خدمات
خدمات

چرا خدمات مکسا متمایز است؟

مکسا بر این باور است که همه خدمات خود را باید به صورت حرفه‌ای و متمایز و با رویکرد پاسخگویی و جلب رضایت مشتری ارائه نماید. بر این اساس در تمامی خدمات و فرآیندهای مرتبط با مشتری و همچنین در فرآیندهای داخلی باید به گونه‌ای عمل نماید که ضمن فراهم‌سازی مکانیزم‌های مستندسازی و پیگیری، در جهت جلب رضایت مشتریان، شفاف‌سازی و همچنین اعتمادسازی بزرگترین سرمایه‌های خود حرکت نماید.

طرح های به روزرسانی سخت افزار

با توجه به سرعت بروزرسانی تکنولوژی به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات و سخت‌افزار، معمولا در بازه‌های زمانی ۳ تا ۵ ساله تکنولوژی‌های استفاده شده در سخت‌افزارها تغییر نموده و مشتریانی که از تجهیزاتی که فناوری بکار رفته در آنها قدیمی است علاقمند به تغییر این تجهیزات با تجهیزات جدید و بروز است اما هزینه‌های بالای خرید سخت‌افزارهای جدید مانع جدی برای سازمان در جهت برخورداری از این فناوری‌ها است.
در این راستا شرکت مکسا بسته به نوع سخت‌افزار موجود و سخت‌افزاری که مشتری قصد خرید آن را دارد سعی می‌نماید تا در جهت تعدیل نرخ خرید سخت‌افزارهای جدید، با دریافت نمونه‌های فدیمی تخفیف مناسبی را به مشتری ارائه نماید تا قیمت سخت‌افزارهای جدید برای مشتری تعدیل و مقرون به صرفه گردد. همچنین در برخی از موارد روی برند و یا مدل خاصی طرح‌های تعویض از جانب مکسا معرفی گردیده و به مشتریان اطلاع رسانی می‌گردد.

گارانتی سخت‌افزار

تمامی محصولات سخت‌افزاری ارائه شده از جانب مکسا به مشتریان دارای یک سال گارانتی رایگان از زمان تحویل دستگاه است. یعنی اگر مطابق با شرایط استاندارد و مشخص شده از دستگاه استفاده شده باشد (نوسان برق، ضربه، آب‌خوردگی، نصب از جانب کارشناس غیر مکسا و … مطابق با SLA استفاده از سخت‌افزارها، باعث خارج شدن دستگاه از گارانتی می‌گردد) در صورتی که دستگاه با مشکل مواجه گردد، مکسا متعهد است که نسبت به تعمیر سخت‌افزار بدون دریافت هزینه اقدام نماید. در این راستا لازم به توضیح است که هزینه‌های ارسال کالا از محل مشتری به مقر اصلی شرکت و همچنین ارسال مجدد دستگاه بعد از تعمیر تا محل مشتری بر عهده مشتری است.

وارانتی سخت‌افزار

اطمینان از اینکه بعد از اتمام گارانتی محصولات سخت‌افزاری، شرکتی وجود دارد که پاسخگوی موارد مرتبط با خرابی‌های سخت‌افزار باشد برای مشتریان بسیار مهم است. در بسیاری از موارد حتی در دوره گارانتی نیز عملا شرکتی که پاسخگوی نیازهای خرابی تجهیزات و سخت‌افزارها باشد وجود ندارد و معمولا در حوزه سخت‌افزار بسیاری از شرکت فقط در نقش فروشنده ظاهر شده و هنگامی که مشتری نیاز به تعمیرات و استفاده از خدمات وارنتی دارد پاسخگویی مناسبی وجود ندارد. شرکت مکسا با بهره‌مندی از یک تیم مجرب و توانمند در حوزه تعمیرات تجهیزات الکترونیکی و هم چنین با برخورداری از انبار فطعات مناسب، همواره سعی نموده است تا سخت‌افزارهای مشتریان را در مدت زمانی مناسب و معقول تعمیر و مجددا قابل استفاده نماید. حتی در مواردی که قطعه مورد نیاز دستگاهی وجود ندارد این شرکت با تبدیل کردن یک دستگاه نو به انبار قطعه نسبت به رفع نیاز مشتریان اقدام نموده است.

تمامی محصولات کم حجم شامل انواع دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل دسترسی (اکسس کنترل) دارای وارانتی (خدمات پس از فروش) ۵ ساله بوده و محصولات حجیم و پر ارزش مثل انواع ایکس‌ری، راه‌بندهای خودرویی و همچنین گیت‌های کنترل تردد دارای ۱۰ سال وارانتی (خدمات پس از فروش) است. لازم به ذکر است مکسا امکان حضور در محل جهت تعمیرات را نیز اخیرا به عنوان یکی از خدمات ویژه خود برای مشتریانی که امکان خارج نمودن دستگاه از محیط خود به دلایل امنیتی را ندارند را نیز به خدمات خود اضافه نموده است.

نیروی متخصص در دسترس

یکی از مهمترین نکات در فروش سخت‌افزار، ارائه آموزش به بهره‌بردار در زمینه استفاده از قابلیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تجهیز است. ضمنا در بسیاری مواقع نصب سریع و به موقع سخت‌افزار با توجه به تنگناهای مشتری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شرکت مکسا همواره ارائه خدمات سریع و با کیفیت را به عنوان یک سرمشق کاری برای خود تعریف نموده و در این راستا تلاش نموده است بیش از میزان مورد نیاز برای اجرای خدمات جاری نصب و پشتیبانی، نسبت جذب نیروی متخصص اقدام نموده و با ارائه آموزش‌های تخصصی و عملی به این افراد بتواند منابع مناسب و کافی را برای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان در اختیار داشته باشد.
نکته بسیار مهم دیگری که در این زمینه وجود دارد مبحث دوری راه و مقرون به صرفه بودن ارائه خدمات است. در بسیاری از مواقع بسیاری از مشتریان در محل‌های بسیار دور افتاده کشور واقع شده‌اند و ارائه خدمت به این مشتریان با دشواری مواجه است. اینکه شرکتی نیروی انسانی متخصصی که امکان اعزام به ماموریت را داشته باشند در اختیار داشته باشد و به سرعت بتواند نسبت به اعزام این افراد اقدام نماید بسیار حائر اهمیت است. علاوه بر این، در این زمینه عدم ارائه دسترسی از راه دور از جانب برخی از مشتریان است. در این موارد جهت رفع موارد نرم‌افزاری لازم به مراجعه حضوری به محل مشتری بوده که این نیز از خدمات ویژه شرکت مکسا است. لازم به ذکر است مکسا امکان حضور در محل جهت تعمیرات را نیز اخیرا به عنوان یکی از خدمات ویژه خود برای مشتریانی که امکان خارج نمودن دستگاه از محیط خود به دلایل امنیتی را ندارند را نیز به خدمات خود اضافه نموده است.

مشاوره تخصصی فروش

مهندسی فروش یکی از خدماتی است که مکسا به صورت تخصصی به مشتریان خود ارائه می‌نماید. در بسیاری از موارد نیاز مشتری باید به صورت دقیق برآورد و مکتوب گردیده و حتی لازم است به صورت حضوری و با اعزام کارشناس نسبت به بازدید از محل پروژه و مشاهده موارد مرتبط با پروژه از جانب واحد فروش اقدام ‌گردیده و متناسب با گزارش کارشناسی فنی، پیشنهاد مناسب متناسب با نیاز وی ارائه می‌شود. این فرآیند مغایرت‌هایی را که معمولا در فروش بین نیاز مشتری و راهکار ارائه شده به وجود می‌آید را به حداقل رسانیده و منجر به کوتاه شده زمان اجرای پروژه‌های می‌گردد. همچنین در این راستا در مواردی که مشتری نیاز به بازدید از برخی از پروژه‌های اجراء شده و یا ارتباط با مسئولین این شرکت‌ها باشد نسبت به هماهنگی‌های بازدید یا برقراری ارتباط با مشتریان از جانب واحد فروش اقدام می‌گردد.

تنوع محصولات

بسیاری از مشتریان علاقمند هستند در مورد نیازی که مطرح می‌نمایند راهکارهای متفاوتی از جانب فروشنده به آنها ارائه گردد. این راهکارها متناسب با نیازهای موجود، نیازهای آتی، قیمت و … می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.مکسا با درک این موضوع در اغلب تجهیزات سخت‌افزاری حداقل ۳ نوع پیشنهاد متفاوت در زمینه برند و حتی چندین انتخاب در یک نوع برند هم برای مشتری فراهم می‌آورد.این موضوع باعث می‌شود که مشتری متناسب با شرایط خود و با بررسی دقیق راهکارهای مختلف پیشنهاد شده دست به اقدام زده و مناسب‌ترین گزینه را بسته به شرایط خود انتخاب نماید.

حتی در برخی موارد ممکن است موجودی کالایی متناسب با تعداد مورد نیاز مشتری نبوده که باید در این زمینه به مشتری اطلاعات درست داده شود تا کار مشتری با اشکال مواجه نگردد. کالاهایی که مکسا به مشتریان خود ارائه می‌نمایند معمولا از برندهای مطرح از کشورهای اروپایی، کره جنوبی، تایوان و یا برندهای بسیار با کیفیت ساخت چین است و از این جهت انتخاب برای مشتری تسهیل می‌گردد.

معرفی تخصصی محصولات

محصولات سخت‌افزاری قابلیت‌های متنوعی دارند که به صورت معمول مشتریان از برخی از این قابلیت‌ها به صورت محدود استفاده می‌نماید. یکی از دلایل مهم این موضوع عدم آگاهی و شناخت این دسته از مشتریان نسبت به مشخصات فنی و قابلیت‌های هر محصول است. مکسا هموازه تلاش نموده‌ است در مسیر آگاهی‌بخشی به مشتریان رویدادهایی را در جهت معرفی محصولات جدید و قابلیت‌های تخصصی آنها برگزار نموده و از نزدیک مشتریان را با ابعاد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری محصول آشنا نماید. در این راستا در برخی از موارد مکسا با ارسال دستگاه به صورت پایلوت برای مشتری و اعزام نیرو به صورت حضوری نسبت به آموزش قابلیت‌های دستگاه اقدام می‌نماید. همچنین در مواقعی برای برخی از دستگاه‌ها یا نرم‌افزارها سمینارهای آموزشی برگزار می‌گردد تا افراد نسبت به امکانات و قابلیت‌ها شناخت بیشتری پیدا نمایند.

موجودی در دسترس کالا

در راهکارهایی حوزه امنیت، موجودی کالا و سرعت در تامین آن بسیار حائز اهمیت است. رویکرد بسیاری از شرکت‌های فعال در این زمینه تامین موجودی بعد از سفارش است که معمولا باعث مشکلات عدیده‌ای از جمله موارد زیر می‌گردد:

  • بالا رفتن قیمت کالا به علت طولانی شدن روند سفارش
  • در دسترس نبودن کالا در هنگام تامین
  • زمانبر بودن تامین کالا در هنگام تامین

از این رو مکسا همواره سعی نموده کالاهای مهم و پر مصرف را به تعداد زیاد در انبار خود موجود نموده تا در مواقع ضروری که مشتری به سرعت به کالایی نیاز دارد بتوان نسبت به تامین و ارسال آن اقدام نمود. ضمن اینکه در برخی موارد که کالای مورد استفاده در پروژه با خرابی مواجه می‌گردد در صورت وجود موجودی در انبار می‌توان به سرعت کالای معیوب را با کالای جدید جایگزین نمود.

نصب و پشتیبانی تخصصی

محصولات سخت‌افزاری و ترکیب آنها با نرم‌افزارهای مربوطه و مهمتر از همه پروژه‌های ترکیبی که محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری متعددی در آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد نیازمند راهکارهای تخصصی نصب و راه‌اندازی و همچنین خدمات پشتیبانی است. در این راستا در پروژه‌های بزرگ یا برای محصولاتی خاص همچون گیت، راه‌بند و پلاک‌خوان، بازدید حضوری و مشاهده امکانات موجود و بررسی دقیق نیازهای مشتری قبل از عقد قرارداد و انجام فروش صورت می‌گیرد اما بعد از اجرایی شدن پروژه و قبل از ارسال تجهیزات و یا نصب، مجددا در جهت تطبیق فروش با نیاز و بررسی شرایط جدید، ضمن بازدید تیم فنی و اجرایی پروژه نسبت به استخراج آخرین وضعیت و نیازمندی‌ها اقدام شده و در نهایت طراحی تفصیلی پروژه به همراه برنامه‌ زمانبندی اجرا به مشتری ارائه می‌گردد.
استفاده از تجهیزات و ابزارهای بسیار تخصصی در هنگام نصب، استفاده از مواد مصرفی بسیار مرغوب، استفاده از ترمینال بجای اتصال سیم‌ها به صورت پیچشی با نوارچسب، تیم فنی آموزش دیده و حرفه‌ای و … باعث می‌شود که عملکرد بسیار بهتری به مشتری ارائه گردیده و در آینده نیز پروژه با اشکالات و نقایص کمتری مواجه گردد. در بخش پشتیبانی نیز انجام بازدیدهای دوره ای و انجام خدمات در محل و همچنین انجام تعمیرات پیشگیرانه و … می‌تواند ضمن کاهش تعداد خرابی‌ها، وضعیت بهتری نیز در هنگام بهره‌برداری برای مشتری به همراه دتشته باشد.

سفارشی سازی خدمات

مشتریان در برخی موارد نیاز به برخی خدمات تخصصی در زمینه‌های نصب، راه‌اندازی، آموزش و پشتیبانی دارند. با توجه به اینکه محصولات مکسا معمولا برای سازمان‌های بزرگ که دغدغه امنیت دارند مناسب است ارائه خدمات ویژه متناسب با نیاز مشتری نیز بسیار حائز اهمیت است. با توجه به اینکه امنیت یک نیاز همیشگی و بسیار حساس است، مکسا در این رابطه توانسته است برخی خدمات را به صورت مشخص به صورت دسته‌بندی شده و ویژه به مشتریان خاص خود ارائه نماید تا دغدغه‌های آنها را پوشش دهد.

برخی از این خدمات ویژه که به مشتریان ارائه می‌گردد به شرح زیر است:

البته برخی از این خدمات در قالب پشتیبانی و برخی در قالب فروش و با هزینه‌ای متفاوت نسبت به حالت‌های استاندارد انجام می‌گیرد.

آموزش‌های تخصصی

در بسیاری از شرکت‌ها از محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خریداری شده استفاده‌های حداقلی می‌گردد و بخش قابل توجهی از قابلیت‌های این سامانه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. علت این موضوع نیز در برخی موارد به عدم نیاز مشتری و در برخی موارد به عدم اطلاع کافی مشتری از قابلیت‌های سامانه است. مکسا با آگاهی از این موضوع نسبت به مذاکره با مشتریان جهت برگزاری دوره‌های تخصصی اختصاصی و یا برگزاری سمینارهای آموزش در بازه‌های زمانی مختلف و برای مشتریانی که پتانسیل استفاده از این آموزش‌ها را دارا هستند اقدام می‌نماید. در برخی موارد این دوره‌های آموزشی، به صورت ویدئویی نیز ظبط شده تا برای دیگران نیز قابل استفاده باشد.

سرویس دوره‌ای محصولات

معمولا محصولات سخت‌افزاری که ترکیبی از قطعات الکترونیکی به همراه قطعات مکانیکی هستند از فرسایش بالایی برخوردار هستند و به مرور زمان دچار استهلاک و خرابی می‌گردند. همچنین بسیاری از تجهیزات یک حداقل زمانی بین دو خرابی (MTBF) را اعلام می‌نمایند و این مقدار در صورتی است که سرویس سرویس‌های دوره‌ای و پیشگیرانه این تجهیزات رعایت شود. مکسا در چارچوب قراداد پشتیبانی برای برخی از تجهیزات گران‌قیمت و پر استفاده، انجام سرویس‌های خدمات دوره‌ای یا زمانبندی شده را پیشنهاد می‌دهد. در این نوع خدمات بسته به نوع کالا و میزان استفاده انجام سرویس‌های دوره‌ای به کارفرما پیشنهاد می‌گردد که معمولا به صورت بازه‌های زمانی ۳ ماهه یا بازه‌های زمانی ۶ ماهه است.گیت‌های کنترل تردد نفر به همراه راه‌بندهای خودرویی و دستگاه‌های بازرسی اشعه ایکس از بین محصولات سخت‌افزاری ارائه شده از جانب مکسا بیشترین نیاز را به انجام سرویس‌های دوره‌ای دارا است. غیر از محصولات سخت‌افزاری، بروزرسانی‌های دوره‌ای نرم‌افزارهای مدیریت تجهیزات و همچنین firmware سخت‌افزارها هم از اهمیت بالایی برخوردار است که این موارد هم بسته به شرایط کاری در بازه‌های زمانی سه ماهه یا شش ماهه صورت می‌پذیرد.

تجربه موفق اجرای پروژه

بسیاری از شرکت‌هایی که در حوزه امنیت و کنترل تردد فعالیت می‌نمایند معمولا تجربه اجرایی راهکارهایی که ارائه می‌نمایند را نداشته و در بسیاری از مواقع راهکاری پیشنهادی آنها به مشتریان بر اساس مستندات تئوری بوده و در هنگام اجرا برای مشتری مشکلات عدیده‌ای به علت عدم تطبیق راهکارهای ارائه شده با نیازهای مشتری بوجود می‌آید و حتی در برخی موارد باعث شکست اجرای پروژه می‌گردد.
مکسا با تکیه بر تجربه‌ای ۲۰ ساله در ارائه انواع راهکارهای حوزه‌های امنیت و کنترل تردد و همچنین با پاسخ به نیازهای متعدد مشتریان در این سال‌ها، می‌تواند به سادگی بر اساس نیاز مشتری مواردی را که قبلا در حوزه نیاز مشتری انجام داده است را برای وی تشریح کرده و با همکاری مشتری به یک راهکار مورد قبول و فابل اجراء دست می‌یابد.

مستندات آموزشی

یکی از وظایف واحد تحقیق و توسعه شرکت مکسا تهیه مستندات فنی مرتبط با تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزارهای مدیریت این تجهیزات می‌باشد.واحد تحقیق و توسعه مکسا همواره در تلاش است با مطالعه مستندات فنی شرکت سازنده تجهیزات سخت‌افزاری و همچنین بررسی فنی قابلیت‌های نرم‌افزارهای مدیریت این تجهیزات سخت‌افزاری، به اشراف فنی مناسبی نسبت به قابلیت‌های محصولاتی که به مشتریان ارائه می‌نماید دست یافته و نسبت به مستند نمودن این دانش فنی بدست آمده برای استفاده مشتریان در قالب‌های فایل یا ویدئو های آموزشی اقدام نماید.
این مستندات آموزشی به مرور زمان با دانستن قابلیت‌های جدید یا بروزآوری‌هایی که برای تجهیزات از جانب شرکت سازنده ارائه می‌گردد با ویرایش بندی جدید، بروزرسانی می‌گردد. مزیت این مستندسازی این است که با توجه به اینکه واحد تحقیق و توسعه مکسا به صورت عملی و واقعی با شبیه‌سازی شرایط مشتری نسبت به تست و بررسی تجهیزات و نرم‌افزارهای مرتبط اقدام می‌نماید قابلیت‌ها به صورت دقیق بررسی شده و آنچه که در مستندات ذکر می‌گردد با دقت بالا و بر اساس شواهد واقعی تست شده است.

یکپارچه‌سازی با سایر سیستم‌ها

در برخی از پروژه‌ها لازم است سامانه‌های نصب شده از جانب مکسا برای مشتری، با برخی از سامانه‌های دیگری که از قبل در محل مشتری نصب شده بوده و یا در حال بهره‌برداری است ارتباط برقرار نماید. این نیاز معمولا قبل از عقد قرارداد و توافق فروش با مشتری به وسیله کمیته امکان سنجی مکسا با مشتری هماهنگ شده، و در صورت قبول موضوع توسط تیم فنی مکسا، به مشتری تعهد می‌گردد.

برخی از مواردی که در راستای یکپارچکی با سایر سیستم‌ها صورت می‌پذیرد به شرح زیر است:

کیفیت بالای محصولات

در بین برندهای مختلف جهان در حوزه سخت‌افزار و از بین برندها و سازندگان سخت‌افزارهای کنترل تردد؛ مکسا سعی نموده تا همواره به مشتریان، تجهیزات و نرم‌افزاهای با کیفیتی را ارايه نماید. تجهزات سخت‌افزاری ارائه شده از جانب مکسا ساخت کشورهای معتبری همچون کره جنوبی، اسپانیا، سوئد، آلمان و انگلستان بوده و در زمینه تجهیزات ساخت کشور چین نیز، یکی از بهترین و معتبرترین برندها در حوزه کنترل تردد تامین کننده محصولات مکسا است. در حوزه محولات تولید داخل نیز، مکسا شرکای تجاری بسیار معتبری داشته، که بیشتر با آنها در حوزه گیت‌های کنترل تردد فعالیت می کنند.

دموی حضوری محصولات

مشاهده از نزدیک عملکردهای ادعا شده محصولات سخت‌افزاری و چگونگی مدیریت و ارتباط این تجهیزات با نرم‌افزارها می‌تواند برای مشتری بسیار تاثیر گذار باشد.مکسا با توجه به موضوع نسبت به آماده سازی یک اتاق دمو(شو روم) در دفتر مرکزی خود اقدام نموده است.در این محل دموی محصولات، اغلب محصولات پر استفاده همچون دستگاه‌های اکسس کنترل و حضور و غیاب، دوربین پلاک‌خوان، تجهیزات RFID، برخی از گیت‌های کنترل تردد و انواع قفل‌های مورد استفاده در درب به معرض نمایش گذاشته شد.در این محل سخت‌افزارها از طریق شبکه به سرور نرم‌افزار ارتباط داشته و از طریق می‌توان هم اطلاعات سخت‌افزارها را دریافت نمود و هم نسبت به انجام تنظیمات از طریق نرم‌افزار بر روی سخت‌افزارها اقدام نمود.

همچنین در برخی موارد مشتریان تقاضای دموی حضوری در محل خود را نیز می‌نمایند که در صورت امکان انواع دستگاه‌های کنترل تردد به محل مشنری فرستاده شده و با استفاده اعزام کارشناس متبحر نسبت به آشنا نمودن مشتری با تجهیزات اقدام می‌گردد.

بازدید حضوری پروژه‌های انجام شده

برای پروژه‌های بزرگ معمولا فرآیند متقاعد سازی فنی و اعتباری برای مشتری از اهمیت بسیاری برخوردار است. مکسا به جهت اعتماد سازی برای مشتریان و همچنین مشاهده نحوه عملکرد سامانه‌های ارائه شده به مشتری و متناسب با محصولات ارائه شده و نظر به اینکه پروژه‌های متعددی را در سطح کشور اجرا نموده است، امکان بازدید از محل سایت مشتری و پروژه اجرا شده را برای مشتریان خود فراهم می‌آورد. مشاهده کارکرد تجهیزات و نرم‌افزارها و همچنین مذاکره حضوری با مشتری و دریافت پاسخ سوالات و پرسش از نحوه عملکرد پیمانکار می‌تواند برای مشتری جدید بسیار راهگشا و اطمینان‌بخش باشد.
همچنین در برخی موارد که امکان بازدید حضوری برای مشتری جدید فراهم نیست ارتباط مشتری جدید با مشتری موجود به صورت از راه دور یا تلفنی برقرار می‌گردد. نکته مهم اینکه در برخی موارد راهکار ارائه شده به مشتری جدید تلفیقی از چندین راهکار مشتری‌های موجود بوده که در این راستا باید با چندین مشتری مذاکره یا بازدید انجام پذیرد ضمن اینکه برای محصولاتی همچون گیت‌های کنترل تردد که محصول تولید داخل است امکان بازدید از مجموعه تولید کننده نیز قابل هماهنگی است.

قرارداد پشتیبانی سخت‌افزار

پروژه‌های بزرگ سخت‌افزار به علت پیچیدگی‌های فنی و همچنین نیاز به بهره‌برداری مداوم، نیازمند خدمات پشتیبانی مداوم می‌باشند.در این راستا مکسا مطابق با یک SLA دقیق و مشخص که هر یک از خدمات آن به درستی و بر اساس نیاز تجهیزات سخت‌افزاری و همچنین بروزرسانی‌های نرم‌افزاری تعریف شده است اقدام به عقد قرارداد پشتیبانی با مشتریان خود می‌نماید. این خدمات و سرویس‌ها علاوه بر افزایش طول عمر تجهیزات، باعث افزایش دانش فنی بهره‌برداران و همچنین بالا رفتن میزان بکارگیری سامانه می‌گردد.
همچنین در مواقع ضروری و در بازدیدهای حضوری، کارشناسان مکسا نسبت به ارائه پیشنهادهای مقتضی جهت بهبود عملکرد سامانع به نمایندگان مشتری اقدام می‌نمایند.

ارائه دستگاه جایگزین

در بسیاری از سازمان‌ها سرویس‌های برقرار شده از جانب مکسا نباید برای طولانی مدت با اختلال مواجه گردد.با توجه به اینکه در صورتیکه دستگاه در سازمان با مشکل مواجه گردد باید جهت تعمیر به دفتر تهران مکسا ارسال گردد و این فرآیند معمولا چنانچه مشتری در خارج از استان تهران باشد چند روز طول می‌کشد مکسا جهت رفع دغدغه اینگونه مشتریان دو راهکار به آنها ارائه می‌نماید:
در مواقعی که سازمان از لحاظ هزینه مشکلی نداشته باشد می‌تواند در ازای دستگاه‌ها یا قطعات مهم سخت‌افزاری، تعدادی را به عنوان دستگاه یا قطعه یدک خریداری نموده و در مواقع ضروری و با دریافت آموزش‌های مورد نیاز و یا از جانب شرکت پشتیبان نسبت به جایگزینی دستگاه یا قطعه معیوب اقدام نماید.اشکال این روش برای سازمان‌هایی است که دارای دفاتر متعدد بوده و خرید دستگاه یا قطعه یدکی برای مکان‌های کوچک یا کم‌تردد توجیه اقتصادی ندارد.

در مواقعی که سازمان امکان تامین دستگاه یا قطعه یدکی را نداشته باشد مکسا به سازمان پیشنهاد عقد قرارداد پشتیبانی با گزینه الزام به پشتیبانی به ارائه دستگاه جاگزین را می‌نماید.در این روش مکسا نسبت به ارائه دستگاه یا قطعه جایگزین به مشتری اقدام نموده و تا زمان تعمیر دستگاه و بازگشت آن به نزد مشتری با رعایت سقف مدت زمان یک ماه، دستگاه مکسا نزد مشتری باقی خواهد ماند.

 

این موضوع برای مشتریان بسیار مفید بوده و مورد استقبال شرکت‌هایی که دفاتر متعدد در نقاط دور افتاده دارند واقع گردیده است.