فناوری جدید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ویزیبل لایت visible light

فناوری جدید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره visible light
در این مقاله به معرفی و بررسی دستگاه حضوروغیاب تشخیص چهره ویزیبل لایت پرداخته شد. دستگاه حضور و غیاب Visible light که با استفاده از فنّاوری تشخیص و ویژگی‌های شاخص در چهره افراد، اطلاعات مربوط به آن‌ها را ذخیره و برای اهداف حضوروغیاب، احراز هویت و ثبت تردد استفاده می‌کند. امروزه باتوجه‌به برندها و تولیدات متنوع انتخاب دستگاه حضوروغیاب برای سازمان‌ها و ادارات سخت‌تر شده است که باید مواردی چون: ظرفیت دستگاه، طول عمر بالای دستگاه، امنیت بالای دستگاه تشخیص چهره افراد و سرعت عمل بالا و شناسایی آسان (باتوجه‌به فناوری بکار رفته در دستگاه) در نظر گرفته شود.

راهنمای مطالعه

مقاله حاضر به بررسی و ارزیابی یک دستگاه حضوروغیاب با تکنولوژی تشخیص چهره ویزیبل لایت می‌پردازد. این دستگاه جدید که از ترکیب تکنولوژی تشخیص چهره و نور قابل‌مشاهده (Visible Light) بهره می‌برد، به‌عنوان یک ابزار پیشرفته و کارآمد در سیستم‌های حضوروغیاب مورد بررسی قرار می‌گیرد. مزایای این دستگاه شامل دقت بالا در تشخیص چهره، سرعت بالا در ثبت حضوروغیاب، قابلیت استفاده در شرایط نوری مختلف و اطمینان بالا از لحاظ امنیتی است.

در این مقاله، به بررسی تکنولوژی، نحوه عملکرد، ویژگی‌ها، کاربردها و مقایسه قیمت دستگاه کنترل تردد ویزیبل لایت با سایر دستگاه‌های حضور غیاب می‌پردازیم. هدف از این مقاله معرفی فناوری جدید دستگاه حضوروغیاب تشخیص چهره visible light به‌منظور ارتقای سیستم‌های حضوروغیاب و افزایش کارایی و امنیت در محیط‌های کاری و تجاری است.

attendance-device-cta 02178756000

attendance-device-cta 02178756000

تکنولوژی Visible Light در دستگاه تشخیص چهره چیست؟

فنّاوری‌هایی که درگذشته مورداستفاده قرار می‌گرفت ایرادات اساسی چون امکان تقلب با استفاده از به‌کارگیری فیلم و عکس در مقابل دستگاه، سرعت پایین پردازش افراد به‌منظور شناسایی و ایجاد صف‌های طولانی در مکان‌هایی که این دستگاه‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفتند را داشتند. باگذشت زمان استفاده از دستگاه‌های Skil ID و استفاده از دستگاه‌های چندپردازنده مشکلات مربوط به تقلب و سرعت پایین را تا حد زیادی برطرف نمود. با پیشرفت تکنولوژی و بهره‌گیری از هوش مصنوعی، دستگاه‌هایی که توانایی تشخیص چهره از طریق مدولاسیون با نور مرئی را دارند، تولید شده‌اند. در این روش، ارتباط اطلاعات مربوط به چشم و چهره انسان با دستگاه‌های کنترل دسترسی یا حضوروغیاب از طریق نور مرئی برقرار می‌شود که به این فناوری “Visible Light” یا نور قابل رویت معروف است.

تکنولوژی Visible Light در دستگاه‌های تشخیص چهره یک پیشرفت مهم در حوزه حضوروغیاب است. این دستگاه‌ها با بهره‌گیری از فناوری عمق سنجی یا همان deep learning چهره کاربران را اسکن و شناسایی چهره‌ها استفاده می‌کنند که عملکرد سریع و دقیقی را ارائه می‌دهند. این تکنولوژی به‌عنوان جایگزینی مؤثر برای روش‌های قدیمی مانند کارت‌های حضوروغیاب و اثر انگشت شناخته می‌شود. مزایای استفاده از این دستگاه سرعت بالا، دقت بالا و کارکرد خودکار است که منجر به بهبود مدیریت حضوروغیاب و افزایش امنیت می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید انواع دستگاه حضور و غیاب و دستگاه کنترل تردد

تکنولوژی Visible Light در دستگاه تشخیص چهره چیست؟

تکنولوژی Visible Light در دستگاه تشخیص چهره چیست؟

نحوه عملکرد دستگاه تشخیص چهره نور مرئی چگونه است؟

عملکرد تشخیص چهره به این صورت است که ابتدا تصاویر دیجیتالی از چهره‌ها گرفته می‌شود و با داده‌های اطلاعاتی (تصاویر کارمندان) که از قبل جمع‌آوری شده، در سیستم مقایسه می‌شود؛ پس از تطبیق، سیستم پاسخ را اعلام می‌کند. تشخیص چهره یکی از مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در هوش مصنوعی است که به‌وسیله آن می‌توان چهره افراد را در تصاویر و ویدئوها شناسایی کرده و آنها را از یکدیگر متمایز نمود. شناسایی چهره کاربردهای فراوانی دارد و از مزایای زیادی مانند: امکان شناسایی دقیق افراد بادقت بالا، قابلیت استفاده در سیستم‌های امنیتی برای حفاظت از منابع و بررسی و تشخیص رفتارهای غیرمعمول در تصاویر و ویدئوها بهره‌مند است.

در فناوری دستگاه حضوروغیاب تشخیص چهره، ابتدا با استفاده از دوربین ویژه، چهره افراد اسکن می‌شود. سپس سیستم تشخیص چهره، تصویر صورت فرد را به‌صورت کامل تجزیه‌وتحلیل می‌کند. نرم‌افزار تشخیص چهره به طور دقیق هندسه چهره و حالات مختلف آن را ترسیم کرده و در چند مرحله پردازش می‌کند. سپس داده‌های تشخیص چهره به رشته‌ای از اعداد یا نقاط به نام چهره‌چاپ یا فیس پرینت تبدیل می‌شود. در نهایت، با مراجعه مجدد همان فرد به دستگاه، سیستم حضوروغیاب قادر است با مقایسه چهره‌ها در دو یا چند تصویر و ارزیابی احتمال تطابق چهره، یک فرد را شناسایی کند. فرایند و مراحل تشخیص چهره عبارت‌اند از: 

مرحله اول: ثبت تصویر اولیه فرد توسط دوربین

در مرحله اول برای تعریف چهره کارکنان در دستگاه حضوروغیاب تشخیص چهره، تصویربرداری اولیه از چهره افراد انجام می‌شود. در این مرحله، چهره فرد با قرارگرفتن جلوی دوربین توسط سنسورهای دستگاه تشخیص داده می‌شود و سپس اسکن آن انجام می‌شود.

مرحله دوم: پردازش و تحلیل دقیق چهره فرد

 پس از ثبت تصویر در دستگاه تشخیص چهره، تجزیه‌وتحلیل تصویر انجام می‌شود. در این مرحله، تصویر چهره فرد بادقت و جزئیات کامل، پردازش می‌شود. فناوری حضوروغیاب بیومتریک برای تشخیص چهره در دستگاه‌های مختلف کمی متفاوت است. در مرحله پردازش تصویر، دستگاه هندسه صورت افراد را بازخوانی می‌کند. عوامل مهم در هندسه صورت افراد شامل فاصله بین دو چشم، عمق حدقه چشم‌ها، فاصله چانه تا پیشانی، شکل لب‌ها، گوش‌ها، چانه و استخوان گونه است.

مرحله سوم: تبدیل تصویر به داده‌های قابل‌ذخیره سازی

در فرایند تشخیص چهره، اطلاعات آنالوگ چهره به داده‌های قابل‌درک برای کامپیوتر تبدیل می‌شوند و سپس با استفاده از فرمول‌ها و محاسبات ریاضی، به داده‌های باینری تبدیل می‌شوند. این داده‌ها به‌عنوان فیس پرینت در حافظه دستگاه ذخیره می‌شوند که هر کدام نمونه‌ای منحصربه‌فرد از چهره افراد است.

 مرحله چهارم: احراز هویت در دستگاه حضوروغیاب تشخیص چهره

در این مرحله، چهره فرد شناسایی شده با تمامی چهره‌های ثبت شده در حافظه دستگاه مقایسه می‌شود. اگر تصویر چهره موردنظر با یکی از تصاویر ثبت شده در بانک اطلاعاتی تشخیص چهره انطباق داشته باشد، احراز هویت و دسترسی به اطلاعات وی از طریق دستگاه امکان‌پذیر خواهد بود.

کاربرد دستگاه حضورغیاب تشخیص نور مرئی در چه مکان هایی است؟

 دستگاه حضوروغیاب تشخیص چهره visible light قابلیت شناسایی افراد در محیط‌های شلوغ را دارد و بدون نیاز به لمس، ترددها را ثبت می‌کند. این دستگاه در انبارها، مراکز خرید و سازمان‌های بزرگ کاربرد دارد و از صف‌های طولانی در ورودی‌ها جلوگیری می‌کند. با استفاده از این دستگاه، کاربران تنها با حرکت در مقابل دوربین شناسایی می‌شوند و ترددها به‌صورت اتوماتیک ثبت می‌شوند. حضوروغیاب تشخیص نور مرئی در حوزه‌های مختلفی کاربرد دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم: 

 • سیستم‌هایی امنیت: تشخیص چهره در سیستم‌های امنیتی و دوربین‌های مداربسته به‌منظور شناسایی افراد مشکوک و پیشگیری از وقوع جرائم مورداستفاده قرار می‌گیرد.
 • تشخیص هویت: با استفاده از تشخیص چهره، می‌توان هویت افراد را تأیید کرد که در فرایندهای مختلفی مانند کنترل دسترسی و کنترل تردد و در محیط‌هایی که از نظر امنیتی بسیار حساس هستند، استفاده می‌شود.
 • سیستم‌هایی کنترل تردد: با پیشرفت این صنعت، از تکنولوژی تشخیص چهره برای دستگاه‌های حضوروغیاب بهره بردند که این اقدام به صرفه‌جویی در هزینه‌های شرکت و کاهش اتلاف وقت منجر می‌شود.

ویژگی های دستگاه حضور و غیاب با فناوری نور قابل رویت (Visible Light)

دستگاه‌های حضوروغیاب مبتنی بر نور قابل رویت دارای امکانات و ویژگی‌های متعددی هستند و به کسب‌وکارها و سازمان‌ها کمک می‌کنند تا مدیریت حضوروغیاب کارکنان را بهبود بخشند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

خطای بسیار کم و دقت فوق‌العاده دستگاه تشخیص چهره

این دستگاه‌ها از دقت بالایی در تشخیص حضوروغیاب برخوردارند و به ثبت وقت ورود و خروج بادقت به میلی‌ثانیه کمک می‌کند.

عدم آسیب به دستگاه به دلیل عدم نیاز به تماس فیزیکی کاربر

 نور قابل رویت این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا بدون نیاز به تماس مستقیم با دستگاه، به‌سرعت و راحتی وارد و خارج شوند.

زمان کم برای شناسایی، تایید و ثبت هویت افراد

در فرایند پردازش اولیه چهره، تطابق با اطلاعات پایگاه‌داده، تأیید یا رد هویت و ثبت تردد فرد، در زمان بسیار کوتاهی کمتر از یک الی دو ثانیه انجام می‌شود. این عملکرد سریع از ایجاد ازدحام جمعیت و صف مقابل دستگاه جلوگیری می‌کند و به کارکنان از اتلاف وقت جلوگیری می‌کند. در دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره جدید مانند دستگاه تشخیص چهره Ubio-X Pro2 برند Virdi ساخته شده در کره جنوبی، قابلیت شناسایی هم‌زمان ۴ فرد در حال حرکت وجود دارد.

بالا بودن ظرفیت حافظه دستگاه

خرید دستگاه‌های شناسایی چهره نسل اول به دلیل پشتیبانی از تعداد کاربر کم و هزینه بالا نسبت به سایر سیستم‌های شناسایی (مانند اثر انگشت، کارت و رمز) مقرون‌به‌صرفه نبود. اما دستگاه‌های تشخیص چهره جدید امکان ثبت بیش از یک میلیون چهره و شناسایی در کمتر از یک ثانیه را دارند. همچنین، بسته به مدل و برند دستگاه، امکان ذخیره چند میلیون رکورد تردد را در حافظه خود دارند.

ثبت زمان و مکان

 این دستگاه‌ها قابلیت ثبت زمان و مکان ورود و خروج کارکنان را فراهم می‌کنند.

 امنیت اطلاعات

 استفاده از نور قابل رویت باعث نگهداری بسیار ایمن‌تر اطلاعات شخصی شده و خطرات امنیتی را کاهش می‌دهد.

انعطاف‌پذیری 

 این دستگاه‌ها به‌راحتی به سیستم‌های مدیریت منابع انسانی موجود در سازمان‌ها متصل شده و اطلاعات را به‌صورت آنی منتقل می‌کنند.همچنین اگر می‌خواهید از سایر تجهیزات کنترل بصری مانند دوربین‌های مداربسته استفاده کنید، نیازی به گسترش سیستم نرم‌افزاری خود ندارید. با نصب دوربین‌های مداربسته و ادغام آن‌ها با دستگاه تشخیص چهره، می‌توانید از این تجهیزات هم بهره‌مند شوید.

کاهش هزینه‌ها

 نصب و استفاده از دستگاه‌های حضوروغیاب مبتنی بر نور قابل رویت به‌صرفه‌تر است و هزینه‌های مدیریتی را کاهش می‌دهد.

سهولت استفاده

 این دستگاه‌ها به کاربران اجازه می‌دهند که بدون نیاز به آموزش ویژه به‌راحتی از آن‌ها استفاده کنند.

مدیریت زمان

 با داشتن اطلاعات دقیق در مورد وقت حضوروغیاب کارکنان، به مدیران در جهت مدیریت زمان و افزایش بهره‌وری کمک می‌کنند.

ردیابی حضور در محل کار

 از طریق دستگاه‌های حضوروغیاب مبتنی بر نور قابل رویت، مدیران می‌توانند به‌راحتی حضوروغیاب کارکنان را در محیط کاری بررسی کرده و در صورت نیاز به افراد در محل کار دستورات لازم را اعلام کنند.

استفاده در محیط‌های حساس به امنیت جهت جلوگیری از تقلب و دستکاری

 این دستگاه‌ها برای استفاده در محیط‌هایی که نیاز به امنیت بالا دارند؛ مانند بانک‌ها، شرکت‌های فناوری اطلاعات، و مراکز تحقیق و توسعه مناسب هستند. باتوجه‌به اینکه فرایند تشخیص چهره در این دستگاه‌ها کاملاً اتوماتیک است، امکان هرگونه تقلب در ثبت حضور و تردد غیرمجاز بین افراد مختلف کاملاً از بین می‌رود. با قابلیت‌های موجود در دستگاه‌های کنونی، به هک‌کردن دستگاه تشخیص چهره، حتی فکر هم نمی‌شود کرد.

گزارش‌دهی و تجزیه‌وتحلیل داده

 دستگاه‌های حضوروغیاب مبتنی بر نور قابل رویت اطلاعات جامعی در مورد حضوروغیاب کارکنان ایجاد می‌کنند که می‌توان از آن‌ها برای گزارش‌دهی و تجزیه‌وتحلیل دقیق در مورد عملکرد کارکنان و هزینه‌های مرتبط استفاده کرد.

پشتیبانی از استراتژی‌های کاری مبتنی بر مکان

 در برخی موارد، دستگاه‌های حضوروغیاب مبتنی بر نور قابل رویت به شرکت‌ها امکان مدیریت استراتژی‌های کاری مبتنی بر مکان می‌دهند. این امر به بهره‌وری کمک می‌کند و امکان اجرای عملیات در مکان‌های مختلف را بهبود می‌بخشد.

بیشتر بخوانید: معرفی دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی + خرید و قیمت دستگاه اثر انگشتی

ویژگی های دستگاه حضور و غیاب با فناوری نور قابل رویت (Visible Light)

ویژگی های دستگاه حضور و غیاب با فناوری نور قابل رویت (Visible Light)

مقایسه قیمت دستگاه کنترل تردد ویزیبل لایت با سایر دستگاه های حضور غیاب

دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره یکی از بهترین و جدیدترین نوع این دستگاه‌ها است و طبیعتاً به دلیل استفاده از فنّاوری به‌روز و پیشرفت آن، قیمت دستگاه‌های حضوروغیاب تشخیص چهره کمی نسبت به انواع دیگر آن که تا اینجا معرفی شد، بیشتر است. پس از بررسی دقیق امکانات و عملکرد، خواهید فهمید که این اختلاف قیمت به دلیل ارزش و قابلیت‌های آن است. در ادامه به مقایسه برخی از ویژگی‌های دستگاه ویزیبل لایت با سایر دستگاه‌های حضوروغیاب پرداخته‌ایم: 

 • دستگاه ویزیبل لایت با سرعت بسیار بالای تشخیص چهره در ۰.۳ ثانیه، 
 • صفحه‌نمایش لمسی ۸ اینچی، امکان نصب بر روی دیوار (هم راستا با زاویه دیوار)، 
 • سیستم‌عامل قابل‌انتخاب (لینوکس یا اندروید)، 
 • مجهز به حالت و ذخیره انرژی
 • قابلیت ثبت چهره تا ۳۰۰۰۰ تصویر (با سقف ۵۰۰۰۰ تصویر به‌صورت آپشنال)، 
 • استاندارد IP-68 مقاوم در برابر گردوغبار و ضد آب، 
 • روش‌های ارتباطی متعدد از جمله ارتباط شبکه بی‌سیم WIFI و شبکه باسیم، ارتباط Wiegand، پورت RS485 و SBR
 • مکانیزم عدم اجازه ورود بدون درج تردد ورود قبلی (Anti-pass back)، سازگار با انواع قفل‌های برقی، سازگار با انواع سنسورهای درب، قابلیت نصب دکمه خروج، نصب زنگ برای درب موردنظر و اتصال به سیستم اعلام سرقت
 • خدمات پس از فروش یکی دیگر از عوامل دخیل در تعیین سطح قیمت دستگاه‌های حضوروغیاب است. به‌عنوان یک شرکت باسابقه، خدمات پس از فروش را برای تمامی دستگاه‌ها به مشتریان ارائه می‌کند.
 • سرویس تخلیه اتوماتیک (آنلاین) به‌صورت کاملاً حرفه‌ای داده‌های تردد کاربران را به‌سرعت پردازش می‌کند و مدیران سیستم می‌توانند به‌راحتی از گزارش‌ها اطلاعاتی بهره‌مند شوند.

مهمترین دستگاه های ویزیبل لایت

مهم‌ترین دستگاه‌های ویزیبل لایت دارای ویژگی‌هایی از قبیل سرعت و دقت بالا، قابلیت تطبیق با شرایط نوری مختلف، امنیت بالا و دارای قابلیت اتصال به دستگاه‌های مدیریت حضوروغیاب هستند. این دستگاه‌ها معمولاً از جمله مهم‌ترین دستگاه‌های ویزیبل لایت برای سازمان‌ها و ادارات محسوب می‌شوند. در ادامه به بررسی مهمترین دستگاه های ویزیبل لایت و ویژگی های آنها می پردازیم.

دستگاه حضور و غیاب Maxa Bioface E440

 • احراز هویت چندگانه و مجهز به الگوریتم‌های تشخیص چهره پیشرفته
 • مجهز به فناوری ضد تقلب پیشرفته، قابلیت تشخیص چهره افراد از پشت ماسک، عینک و
 • قابلیت پردازش سریع ۱۵۰۰ چهره و ۳۰۰۰ اثر انگشت
 • دارای سرعت تشخیص بسیار زیاد با قابلیت تشخیص چهره در زمان کمتر از یک ثانیه و تشخیص اثر انگشت در زمانی کمتر از نیم ثانیه
 • امکان تصویربرداری با چرخش ۳۰ درجه
 • دارای رتبه حفاظتی IP65
 • مجهز به سیستم‌عامل لینوکس و نمایشگر ۲.۴ اینچی لمسی
 • تشخیص اثر انگشت در کمتر از نیم ثانیه
 • عملکرد بهینه در محدوده دمایی ۵- تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد
 • مقاوم در مقابل نفوذ آب، گردوغبار و تابش مستقیم خورشید
 • قابلیت تشخیص از طریق QR کد
 • امکان صدور هشدار
 • مجهز به سیستم تشخیص پیشرفته ضد جعل

دستگاه حضور و غیاب Maxa Bioface E410

  • دارای سرعت تشخیص بسیار زیاد با قابلیت تشخیص چهره در زمان کمتر از یک ثانیه و تشخیص اثر انگشت در زمانی کمتر از نیم ثانیه
  • دارای الگوریتم ضد جعل از طریق تشخیص عکس‌های لیزری، رنگی و سیاه‌وسفید تصاویر ویدئویی و ماسک‌های سه‌بعدی
  • ثبت ۱۵۰ هزار تردد
  • پشتیبانی از روش‌های احراز هویت چندگانه: از جمله تشخیص چهره، تشخیص کف دست، کارت و رمز عبور
  • ظرفیت پردازش و ثبت ۸۰۰ قالب چهره، ۸۰۰ قالب کف دست و ۱۰۰۰ کارت
  • توانایی تشخیص چهره افراد در زمان کمتر از یک ثانیه روزانه و تا ۱۵۰ هزار تردد
  • قابلیت اتصال به انواع گیت‌های کنترل تردد و جک‌های برقی
  • دارای نمایشگر لمسی چهار اینچ باکیفیت، منو فارسی و انگلیسی و قابلیت اتصال به شبکه اینترنت
  • عملکرد بهینه در محدوده دمایی ۰ تا ۴۵ درجه
  • آسیب‌پذیر در مقابل نفوذ آب و جهت استفاده در محیط‌های درونی ایده‌آل است

دستگاه حضور و غیاب Maxa Bioface E430

  • حضور و غیاب مبتنی بر تشخیص چهره بدون لمس است که با بهره مندی لز فناوری تشخیص چهره نور مرئی
  • پشتیبانی از احراز هویت با تشخیص اثر انگشت و کارت
  • ثبت 500 چهره، 1000 کارت و ذخیره 150.000 تردد
  • دارای  تکنولوژی Visible light، الگوریتم هوشمند ، دوربین قدرتمند و پردازنده امکان شناسایی دقیق چهره افراد. را حتی در حال حرکت و در ازدحام
  • پشتیبانی از نصب نرم افزار حضور و غیاب، نرم افزار محاسبه حقوق و تقویم های برنامه ریزی سازمانی
  • دارای صفحه نمایش لمسی 4.3اینچی ، امکان ثبت 150هزار تردد و قابلیت یکپارچه شدن با سیستم های کنترل تردد
  • عملکرد بهینه در محدوده دمایی 0 تا 45 درجه و رطوبت 20 تا 80٪
دستگاه حضور و غیاب Maxa Bioface E440

دستگاه حضور و غیاب Maxa Bioface E440

دستگاه حضور و غیاب Visible Light | SpeedFace H5L

  • توانایی تشخیص چهره افراد حتی درصورتی‌که پوشیده باشند (مانند ماسک یا عینک)
  • شناسایی افراد با سرعت بسیار بالا حتی از فاصله ۳ متری
  • توانایی ثبت ۶۰۰۰ چهره، ثبت ۱۰۰۰۰ اثر انگشت و ۲۰۰۰۰۰ ظرفیت تردد
  • دارای ویژگی‌هایی از قبیل تشخیص چهره‌ی جعلی (عکس فرد)، اعلام زمان با زنگ، دکمه‌های ورود و خروج، بلندگو صوتی
  • تشخیص چهره نور مرئی پیشرفته با دیپ‌لرنینگ داخلی
  •  SpeedFace-H5L یک ترمینال اکسس کنترل و یک هیبرید بیومتریک مبتنی بر لینوکس
  • پشتیبانی از تشخیص چهره با زاویه ۳۰ درجه
  • صفحه‌نمایش ۵ اینچی لمسی

دستگاه حضور و غیاب Visible Light | SpeedFace V3L

  • کنترل دسترسی هیبریدی – بیومتریک
  • مبتنی بر لینوکس ZKTeco و پایانه‌های حضوروغیاب با تشخیص چهره نور مرئی
  • پشتیبانی از تشخیص چهره و هم از اثر انگشت و کدهای QR و RFID
  • مجهز به الگوریتم ضد جعل نهایی برای تشخیص چهره در برابر انواع حملات جعلی عکس و ویدئو
  • قابلیت ظرفیت ثبت ۱۵۰۰ چهره، ۳۰۰۰ اثر انگشت و ذخیره‌سازی ۲۰۰.۰۰۰ تردد
  • به‌صرفه‌ترین راه برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها
  • دارای صفحه‌نمایش لمسی ۲.۴ اینچی

بیشتر بخوانید: منظور از قوانین حضور و غیاب چیست؟ | بررسی حضور و غیاب در قانون کار

دستگاه حضور و غیاب Visible Light | Eface 10

  • طراحی زیبا و کاربرپسند
  • تشخیص چهره با نور مرئی
  • الگوریتم ضد جعل در برابر حمله چاپی، ویدئویی و ماسک سه‌بعدی
  • روش‌های تأیید چندگانه: چهره / رمز عبور / کارت (اختیاری)
  • ماژول‌های کارت (اختیاری): کارت شناسایی ۱۲۵ کیلوهرتز (EM) / 13.56 مگاهرتز کارت آی سی
  • باتری قابل‌شارژ پشتیبان
  • پشتیبانی از نصب دیواری استاندارد با Backplate یا دیواری اختیاری با Cable Box و نصب اختیاری روی دسکتاپ با Cable Box
  • قابلیت ثبت ۵۰۰ چهره، ۱۰۰۰ کارت و ذخیره ۱۵۰.۰۰۰ تردد
  • چهره افراد را عمق سنجی کرده و یک تصویر سه‌بعدی از چهره آن‌ها ثبت می‌کند
  • دارای صفحه‌نمایش لمسی ۴.۳ اینچی
دستگاه حضور و غیاب Visible Light | SpeedFace H5L

دستگاه حضور و غیاب Visible Light | SpeedFace H5L

دستگاه حضور و غیاب Visible Light | TL1

  • قابلیت تشخیص چهره افراد با پوشش ماسک‌های سه‌بعدی، عینک و با سرعت تشخیص بسیار بالا، حتی فاصله ۳ متر
  • قابلیت ثبت ۸۰۰ چهره در کسری از ثانیه، اسکن و ثبت ۱۵۰.۰۰۰ تردد
  • از دستگاه‌های پرطرف‌دار و کارآمد در حوزه تشخیص هویت
  • قابلیت تشخیص چهره جعلی (عکس فرد) از چهره فرد حاضر در سازمان، زنگ هشدار، بلندگو صوتی و
  • دارای صفحه‌نمایش لمسی ۸.۲ اینچی

دستگاه حضور و غیاب Visible Light | Speedface V4L

  • تشخیص چهره نور مرئی
  • الگوریتم ضد جعل در برابر حمله چاپی، ویدئویی و ماسک سه‌بعدی
  • روش‌های تأیید چندگانه: چهره / کف دست / کارت / رمز عبور
  • ماژول‌های کارت موجود: کارت شناسایی ۱۲۵ کیلوهرتز (EM) / کارت آی سی ۱۳.۵۶ مگاهرتز / کارت HID / کارت فلیکا
  • مکمل نور با روشنایی قابل‌تنظیم
  • ظرفیت قالب ۸۰۰ چهره در کسری از ثانیه، ظرفیت قالب ۸۰۰ کف دست، ثبت ۱۰۰۰ کارت و ثبت ۱۵۰۰۰۰ تردد
  • یکی از دستگاه‌های پرطرف‌دار و کارآمد در حوزه تشخیص هویت
  • قابلیت تشخیص چهره visble light
  • دارای سیستم نوری مادون‌قرمز برای تشخیص در نور کم و نامناسب
  • قابلیت تشخیص چهره جعلی (عکس فرد) از چهره فرد حاضر در سازمان، زنگ هشدار، بلندگو صوتی و
  • دارای صفحه‌نمایش لمسی ۴ اینچی

بیشتر بخوانید: دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه چشم | دستگاه حضور و غیاب چشمی

دستگاه حضور و غیاب Visible Light | Speedface V5L RFID

  • تشخیص چهره نور مرئی پیشرفته با یادگیری عمیق داخلی.
  • تأیید چندگانه با کف دست، RFID و تشخیص چهره.
  • LCD لمسی ۵ اینچی.
  • دوربین دوگانه برای تشخیص چهره در زمان واقعی.
  • قابلیت ثبت ۶۰۰۰ چهره، ۳۰۰۰ کف دست، ۱۰.۰۰۰ کارت و ۲۰۰.۰۰۰ ترد
  • فاصله تشخیص: ۰.۳ – ۳ متر.
  • کامل‌ترین و بی‌نقص‌ترین محصولات این حوزه
  • سازگار با RS232، RS485 و Wiegand خوان خارجی.
  • TCP / IP، ارتباط Wi-Fi
  • دارای صفحه‌نمایش لمسی ۵ اینچی

دستگاه حضور و غیاب ZK SpeedFace-V5 | تشخیص چهره

  • دارای فن آوری پیشرفته تشخیص چهره تحت عنوان visible light
  • یکی از جدیدترین و به‌روزترین دستگاه‌های کنترل تردد
  • قابلیت تشخیص هویت چندگانه چهره، اثر انگشت و RFID (اختیاری)
  • دارای صفحه‌نمایش لمسی ۵ اینچی
  • دارای دوربین دوگانه برای تشخیص چهره در زمان واقعی
  • ظرفیت ذخیره ۶۰۰۰ چهره و ۲۰۰.۰۰۰ تردد و ۱۰۰۰۰ کاربر
  • فاصله تشخیص چهره: ۰.۳ – ۳ متر
  • ارتباطات RS232، RS485 و Wiegand Reader و TCP / IP، Wi-Fi
  • قابلیت شناسایی چهره‌های افراد را تا زاویه ۳۰ ± درجه 

بیشتر بخوانید: بررسی مزایا و معایب دستگاه ورود و خروج کارتی 

دستگاه حضور و غیاب Visible Light | Speedface V5L RFID

دستگاه حضور و غیاب Visible Light | Speedface V5L RFID

سوالات متداول درباره دستگاه حضور و غیاب با visible light

آیا فناوری visible light قابلیت تشخیص چهره با ماسک را دارد؟

بله؛ در این فناوری، قابلیت شناسایی افراد نه‌تنها با پوشش ماسک وجود دارد، بلکه همه تغییرات ظاهری مانند عینک، گریم صورت، اصلاح ریش و…در روند شناسایی آن‌ها هیچ تأثیری نمی‌گذارد.

قیمت دستگاه حضوروغیاب ویزیبل لایت چقدر است؟

برای تعیین قیمت دستگاه حضوروغیاب با فنّاوری visible light، عوامل مختلفی وجود دارد که شامل برند دستگاه، کیفیت ساخت، قابلیت‌ها و فنّاوری مورداستفاده در آن‌ها می‌شود.

برای خرید دستگاه حضوروغیاب ویزیبل لایت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای خرید دستگاه حضوروغیاب ویزیبل لایت، نیاز است که به عوامل مختلفی توجه کنید. این عوامل شامل سرعت و دقت تشخیص، قابلیت ارتقا، سازگاری با شرایط جوی، ظرفیت و حافظه ذخیره‌سازی، اتصالات و امکانات ارتباطی دستگاه می‌شود. باتوجه‌به این نکات، می‌توانید به‌راحتی دستگاه حضور و غیابی که به بهترین شکل با نیازهای شما هماهنگ است را انتخاب و خریداری نمایید.

مزایای دستگاه حضوروغیاب تشخیص چهره ویزیبل لایت چیست؟

تشخیص چهره از فاصله ۳ متری و زاویه ۳۰ درجه، کاهش تماس با دستگاه، توانایی شناسایی بیش از دو نفر به طور هم‌زمان و فعال‌بودن تشخیص چهره از جمله مزایای استفاده از این دستگاه‌ها است.

آیا امکان تقلب و هک دستگاه حضوروغیاب تشخیص چهره ویزیبل لایت وجود دارد؟

در فناوری تشخیص چهره دستگاه حضوروغیاب تشخیص چهره ویزیبل لایت امکان تقلب نزدیک به صفر است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع دستگاه ایکس ری

جمع بندی مقاله دستگاه حضور و غیاب ویزیبل لایت

در این مقاله از وب سایت مکسا به معرفی و بررسی دستگاه حضوروغیاب تشخیص چهره ویزیبل لایت پرداخته شد. دستگاه حضور و غیاب Visible light که با استفاده از فنّاوری تشخیص و ویژگی‌های شاخص در چهره افراد، اطلاعات مربوط به آن‌ها را ذخیره و برای اهداف حضوروغیاب، احراز هویت و ثبت تردد استفاده می‌کند. امروزه باتوجه‌به برندها و تولیدات متنوع انتخاب دستگاه حضوروغیاب برای سازمان‌ها و ادارات سخت‌تر شده است که باید مواردی چون: ظرفیت دستگاه، طول عمر بالای دستگاه، امنیت بالای دستگاه تشخیص چهره افراد و سرعت عمل بالا و شناسایی آسان (باتوجه‌به فناوری بکار رفته در دستگاه) در نظر گرفته شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
فروشگاه