دو فردی تا کنون یکسان نبوده، بلکه برای الگوسازی از این ویژگی ۲۶۰ نقطه آنالیز و استخراج می‌شوند که به تبع احتمال خطا و تقلب نسبت به دیگر روش‌ها به صفر می‌رسد. برای بهره‌مندی از کیفیت، عملکرد سریع، مکانیزم بهداشتی و بدون تقلب دستگاه تشخیص عنبیه، می‌توانید مدل مناسب با محیط نصب، ظرفیت کاربری و بودجه مدنظر خود را از نمایندگان رسمی و برندهای معتبر خریداری و استفاده کنید.

راهنمای مطالعه

با توجه به اهمیت روز افزون ارتقای سطح حفاظت و اجرای پروتکل‌های امنیتی در بسیاری از نهادها، سازمان‌ها و واحد‌های کاری، به مرور شاهد مجهز شدن اغلب اتوماسیون‌ها به فناوری‌های هوشمند تشخیص هویت برای کنترل تردد و مدیریت منابع انسانی هستیم. به همین منظور تجهیزات حضور و غیاب نه تنها جایگاه روش‌های سنتی کنترل تردد را گرفته‌اند؛ بلکه نسبت به فناوری‌های ابتدایی مانند نمونه‌های کارتی یا رمزی، پیشرفت چشمگیری داشته‌اند. در حال حاضر دستگاه‌های مبتنی بر ویژگی‌های بیومتریک برتری خاصی نسبت به مکانیزم‌های غیر بیومتریک دارند. در این زمینه نیز دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه چشم، در مقایسه با دیگر دستگاه‌هایی که از فناوری تشخیص چهره، اثر انگشت و… استفاده می‌کنند بسیار پیشرفته‌تر است. لذا در ادامه به بررسی نحوه عملکرد، قابلیت‌ها، مزایا و معایب دستگاه تشخیص عنبیه به عنوان بهترین روش حال حاضر برای احراز هویت دقیق و سریع کاربران در فضاهای مختلف می‌پردازیم.

attendance-device-cta 02178756000

attendance-device-cta 02178756000

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه چشم چه نوع دستگاهی است؟

همانطور که می‌دانید عنبیه، بخش رنگدانه دار چشم است که پشت قرنیه قرار گرفته و رنگ چشم افراد را تعیین می‌‌کند. این قسمت از چشم الگوهای پیچیده و تصادفی دارد که در هر فرد متفاوت بوده و مانند اثر انگشت برای هر انسانی کاملا منحصر به فرد است. به علاوه الگوی ساختاری عنبیه چشم هر فردی از بدو تولد تا پایان عمر بدون تغییر باقی می‌ماند، مگر در صورت برخی پیشامدها یا آسیب‌های جدی این ویژگی دچار تغییر گردد. به همین منظور دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه چشم از این فاکتور بیولوژیکی در مکانیزم خود بهره گرفته و یکی از پیشرفته‌ترین و دقیق‌ترین روش‌های احراز هویت بیومتریک شناخته می‌شود. این فناوری با استفاده از الگوهای منحصر به فرد عنبیه چشم افراد، به تجزیه و تحلیل هویت آن‌ها پرداخته و فرآیند ثبت تردد کاربران را انجام می‌دهد.  

در واقع دستگاه حضور و غیاب چشمی یک دستگاه الکترونیکی است که با استفاده از یک دوربین و نشر نور مادون قرمز، عنبیه چشم فرد را تصویربرداری نموده و با الگوی از پیش تعیین شده در پایگاه اطلاعات مقایسه می‌کند. اگر عنبیه اسکن شده با نمونه ذخیره در دیتابیس دستگاه مطابق باشد که دستگاه کنترل تردد هویت فرد را تایید و ثبت می‌کند، در غیر این صورت اعلان رد یا عدم تایید را به سیستم و اپراتور مربوطه گزارش می‌دهد. امروزه از این تکنولوژی به صورت مجزا یا ترکیب با دیگر روش‌های (بیومتریک و غیر بیومتریک) در دستگاه‌های احراز هویت و تجهیزات کنترل تردد استفاده می‌شود و می‌توان آن را به صورت مستقل یا شبکه‌ مرتبط با سایر دستگاه‌ها و سیستم‌های امنیتی مورد استفاده قرار داد.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه چشم چه نوع دستگاهی است؟

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه چشم چه نوع دستگاهی است؟

دستگاه حضورغیاب تشخیص عنبیه چگونه کار می کند؟

برای استفاده از این تکنولوژی فرد باید با حفظ فاصله، ارتفاع و زاویه دید مناسب مقابل اسکنر دستگاه قرار بگیرد و به سمت لنز دوربین نگاه کند تا دستگاه در کمتر از چند ثانیه الگوهای عنبیه چشم را شناسایی نموده و نتیجه احراز هویت اعلام شود که این فرایند سریع و به ظاهر ساده طی چند مرحله به شرح زیر انجام می‌گردد.

مرحله  تصویربرداری: در قدم نخست و با قرارگیری فرد مقابل اسکنر، با استفاده از دوربین و نور مادون قرمز دستگاه تصویر دقیق و جزئیات کامل هر دو عنبیه چشم‌های فرد ثبت می‌شود.

مرحله پردازش: در این مرحله کیفیت و تمام فاکتورهای مهم تصویر از جمله کنتراست، وضوح، اندازه گشادی مردمک و… بررسی می‌گردد. سپس دستگاه با استفاده از پردازشگرها عنبیه چشم را از سایر بخش‌های اضافی چشم و پس زمینه جدا نموده و تنها تصویر لازم از عنبیه‌ها را برای تجزیه و تحلیل برداشت می‌کند.

مرحله استخراج و فشرده سازی: دستگاه با استفاده از روش‌های مختلف نقاط منحصر به فرد عنبیه چشم را استخراج نموده و آن را با کمک فرمت‌های فشرده سازی به یک الگوی بیومتریک تبدیل می‌نماید. ثبت الگو در روش مذکور با استخراج بیشترین نقاط ویژه عنبیه انجام می‌شود و به همین دلیل احراز هویت با این مکانیزم از دیگر فناوری‌های بیومتریک دقیق‌تر است.

مرحله تطبیق: سپس الگوی مربوطه به بخش نرم‌افزاری دستگاه حضور و غیاب ارسال شده و طبق تجزیه و تحلیل‌های هوشمند، با الگوی نمونه در پایگاه داده مقایسه می‌گردد و در نتیجه احراز هویت فرد تایید یا رد می‌شود.

دلایل استفاده از عنبیه چشم برای احراز هویت چیست؟

امروزه احراز هویت یکی از مهمترین مسائل حفاظتی برای اجرای پروتکل‌های امنیتی در بسیاری از زمینه‌ها مانند کنترل دسترسی، حفاظت از اطلاعات، سیستم‌های مالی، امنیت ملی، مدیریت منابع انسانی و… محسوب می‌شود. جهت تسهیل و تسریع این فرآیند روش‌های مختلفی وجود دارد که احراز هویت بر اساس ویژگی‌های بیولوژیکی از بهترین و دقیق‌ترین راهکارها هستند. در روش‌های بیومتریک شامل: تشخیص عنبیه چشم، اثر انگشت، کف دست، چهره و… با استفاده از الگوهای منحصر به فرد و ثابت، هویت شخص را شناسایی می‌کنند. اکنون می‌خواهیم دلایل استفاده از عنبیه چشم به عنوان بهترین روش احراز هویت بیولوژیکی را بیان کنیم.

 • عنبیه چشم‌ها دارای الگوهای منحصر به فرد و ثابت در هر انسان هستند که تا شش ماهگی تکامل یافته و سپس تا پایان عمر تغییر نمی‌کنند. ضمنا تحت تاثیر عواملی مانند بیماری، سن، استفاده از عینک، لنز و… قرار نمی‌گیرند.
 • وجود تعداد زیادی نقطه ویژه (حدود 260 نقطه) منحصر در عنبیه چشم هر فرد، امکان تشابه این ویژگی در دو انسان را با عدد ۱۰۷۸ احتمال متفاوت، تقریبا غیر ممکن ساخته است.
 • قابلیت شناسایی سریع و دقیق، دلیل دیگر استفاده از این ویژگی بیومتریک است که بر حسب قدرت تشخیص دستگاه، می‌توان به سرعت عنبیه چشم را شناسایی و تطبیق داد. همچنین نرخ خطای این روش بسیار پایین بوده و احتمال شناسایی یا رد اشتباهی کاربر به ندرت پیش می‌آید.
 • در این تکنولوژی به دلیل منحصر به فرد بودن الگوهای عنبیه چشم، امکان تقلب و دور زدن دستگاه تقریبا غیر ممکن است. ضمنا اغلب این دستگاه‌ها از سنسورهای پیشرفته تشخیص تخلف بهره‌مند هستند.
 • احراز هویت به این روش نه تنها برای بالاترین سطوح امنیتی نیز کامل و قابل اعتماد است؛ بلکه می‌توان از دستگاه‌های ترکیبی تشخیص عنبیه چشم با دیگر روش‌هایی بیومتریک یا غیر بیومتریک، برای افزایش هرچه بیشتر دقت و کارایی در مواقع اضطراری و الزامی استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

مزایای دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه

در طراحی این تکنولوژی ویژگی‌های مثبت زیادی وجود دارند که هر یک برای عملکرد دقیق و بدون خطای دستگاه‌های تشخیص عنبیه چشم مزیت محسوب شده و سبب گستردگی زمینه استفاده از چنین تجهیزاتی برای اغلب فضاها و اهداف امنیتی می‌گردند.

 1. این دستگاه‌ها با سرعت بالای خود در زمان بسیار کوتاهی اسکن، آنالیز، تطبیق و تشخیص عنبیه چشم را انجام می‌دهند و از ایجاد ازدحام،  صف‌های طولانی و بی‌نظمی در محل‌های کنترل دسترسی جلوگیری می‌کنند.
 2. امنیت بالای دستگاه تشخیص عنبیه امکان تقلب و جعل هویت را غیر ممکن می‌سازد، زیرا با آنالیز دما و رطوبت بافت زنده چشم، روش‌های مصنوعی و تخلف در این دستگاه دقیق و‌ هوشمند بی نتیجه هستند.
 3. عدم اختلال در دستگاه تشخیص عنبیه، معایب روش‌های دیگر بیومتریک را ندارد به طور مثال: زخمی شدن اثر انگشت یا تغییر چهره در دستگاه‌هایی با این مکانیزم‌ها تداخل ایجاد می‌کنند، در حالی که عنبیه چشم تحت تاثیر چنین عواملی قرار نمی‌گیرد.
 4. این دستگاه نیازی به ایجاد تماس فیزیکی ندارد و سطح بهداشتی بالای آن از انتقال و سرایت عوامل بیماریزا در بین کاربران جلوگیری می‌کند. علاوه بر این با پیشرفت دوربین‌ها و فناوری‌های تامین نور می‌تواند تشخیص عنبیه را تا فاصله ۱ متر و‌ عدم نور کافی نیز به درستی انجام دهد.
 5. دستگاه تشخیص عنبیه قابلیت انعطاف‌پذیری دارد و می‌توان آن را با سایر سیستم‌ها و تجهیزات مرتبط مانند سیستم‌های حسابداری، مدیریت منابع انسانی، کنترل دسترسی و… ادغام نمود و از امکانات آن‌ها بهره‌مند شد.
 6. کاربرد گسترده نیز از مزایای دیگر این تکنولوژی است که می‌توان بر حسب هدف کاربردی و سطح امنیتی مدنظر آن را در بیمارستان‌ها، بانک‌ها، فرودگاه‌ها، ادارات دولتی، اماکن نظامی، هتل‌ها و‌… نصب و استفاده کرد.

معایب کنترل تردد با شناسایی عنبیه چشم

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه چشم علاوه بر مزایایی که دارد در برخی موارد با معایبی نیز همراه است که اگرچه در عملکرد دقیق و مدرن این فناوری خلل چندانی ایجاد نمی‌کنند؛ اما با این وجود بر حسب شرایط و‌ هدف کاربردی در فضاهای مختلف به نوعی فاکتورهای منفی برای کنترل تردد با شناسایی عنبیه چشم محسوب می‌شوند.

 • نیاز به نگهداری و رسیدگی منظم از این دستگاه ممکن است برای برخی از فضاها و شرایط کاری مقدور نباشد و باعث محدودیت در استفاده از آن شود.
 • نیاز به مکث و قرارگیری دقیق مخاطب مقابل دوربین اسکنر و رعایت فاصله محدود نیز یک آیتم منفی محسوب می‌شود. این تکنولوژی مانند برخی از دستگاه‌های تشخیص چهره نمی‌تواند در حال حرکت یا فاصله دور نیز احراز هویت را انجام دهد.
 • حساسیت به شدت و زاویه نور معایب دیگری هستند که می‌توانند عملکرد سریع و دقیق دستگاه را مختل کنند. اگرچه‌ نور مادون قرمز در روشنایی کم دقت لازم را ایفا می‌کند؛ اما شدت و زاویه تابش نور خورشید یا نور مصنوعی بر فرآیند صحیح حسگر دستگاه تاثیر منفی می‌گذارند.
 • ظرفیت این دستگاه در پوشش تعداد کاربران محدودتر از سایر تجهیزات است و احتمال ایجاد اختلال در جریان کار یا افزایش زمان انتظار کاربران وجود دارد. برای حل این مشکل ترجیحا از دستگاه‌هایی که از روش‌های مختلف (کارت، چهره، اثر انگشت یا رمز) پشتیبانی می‌کنند استفاده نمایید.
 • اگرچه عنبیه یک ویژگی ثابت و خاص است و دستگاه با وجود لنز، عینک و بیماری چشمی نیز تشخیص بالا و دقیقی دارد؛ با این وجود اگر آسیب، مانع و یا تغییر شدیدی در چشم و عنبیه ایجاد شود در عملکرد و زمان شناسایی دستگاه تداخل به وجود می‌آید.

علاوه بر موارد فوق تاثیرپذیری از شرایط محیطی شامل نوسانات شدید دمایی، رطوبت، گردوغبار، خراش و آلودگی روی لنز اسکنر و… نیز ممکن است سبب بروز برخی مشکلات و معایبی در زمینه استفاده از این دستگاه مدرن و پیشرفته باشند.

بیشتر بخوانید: لیست حضور و غیاب پرسنل

معایب کنترل تردد با شناسایی عنبیه چشم

معایب کنترل تردد با شناسایی عنبیه چشم

دستگاه حضورغیاب با تشخیص عنبیه چه تفاوتی با دستگاه تشخیص چهره دارد؟

اگرچه دستگاه حضورغیاب تشخیص عنبیه چشم با دستگاه تشخیص چهره هر دو از مکانیزم ویژگی‌های بیومتریک بهره می‌گیرند، اما از جنبه‌های مختلفی دارای تفاوت در فرآیند احراز هویت هستند.

دقت شناسایی: اولین فاکتور مهم در مقایسه این دو تکنولوژی دقت بالاتر دستگاه تشخیص عنبیه چشم نسبت به دستگاه حضورغیاب تشخیص چهره است. زیرا عنبیه چشم دارای الگوهای ثابت، پیچیده، تصادفی و منحصر به فرد است و تحت تاثیر عوامل خارجی قرار نمی‌گیرد. اما چهره دارای الگوهای مشابه، قابل تغییر و جعل  است که تحت تاثیر عواملی مانند سن، عارضه پوستی، گریم، جراحی و پوشش قرار می‌گیرد.

سرعت تشخیص: دستگاه تشخیص عنبیه دارای سرعت بالاتری نسبت به دستگاه تشخیص چهره است، زیرا برای احراز هویت تنها به تصویر عنبیه چشم نیاز دارد و با روش‌های ساده و سریع الگوی عنبیه را استخراج و تطبیق می‌دهد. در حالی که حسگر تشخیص چهره، تمام صورت را اسکن نموده و الگوی نهایی و شناسایی آن پیچیده‌تر و زمان‌بر است.

سطح امنیت: مکانیزم تشخیص عنبیه از ۲۶۰ نقطه ویژه برای الگو سازی بهره می‌گیرد و احتمال یکسان بودن عنبیه چشم دو فرد تا کنون امکان نداشته است. در حالی که دستگاه تشخیص چهره تا ۲۰ نقطه را برداشت نموده و شبیه سازی الگوی نهایی ممکن است با تشابه چهره، گریم مشابه، ماسک سه بعدی و حتی تصویر با کیفیت انجام شده و امنیت دستگاه با احتمال تخلف کاهش یابد.

بیشتر بخوانید: دستگاه حضور و غیاب هوش مصنوعی 

نکات مهم قبل از نصب دستگاه حضورغیاب تشخیص عنبیه

پیش از هر اقدامی در خصوص خرید و راه‌اندازی دستگاه حضور غیاب تشخیص عنبیه، بهتر است به هدف کاربردی و شرایط محیطی استفاده از این دستگاه دقت نموده و بر حسب ظرفیت تردد قابل انتظار خود، دستگاه مناسب را انتخاب کنید. در مورد محل نصب نیز باید فضایی را در نظر بگیرید که دارای شرایط نوری مناسب باشد و از تداخل نور خورشید یا نور مصنوعی با اسکنر دستگاه جلوگیری شود. توجه کنید که محل نصب ثابت و بدون لرزش باشد و اگر در محیط بیرونی قصد راه‌اندازی دستگاه را دارید برای پیشگیری از آسیب‌های محیطی و شرایط جوی نامساعد، در اطراف محل نصب دستگاه کابین مناسب و محافظ قرار دهید.

قبل از نصب دستگاه محل دقیق را از نظر ارتفاع و فاصله قرارگیری کاربران انتخاب کنید تا پرسنل بتوانند در نقطه مناسب ایستاده و زاویه دید لازم برای حسگر دوربین ایجاد شود. همچنین محل نصب دستگاه دارای فضای کافی برای حرکت افراد باشد و موجب ازدحام و تنش در مسیر کنترل تردد نگردد. علاوه بر این باید اطلاعات کاربران را قبل از نصب دستگاه ثبت  کنید و الگوی نمونه عنبیه چشم آن‌ها را در پایگاه داده‌ها ذخیره نمایید. ضمن توجه به ثبت دقیق اطلاعات پرسنلی برای الگوی عنبیه هر کاربر، از رمزنگاری و امضای دیجیتال برای ارتقا امنیت تردد نیز استفاده کنید.

عوامل مهم در تعمیر و نگهداری دستگاه تردد با عنبیه چشم کدام اند؟

دستگاه تردد با عنبیه چشم یک دستگاه پیشرفته و حساس است که نیاز به تعمیر و نگهداری منظم و مرتب دارد و در صورت عدم رسیدگی و سرویس به موقع آن، قطعا عملکرد دقیق و بلند مدت دستگاه با مشکل مواجه می‌شود؛ لذا به این منظور عوامل مهم زیر را رعایت نمایید.

 • باید دستگاه را به صورت دوره‌ای با استفاده از پارچه نرم و خشک (پد و مایعات خاص) پاکسازی نموده و از ایجاد گرد و غبار یا لکه بر روی سنسور و چشمی دوربین جلوگیری کرد تا کیفیت بالا و عملکرد دقیق دستگاه حفظ گردد.
 • بررسی تنظیمات دوربین و فناوری‌های تامین نور را مرتب بررسی کنید و از سالم بودن و تنظیم مناسب آن‌ها اطمینان حاصل نمایید تا دستگاه دارای دقت تشخیص بالا و عدم خطای ناشی از وضعیت یا زاویه نامناسب نور باشد.
 • بروزرسانی دوره‌ای نرم افزار دستگاه از عوامل مهم در حفظ عملکرد بهینه آن است و ترجیحا آخرین نسخه آپدیت را استفاده کنید که دستگاه با قابلیت‌های جدید و بهبود یافته، از امنیت و سرعت بالاتری برخوردار باشد.
 • پشتیبان گیری از داده‌ها در بازه زمانی مناسب و قبل از تغییر و تعمیر در تنظیمات دستگاه را فراموش نکنید و از ذخیره اطلاعات در محل‌های امن و قابل دسترسی مطمئن شوید تا در صورت بروز خرابی یا از دست رفتن داده‌ها، بتوانید آن‌ها را بازیابی نموده و استفاده کنید.
 • بهتر است لنز و تمام قسمت‌های موثر بر کیفیت سنسورهای اسکنر را هر چند مدت یکبار بررسی نموده و نه تنها از تمیز بودن آن‌ها مطلع شوید؛ بلکه در صورت آسیب، خراش و… به تعویض قطعه مربوطه اقدام کنید.

بررسی قیمت دستگاه حضور و غیاب چشمی

قیمت دستگاه حضور و غیاب چشمی مانند سایر تجهیزات الکترونیکی و دیگر مدل‌های کنترل تردد تابع فاکتورهای مختلفی است که هر یک به نحوی بر نوسانات همیشگی قیمت این فناوری موثر هستند و قیمت واحد یا ثابتی وجود ندارد. با این حال جالب است بدانید که برعکس تصور عموم افراد، قیمت دستگاه تشخیص عنبیه نسبت به بسیاری از مدل‌های تشخیص چهره یا اثر انگشت مناسب‌ و اقتصادی محسوب می‌شود. با این وجود در زمینه قیمت این فناوری اولین عامل تعیین کننده، کیفیت ساختاری و فناوری به کار رفته در طراحی دستگاه است. بنابراین هرچقدر مدل دستگاه به روزتر باشد و از ویژگی‌های فیزیکی، طراحی ظاهری، قابلیت‌های نرم‌افزاری و آیتم‌های هوشمند بیشتری برخوردار باشد، مسلما قیمت بالاتری دارد. علاوه بر این تنوع برندها و سری‌های مختلف از این دستگاه‌ها سبب می‌شود که هر نمونه از لحاظ برند، مرکز عرضه کننده، آپشن‌های جانبی، خدمات پس از فروش و… با قیمت متفاوتی عرضه گردد. در نهایت شما می‌توانید بر حسب نیاز و بودجه مدنظر خود از مراکز معتبر و به روش مستقیم خرید کنید تا با حذف واسطه‌های غیر رسمی سبب کاهش هزینه و اطمینان بیشتر از کیفیت دستگاه شوید.

بیشتر بخوانید: انواع تجهیزات کنترل تردد و کاربرد آنها در مکان های مختلف

بررسی قیمت دستگاه حضور و غیاب چشمی

بررسی قیمت دستگاه حضور و غیاب چشمی

سوالات متداول درباره دستگاه کنترل تردد چشمی

آیا می توان در ثبت تردد با عنبیه چشم تقلب کرد؟

احتمال تقلب در ثبت تردد با عنبیه چشم بسیار دشوار و ناممکن است زیرا عنبیه چشم یک ویژگی منحصر به فرد، ثابت، بدون تغییر یا تقلید محسوب می‌شود. همچنین دستگاه حضور و غیاب چشمی با روش‌های امنیتی پیشرفته مانند نور مادون قرمز برای تشخیص بافت زنده چشم، رمزنگاری و امضای دیجیتالی از سرقت، تقلب و… جلوگیری می‌کند.

آیا دستگاه حضور و غیاب چشمی برای همه افراد مناسب است؟

اگرچه عنبیه چشم تحت تاثیر بسیاری از عوامل قرار نمی‌گیرد و دستگاه با وجود لنز و عینک هم قدرت تشخیص صحیح کاربر را دارد؛ اما برای برخی از افراد که دچار مشکلات شدید چشمی مانند التهاب یا آسیب عنبیه و عارضه‌های خاص در بافت چشم هستند، کارایی مناسب را ندارد.

آیا دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه برای چشم ضرر دارد؟

این دستگاه از اشعه مادون قرمز با فرکانس کم استفاده می‌کند و ضرری بر سلامت چشم ندارد. ضمنا این نور فقط در زمان تشخیص عنبیه فعال و منتشر می‌شود و در سایر اوقات خاموش و بدون تاثیر منفی و جانبی است.

بیشتر بخوانید: اشعه ایکس چیست؟

کدام دستگاه حضور و غیاب اطمینان بیشتری دارد؟

قطعا اگر دستگاه تشخیص عنبیه برای هدف کاربردی شما کافی باشد از لحاظ دقت، سرعت، اطمینان در عدم خطا و تقلب، نسبت به مکانیزم‌های دیگر شامل دستگاه‌های تشخیص اثر انگشت، تشخیص چهره و روش‌های غیر بیومتریک از برتری خاصی دارد.

نکات مهم در انتخاب دستگاه کنترل تردد چشمی کدام‌اند؟

با توجه به تعدد مدل‌ها، برندها و مراکز مختلف عرضه کننده، برای انتخاب دستگاه حضور غیاب تشخیص عنبیه با قیمت مناسب باید به عواملی مانند ویژگی‌ها و کیفیت ساختاری، قابلیت‌های نرم‌افزاری، ورژن نسخه سیستمی، آیتم‌های هوشمند و… توجه کنید.

جمع بندی دستگاه حضور و غیاب چشمی

با توجه به آنچه اشاره شد دستگاه‌ حضور غیاب چشمی یا تشخیص عنبیه با فناوری‌های پیشرفته خود به تصویربرداری، آنالیز، الگوی سازی و تطبیق عنبیه اسکن شده با نمونه ذخیره در دیتابیس دستگاه می‌پردازد. اگر دو مورد با هم مطابق باشند که احراز هویت تایید و در غیر این صورت گزارش رد کاربر به عنوان مورد ناشناس و مشکوک ارسال می‌گردد. این دستگاه دقت، سرعت و عملکرد‌ بدون خطای خود را با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های مدرن کسب نموده و با تشخیص نقاط ویژه بافت زنده عنبیه چشم به عنوان یک خصوصیت منحصر به فرد و بدون تغییر در هر انسان می‌پردازد. علاوه بر این نه تنها عنبیه هیچ دو فردی تا کنون یکسان نبوده، بلکه برای الگوسازی از این ویژگی ۲۶۰ نقطه آنالیز و استخراج می‌شوند که به تبع احتمال خطا و تقلب نسبت به دیگر روش‌ها به صفر می‌رسد. برای بهره‌مندی از کیفیت، عملکرد سریع، مکانیزم بهداشتی و بدون تقلب دستگاه تشخیص عنبیه، می‌توانید مدل مناسب با محیط نصب، ظرفیت کاربری و بودجه مدنظر خود را از نمایندگان رسمی و برندهای معتبر خریداری و استفاده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
فروشگاه