حضور و غیاب با موبایل | بهترین اپلیکیشن حضور و غیاب بدون دستگاه

حضور و غیاب با موبایل | بهترین اپلیکیشن حضور و غیاب بدون دستگاه
یکی از مهم ترین اقداماتی که می توان برای بررسی عملکرد کارمندان دورکار، یا پرسنل در حال ماموریت استفاده از سیستم حضور و غیاب آنلاین است. به همین منظور در این مقاله به بررسی کامل و جامع حضور و غیاب با موبایل، و بهترین اپلیکیشن های کاربردی در این زمینه پرداختیم. با مطالعه این مقاله ضمن آشنایی با انواع اپلیکیشن های حضور و غیاب آنلاین، می توانید بهترین اپلیکشن و سیستم حضور و غیاب مورد نظرتان را خریداری کنید.  

راهنمای مطالعه

یکی از ضروری ترین اقداماتی که امروزه در سازمان ها و شرکت های مختلف به منظور ایجاد نظم و همچنین بهبود عملکرد کارمندان انجام می شود، استفاده از سیستم حضور و غیاب است. خوشبختانه امروزه انواع سیستم های حضور و غیاب با مشخصات مختلف تولید می شود که یکی از بهترین آن ها سیستم حضور و غیاب با موبایل است. بدین صورت که کارمندان حتی دور از محل کار خود می توانند از اپلیکیشن حضور و غیاب با موبایل زمان شروع شیفت کاری و پایان زمان کاری خود را در اپلیکیشن ثبت کنند. اهمیت استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب امروزه برای مدیر همه سازمان ها و شرکت های مختلف محرز شده است. به همین منظور در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی کامل تر حضور و غیاب با موبایل، مزایا و کاربردهای مختلف این اپلیکیشن بپردازیم.

حضور و غیاب با موبایل یا حضور و غیاب آنلاین چیست؟

یکی از بهترین روش های مدیریت حضور و غیاب برای شرکت های خصوصی و دولتی و سازمان های مهم و امنیتی، حضور و غیاب آنلاین با استفاده از موبایل است. بدین صورت که با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات می توانید به صورت آنلاین زمان شروع و پایان کار خود را ثبت نمایید. در واقع با استفاده از این روش کارمندان هر زمان که به اینترنت دسترسی دارند، می توانند زمان ورود و خروجشان را در این اپلیکیشن یا نرم افزار درج نمایند. حتی با این کار، کارفرما و صاحبان مدیران کسب و کار هم می توانند در هر زمان و مکان زمان ورود و خروج یا شروع و پایان کار کارمندان و پرسنل خود را کنترل کنند. همچنین با استفاده از حضور و غیاب آنلاین می توان به بهترین نحو بر اساس زمان کاری، حقوق و مزایای کارمندان، ساعات مرخصی، ماموریت و … کارمندان را محاسبه کرد. در واقع می توان گفت که حضور و غیاب با موبایل یک نرم افزار کنترل تردد است که نیاز به دستگاه حضور و غیاب خاصی ندارد و فقط با تلفن همراه انجام می شود. 

حضور و غیاب با موبایل یا حضور و غیاب آنلاین چیست؟

حضور و غیاب با موبایل یا حضور و غیاب آنلاین چیست؟

فناوری ثبت حضور و غیاب با اپلیکیشن موبایل چگونه است؟

یکی از مهم ترین مواردی که زمان استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب با موبایل مطرح می شود، در مورد فناوری مورد استفاده توسط این اپلیکیشن است. نحوه عملکرد فناوری ثبت حضور و غیاب با اپلیکیشن بدین صورت است که ابتدا کاربران باید اپلیکیشن را روی تلفن همراه خود و متناسب با سیستم عامل ان یعنی IOS یا اندروید آن را نصب کنند. سپس مدیر مجموعه تنظیمات مورد نیاز را روی این اپلیکیشن و ثبت حضور و غیاب مشخص می کند. 

استفاده از gps برای ثبت تردد

همان طور که می دانید امروزه برخی از نیروها به دلیل تخصص حرفه ای تری که دارند، یا به منظور یادگیری مباحث جدید و به روز، به ماموریت رفته و زمان زیادی را در شهرها یا کشورهای دیگر هستند. به همین دلیل با توجه به این که امروزه نیروهای مختلف دورکار یا در ماموریت تلفن های همراه هوشمند و مجهز به GPS دارند، از طریق تلفن همراه خود می توانند زمان حضور و غیابشان را در نرم افزار یا اپلیکیشن حضور و غیاب مورد نظر ثبت کنند. با این کار صرفا محل حضور کاربران زمان کار تایید شده و زمان شروع و پایان کار در نرم افزار یا اپلیکیشن ثبت خواهد شد. 

ثبت تردد کاربران با تلفن همراه

برخی از کسب و کارها که صرفا نیروهای فریلنسر را استخدام کرده و با آن ها همکاری می کنند، همواره به دنبال رشد و پیشرفت خود هستند. به همین دلیل ترجیح می دهند با نیروهای منظم و متعهد کار کنند که به زمان شروع و پایان کار اهمیت می دهند. بنابراین برای بهبود فرایند کاری این نوع نیروهای کاری پیشنهاد می شود که هر کدام از کارمندان و پرسنل اپلیکیشن حضور و غیاب با موبایل را روی تلفن همراه خود نصب کرده و زمان شروع و پایان کار خود را در آن وارد نمایند. 

ثبت تردد با استفاده از بلوتوث یا wifi

برخی از شرکت ها و کسب و کارهای مختلف برای کاربران مختلف این امکان را فراهم می کنند تا با استفاده از بلوتوث و WIFI تردد خود را به صورت آنلاین در سیستم حضور و غیاب آنلاین ثبت کنند. نکته مهم برای استفاده از ثبت تردد با استفاده از بلوتوث این است که شرکت باید یک دستگاه بلوتوث خریداری کرده و در محل ورود و خروج کارکنان ثبت کند. 

مهم ترین کاربردهای اپلیکیشن های حضور و غیاب

زمان شیوع ویروس کرونا و همچنین قبل از آن برخی از پرسنل و کارمندان زمان استفاده از دستگاه های کنترل تردد از انجام این کار به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری هایی که با دست منقل می شود، خودداری می کردند. علاوه بر این، در برخی موارد نیز برخی از کارمندان ممکن است مدت زمان زیادی را در ماموریت باشند یا به صورت دورکار به کار و فعالیت بپردازند. به همین دلیل می توان گفت در چنین مواردی استفاده از اپلکیشن حضور و غیاب پیشنهاد می شود. علاوه بر این، استفاده از اپلیکیشن های حضور و غیاب کاربردهای مختلف و قابل توجه دیگری نیز دارد که مهم ترین آن ها شامل موارد مختلف زیر است:

پوشش فرایندهای دورکاری در شرایط مختلف

یکی از مهم ترین کاربردهای استفاده از اپلیکیشن های حضور و غیاب این است که امکان ثبت زمان ورود و خروج کارمندان و پرسنل در شرایط مختلف مانند زمان ماموریت، بروز بیماری های ویروسی، به بهترین نحو فراهم شده است. 

امکان تعریف انواع شیفت های کاری 

برخی از شرکت های خصوصی و دولتی و همچنین سازمان های نظامی و مهم برای تعیین شیفت از قوانین حضور و غیاب مختلفی پیروی می کنند. بدین صورت که برای تعیین شیفت برای کارمندان مختلف که شامل شیفت شبانه، شیفت عادی، شیفت نگهبانی، و شیفت در زمان های خاص مانند ماه رمضان و ایام تعطیل و … باید به شرایط کارمندان و محل کار هم توجه شود. به همین دلیل برای انجام کلیه این فرایندها می توان از نرم افزار یا اپلیکیشن حضور و غیاب با موبایل برای مدیریت کلیه این اطلاعات و شرایط مختلف استفاده کرد. 

مناسب برای کسب و کارهایی که بودجه کافی ندارند

امروزه دستگاه های حضور و غیاب با ویژگی های مختلف و مجهز شده به فناوری های جدید طراحی و تولید می شوند. به همین دلیل ممکن است خرید دستگاه های حضور و غیاب قیمت بالایی داشته و برای همه کسب و کارها صرفه اقتصادی نداشته باشد. به همین دلیل نیز کارمندان می توانند صرفا با نصب نرم افزار حضور و غیاب یا نصب اپلیکیشن آن روی موبایل، اقدام به ثبت زمان ورود و خروج خود کنند. 

مزایای حضور و غیاب با موبایل چیست؟

یکی از مهم ترین مواردی که باعث رشد و بهبود وضعیت کسب و کارهای مختلف می شود، ایجاد و برقراری نظم از طریق موظف کردن پرسنل و کارمندان برای زمان ورود و خروج است. به همین دلیل برای ترغیب و تشویق هر چه بهتر کارمندان یکی از بهترین اقدامات استفاده از نرم افزار یا اپلیکیشن حضور و غیاب با موبایل است. چون استفاده از روش حضور و غیاب با موبایل مزایای مختلف و قابل توجهی دارد و مهم ترین مزایای آن شامل موارد مختلف زیر است:

ثبت تردد آنلاین و آفلاین

یکی از مهم ترین مزایای قابل توجه حضور و غیاب با موبایل این است که کاربران در هر زمان و مکان و بدون نیاز به همیشه آنلاین بودن زمان ورود و خروج خود از محل کار را به راحتی ثبت کنند. انجام این کار صرفا چند دقیقه کوتاه و سریع زمان می برد. همچنین بدون این که همیشه حضور و نحوه کار خود را به کارفرما اطلاع دهید که اطمینان حاصل کند، می توانید ثبت تردد خود را بدون نیاز به آنلاین شدن و صرفا با یک اپلیکیشن انجام دهید. 

ردیابی پرسنل و ترکینگ  Tracking

یکی از چالش های مهم برای برخی از کسب و کارها، ردیابی کردن کارمندان و پرسنل دورکار در زمان ماموریت یا دورکاری است. در صورتی که این امکان از طریق حضور و غیاب آنلاین فراهم شده که به راحتی بتوان اقدام به ردیابی پرسنل و ترکینگ آن ها نمود. با این کار می توانید اطمینان حاصل کنید که آیا کارمندان واقعا در جلسات حضور دارند یا خیر؟

مزایای حضور و غیاب با موبایل چیست؟

مزایای حضور و غیاب با موبایل چیست؟

ارسال موقعیت لحظه ای (Live Location) برای مدیران

همان طور که در قسمت فناوری مورد استفاده برای حضور و غیاب آنلاین هم ذکر شد، عملکرد اصلی بر اساس GPS صورت می گیرد. بنابراین هر زمان که مدیران یا کارفرما درخواست کند، امکان ارسال موقعیت لحظه ای توسط کارمندان برای مدیر وجود دارد. در واقع هدف از این کار پیگیری و ردیابی کردن پرسنل و اطمینان حاصل کردن از انجام وظایف به صورت صحیح و در زمان مقرر است. 

حضور و غیاب آنلاین با استفاده از لوکیشن (موقعیت جغرافیایی)

همان گونه که می دانید امروزه همه تلفن های همراه هوشمند به GPS مجهز شده اند. بنابراین با استفاده از این فناوری و همچنین ثبت موقعیت جغرافیایی کارمندان در سیستم، می توان از راه دور هم اقدام به حضور و غیاب آنلاین با استفاده از Location کرد. با این کار احتمال خطا یا اهمال کاری توسط کارمندان به حداقل رسیده و حتی به طور کامل حذف می شود. 

صرفه جویی در هزینه ها

برای برخی از شرکت های کوچک و نوپا، خرید دستگاه حضور و غیاب به صرفه یا معقولانه نیست. به همین دلیل بهترین انتخاب برای چنین شرکت هایی که این دستگاه صرفه اقتصادی ندارد، بهترین انتخاب، استفاده از حضور و غیاب با موبایل است. بدین صورت که کارمندان اگر به صورت حضوری هم در محل کار فعالیت می کنند، کافی است به محض ورود به محل کار یا خروج از آن، با استفاده از اپلیکیشن نصب شده روی تلفن همراه خود، زمان ورود و خروج را ثبت کنند. این روش از نظر کارمندان نیز بسیار ساده و آسان تر صورت می گیرد. 

مانیتورینگ لحظه ای تردد پرسنل

با توجه به این که ثبت ورود و خروج کارمندان به صورت لحظه ای و آنلاین با استفاده از حضور و غیاب با موبایل صورت می گیرد، می توان همان لحظه هم اقدام به مانیتورینگ تردد پرسنل کرد. با این کار پرسنل نیز خود را موظف می دانند که در زمان مقرر و بدون اجبار یا تنبیه در محل کار حاضر شوند. چون می دانند که زمان رفت و آمد آن ها به راحتی قابل پیگیری است. 

بیشتر بخوانید: تهیه و ساخت لیست حضور و غیاب پرسنل در اکسل Excel

دسترسی آسان برای کلیه پرسنل و مدیران

برخی از کارمندان اطلاعات یا زمان کافی برای استفاده از دستگاه های حضور و غیاب که به صورت فیزیکی در محل کار نصب می شود، را ندارند. در صورتی که حضور و غیاب آنلاین این امکان را فراهم کرده که کلیه پرسنل و مدیران به راحتی به همه بخش ها و اطلاعات مختلف ثبت شده در حساب کاربری خود دسترسی خواهند داشت. بنابراین نحوه حضور و غیاب و ثبت تردد به راحتی و در هر مکان و زمانی امکان پذیر خواهد بود. 

امکان ثبت انواع درخواست ها

یکی دیگر از مهم ترین مزایای قابل توجه استفاده از روش حضور و غیاب آنلاین است که به صورت آنلاین امکان ثبت محل کارهای نا محدود برای کارمندان و پرسنل مختلف و دورکار یا کارمندان در حال ماموریت ثبت کرد. بدین صورت که می توان در زمان مقرر و بر اساس وظایف کارمندان درخواست ماموریت، یا درخواست مجوز دوکاری را در این سیستم ثبت نمود. علاوه بر این، با توجه به این که فناوری این روش بسیار انعطاف پذیر است، با استفاده از آن می توان درخواست مرخصی پرسنل را به صورت آنلاین در آن ثبت کرد. همچنین کارمندان نیز در قسمت اطلاعات کاربری خود می توانند باقیمانده مرخصی خود و شیفت بندی ها را مشاهده کرده و بر اساس آن برنامه ریزی های لازم را انجام دهند. 

حضور و غیاب بدون دستگاه چه معایبی دارد؟

با وجود این که استفاده از روش حضور و غیاب آنلاین مزایای مهم و قابل توجهی دارد، استفاده از این روش برای ثبت ورود و خروج، معایب مختلفی هم دارد. از جمله مهم ترین معایب حضور و غیاب بدون دستگاه می توان موارد مختلف زیر را نام برد:

وابستگی به اینترنت

برخی از سیستم های حضور و غیاب به صورتی طراحی شده که برای ثبت تردد در آن ها صرفا لازم است که از اینترنت را روشن کرد و زمان ورود و خروج خود را در آن ثبت نمود. بنابراین در شرایط  اضطراری مانند قطعی برق، تمام شدن اینترنت یا سایر اختلالات دیگر ثبت تردد پرسنل با مشکل و تعویق انجام می شود. بنابراین ممکن است که تکرار این مشکل و عدم ثبت زمان ورود و خروج پس از چندین بار، باعث مشکلات مختلفی مانند عدم محاسبه صحیح حقوق و دستمزد، یا سایر مشکلات دیگر می شود. 

بروز مشکلات فنی

یکی دیگر از مشکلات و معایب دیگر استفاده از روش ثبت ورود و خروج به صورت آنلاین، بروز مشکلات فنی است. برای مثال ممکن است اپلیکیشن نیاز به آپدیت و به روز رسانی داشته باشد. همچنین ممکن است به دلیل طراحی رابط کاربری نامناسب اپلیکیشن ها، و بروز مشکلات فنی توسط کاربران، امکان ثبت ورود و خروج کارمندان با مشکل مواجه شود. 

حریم خصوصی

همان طور که می دانید برای ثبت ورود و خروج کارمندان باید از موبایل استفاده کرد. به همین دلیل استفاده از تکنولوژی موبایل ممکن است باعث آسیب رسیدن به حریم خصوصی کارمندان شود. 

بهترین اپلیکیشن های موبایل حضور و غیاب در دنیا

با توجه به مزایای مختلفی که استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب آنلاین دارد، امروزه انواع اپلیکیشن ها با مشخصات و ویژگی های مختلف در سراسر دنیا طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل اپلیکیشن های موبایل حضور و غیاب در دنیا را مورد بررسی قرار داده ایم. بهترین اپلیکیشن های موبایل حضور و غیاب شامل موارد مختلف زیر است:

بهترین اپلیکیشن های موبایل حضور و غیاب در دنیا

بهترین اپلیکیشن های موبایل حضور و غیاب در دنیا

اپلیکیشن حضور و غیاب با موبایل هاروست  (Harvest

یکی از بهترین اپلیکیشن های حضور و غیاب که با قابلیت ها و امکانات مختلف طراحی و تولید شده، اپلیکیشن حضور و غیاب با موبایل هاروست (Harvest) است. امکان نصب این اپ روی تلفن های همراه اندروید و ios با توجه به سیستم عامل تلفن همراه خود نصب کنید. با استفاده از این اپ از راه دور می توانید زمان انجام وظایف پرسنل را مدیریت و کنترل کنید. یکی از مهم ترین قابلیت های این اپ می توان صورتحساب ها و هزینه ها را ثبت کرده و بودجه ها را کنترل و مدیریت کند. یکی دیگر از ویژگی های اپلیکیشن حضور و غیاب با موبایل Harvest رابط کاربری آسان و روان آن است و همه کاربران به راحتی می توانند از آن استفاده کنند. 

برنامه حضور و غیاب تایم داکتر (Time Doctor) 

استفاده از برنامه حضور و غیاب تایم داکتر برای کارمندانی پیشنهاد می شود که دائما در حال سفر و ماموریت هستند یا نمی توانند به هر دلیلی در محل کار حضور داشته باشند. با استفاده از این نرم افزار پرسنل می توانند در هر زمان و مکانی به وظایف محول شده به خود دسترسی داشته و آن ها را کنترل کنند. این اپ دارای GPS بوده و با استفاده از آن می توانید از میزان پیشرفت پروژه ها و روند کاری پرسنل و کارمندان خود مطلع شده و آن ها را کنترل کنید. 

اپلیکیشن کنترل تردد کالاماری (Calamari) 

یکی دیگر از کاربردی ترین و بهترین اپلیکیشن های حضور و غیاب که ابتدا صرفا به منظور مدیریت حضور و غیاب و بهبود و ایجاد نظم در سازمان مختلف طراحی شد، اپلیکیشن کنترل تردد کالاماری است. پس از توسعه دادن این اپ می توان از آن به عنوان یک ابزار برای مدیریت پروژه هم استفاده کرد. علاوه بر این، این اپلیکیشن قابلیت های بسیار مهمی از جمله امکان ثبت دورکاری، مرخصی، و تایید روزهای تعطیل و همچنین تایید یا عدم تایید کارمندان، تقاضای تایم کاری، و امکان همگام سازی با یا موقعیت جغرافیایی کارمندان مختلف وجود دارد. 

اپ حضور غیاب تایم کمپ (Time Camp

یکی از کاربردی ترین اپلیکیشن های حضور و غیاب آنلاین که قابلیت های ویژه و منحصر به فردی دارد، اپ حضور و غیاب تایم کمپ است. با استفاده از این اپلیکشین می توانید پروژه های جدید، و خاص و پروژه های در حال اجرا را برای کارمندان مختلف تعریف کرده و آن را به صورت خودکار کنترل کنید. همچنین با استفاده از این اپ می توانید به صورت خودکار یا دستی تایم ارسال پروژه ها را تغییر دهید. این نرم افزار را می توانید روی تلفن های همراه اندروید یا IOS نصب کنید. پس از این که اپ را روی موبایل خود نصب کردید، هر 15 دقیقه همگام سازی شده و می توانید هر زمان و مکانی به امکانات و بخش های مختلف آن دسترسی داشته باشید. 

یکی از مهم ترین قابلیت های این اپلیکیشن این است که به صورت آفلاین هم می توانید به بخش ها و امکانات مختلف آن دسترسی داشته باشید. پس از متصل شدن به اینترنت نیز سریعا اپ با سرور همگام سازی شده و می توان گزارشات مورد نیاز را تهیه کرد. یکی دیگر از قابلیت های این اپ امکان ویرایش کردن داده ها و پروژه های ورودی است که می توان پروژه ها را بر اساس دستمزد یا بدون دستمزد تقسیم کرد. 

اپلیکیشن حضور و غیاب بدون دستگاه کسرا آوید

اپلیکیشن حضور و غیاب بدون دستگاه موبایل کسرا آوید یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های کاربردی و بسیار مطلوب در زمینه حضور و غیاب است که از آن می توان در شرکت ها و سازمان های مختلف استفاده کرد. عملکرد این اپلیکیشن بدین صورت است که هم به صورت آنلاین و هم آفلاین می توان زمان ورود و خروج را در آن ثبت کرد. همچنین پس از ثبت زمان ورود و خروج کلیه اطلاعات مربوط به کارمندان دورکار یا در ماموریت نیز سریعا مانیتورینگ شده و قابل پیگیری و ردیابی است. عملکرد این اپلیکیشن بدین صورت است که ردیابی کارمندان و ثبت زمان ورود و خروج آن ها با استفاده از GPS صورت می گیرد. بنابراین می توان گفت گزینه بسیار مناسبی برای ویزیتورها، پرسنل خدمات در محل، حراست، گشت و نگهبانی، بازرسی، ناوگان حمل و نقل، سازمان هایی با تعداد شعب مختلف، کارمندان مشغول در دکل های نفتی و… است. 

اپ حضور و غیاب دسک تایم  (Desk Time

اگر به دنبال یک اپلیکیشن کامل و جامع با امکانات عالی و مطلوب هستید، استفاده از اپ حضور و غیاب دسک تایم بهترین انتخاب است. این نرم افزار را می توانید روی تلفن همراه اندروید یا ios نصب کرده و حتی در صورت آفلاین بودن هم از آن استفاده کنید. پس از متصل شدن به اینترنت این اپ به صورت آنلاین و از طریق فضای ابری همگام سازی می شود. با نصب این اپ می توانید هر مکانی به آن دسترسی داشته باشید و همچنین از پیشرفت کاری خود مطلع شده و آن را مدیریت و کنترل کنید. همچنین از جمله قابلیت های دیگر اپلیکیشن حضور و غیاب Desk time این است که داده ها مورد نیاز و مرتبط با شرکت را مدیریت کنید. بنابراین می توان گفت که این اپ برای شرکت ها و سازمان ها و کارمندان با وظایف مختلف مناسب بوده و تاثیر زیادی در افزایش بهره وری دارد. 

برنامه موبایل حضور و غیاب تاگل (Toggl

برنامه موبایل حضور و غیاب تاگل به دلیل قابلیت ها و ویژگی های قابل ملاحظه و بسیار کاربردی که دارد، جز بهترین و پر طرفدارترین نرم افزارهای حضور و غیاب محسوب می شود. یکی از قابلیت های مهم این نرم افزار این است که می توانید اپ آن را روی تلفن همراه خود نصب کنید. برای استفاده از این نرم افزار نیازی به داشتن دانش فنی خاصی نیست. به همین دلیل همه افرادی که می خواهند ساعات کاری خود را کنترل کنند، برنامه موبایل حضور و غیاب Toggl بهترین انتخاب است. از جمله قابلیت های این اپ و برنامه می توان داده های جدید را وارد کرد و  همچنین داده های قبلی را کنترل و مدیریت نمود. کلیه داده های ثبت شده در این برنامه را به صورت دستی می توان ویرایش نمود و پس از آنلاین شدن آن را از طریق فضای ابری همگام سازی کرد. 

اپلیکیشن حضورغیاب هاب استف (Hubstaff

اپلیکیشن حضور غیاب هات استف یکی از پر کاربردی ترین انواع اپلیکیشن های مناسب برای کنترل تردد است که از آن می توان برای مدیریت کنترل تردد در سازمان های مختلف استفاده کرد. یکی دیگر از مهم ترین ویژگی ها و قابلیت های این اپلیکیشن مشابه بودن آن با نسخه دستکتاپ است. به همین دلیل استفاده از آن بسیار آسان و راحت است. عملکرد این اپلیکیشن بدین صورت است که با فعال کردن GPS و استفاده صحیح از آن می توانید از راه دور هم زمان ورود و خروج پرسنل فریلنسر یا دورکار را مدیریت کنید. 

اپلیکیشن حضورغیاب هاب استف (Hubstaff) 

اپلیکیشن حضورغیاب هاب استف (Hubstaff)

نرم افزار حضور و غیاب اندروید

یکی دیگر از بهترین روش های کنترل تردد و مدیریت حضور و غیاب استفاده از نرم افزار حضور و غیاب اندروید است که استفاده از آن تاثیر زیادی در افزایش بهره وری در سازمان های تجاری و دولتی و … دارد. در واقع عملکرد این نرم افزار بدین صورت است که ابتدا اطلاعات کارمندان مختلف در یک بخش مجزا و تحت وب تعریف شده و سپس فرد می تواند زمان شروع و پایان کار، وارد این نرم افزار شده و زمان را ثبت یا ویرایش کند. از جمله بهترین مزایا و قابلیت های استفاده از این نرم افزار می توان ردیابی بهتر و سریع تر کارمندان، امکان جمع آوری اطلاعات زمان تردد کارمندان، بهبود و افزایش بهره وری کارمندان، و ارتقا فرهنگ سازمانی را نام برد. 

اپ حضور و غیاب اندروید

اپلیکیشن حضور و غیاب اندروید نمونه بهتری از نرم افزار حضور و غیاب است که به کارمندان امکان می دهد تا در هر زمان و مکان صرفا با وارد شدن به اپلیکیشن زمان ورود و خروجشان از محل کار یا زمان شروع به کار کردن و حضور در جلسات کاری در زمان دورکاری یا ماموریت را ثبت کنند. طراحی رابط کاربری این اپلیکیشن ها نیز معمولا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و کارمندان با سطح اطلاعات و دانش مختلف می توانند به راحتی اطلاعات ورود و خروج، حقوق دستمزد، مرخصی ها، و … مربوط به خود را کنترل و مدیریت کنند. همچنین اطلاعات ثبت شده توسط مدیر مجموعه نیز قابل پیگیری خواهد بود. 

سوالات متداول درباره نرم افزار حضور و غیاب بدون نیاز به دستگاه

آیا حضور و غیاب با موبایل همان ثبت تردد بدون دستگاه است؟

بله. برای ثبت تردد به صورت آنلاین و با استفاده از موبایل و اپلیکیشن مختص آن، نیازی به استفاده از دستگاه حضور و غیاب مثل (دستگاه تشخیص چهره سوپریما) نیست و به همین دلیل به این روش ثبت تردد بدون دستگاه می گویند.

چگونه اپلیکیشن حضور و غیاب می تواند جایگزین استفاده از دستگاه های حضور و غیاب گران قیمت شود؟

با توجه به این که زمان ورود و خروج را به صورت آنلاین یا آفلاین از راه دور هم ثبت کنید، دیگر نیازی به استفاده از دستگاه های حضور و غیاب گران قیمت نیست. 

روش های مختلف برای ثبت حضور و غیاب آنلاین چگونه است؟

با استفاده از روش های مختلف از جمله بلوتوث یا wifi، GPS و به صورت آنلاین می توان حضور و غیاب آنلاین را ثبت کرد. 

جمع بندی

یکی از مهم ترین اقداماتی که می توان برای بررسی عملکرد کارمندان دورکار، یا پرسنل در حال ماموریت استفاده از سیستم حضور و غیاب آنلاین است. به همین منظور در این مقاله به بررسی کامل و جامع حضور و غیاب با موبایل، و بهترین اپلیکیشن های کاربردی در این زمینه پرداختیم. با مطالعه این مقاله ضمن آشنایی با انواع اپلیکیشن های حضور و غیاب آنلاین، می توانید بهترین اپلیکشن و سیستم حضور و غیاب مورد نظرتان را خریداری کنید. کارشناسان فنی شرکت مهندسی مکسا نیز می توانند به شما در انتخاب بهترین نرم افزار حضور و غیاب موبایل کمک کنند. 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
فروشگاه