معرفی انواع دوربین مدار بسته مخفی + کاربرد دوربین مخفی مداربسته

معرفی انواع دوربین مدار بسته مخفی + کاربرد دوربین مخفی مداربسته
یکی از مهم ترین اقداماتی که می توان به منظور تامین و افزایش امنیت و حتی جلوگیری از بروز خطرات و حوادث مختلف انجام داد، نصب دوربین مخفی است. به همین منظور برای آشنایی بیشتر در این مقاله به معرفی کاربردی ترین انواع دوربین های مخفی که با  کیفیت بالا در شرکت مکسا عرضه می شود، پرداخته شد. با مطالعه این مقاله ضمن آشنایی با انواع دوربین های مخفی با کاربرد آن ها آشنا شده و می توانید بر اساس نیاز و کاربرد و بودجه مورد نظرتان بهترین مدل را خریداری کنید.

راهنمای مطالعه

یکی دیگر از بهترین تجهیزات کمک امنیتی که از آن می توان برای مکان های مختلف و همچنین نیازمند به امنیت، دوربین مدار بسته است. با توجه به این که دوربین های مدار بسته در انواع مختلفی تولید می شوند، هر کدام کاربردها و مشخصات مختلفی دارند. یکی از بهترین انواع دوربین های مدار بسته، دوربین مدار بسته مخفی است. از این نوع دوربین برای موارد امنیتی و حساس و همچنین نظارت کردن خانه و محل کار استفاده می شود. این دوربین کاربردهای مختلف و قابل توجهی دارد که در ادامه این مقاله قصد بررسی کردن انواع دوربین مدار بسته مخفی را داریم تا در صورت نیاز بهترین مدل مورد نظرتان را خریداری کنید. 

maxa cta cctv 02178756000

دوربین مداربسته مخفی چیست؟

دوربین مدار بسته مخفی با نام دیگر دوربین مدار بسته پین هول (pin hole) نیز شناخته می شود. دوربین مدار بسته مخفی یک دوربین نظارتی کاربردی است که می توان آن را در مکان های بسیار کوچک و دور از دید افراد به راحتی نصب کرد. در واقع ماهیت درون بین مدار بسته مخفی این است که بدون این که توسط سایر افراد دیده یا شناسایی شود، برای مکان های مختلف و پروژه های تجاری، اداری، و حتی در منازل هم مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از ویژگی های قابل ملاحظه و مهم دوربین مدار بسته مخفی یا دوربین جاسوسی این است که اندازه کوچکی داشته و به یک لنز با اندازه سوزن مجهز می شود. عملکرد این دوربین بدین صورت است که تصاویر ضبط شده را داخل هارد دستگاه یا حافظه خود ذخیره می کند. علاوه بر این، در برخی موارد نیز می توان تصاویر را از طریق wifi یا سایر نرم افزارهای دیگر نیز منتقل نمود و در پلتفرم های دیگر مشاهده کرد. 

دوربین مداربسته مخفی چیست؟

دوربین مداربسته مخفی چیست؟

مهم ترین کاربردهای دوربین مدار بسته مخفی کدام اند؟

با توجه به عملکرد خاص و منحصر به فردی که دوربین مدار بسته مخفی دارد، می توان از آن در مکان های مختلف و با هدف شناسایی و دیده نشدن آن را نصب کرد. بنابراین می توان گفت یکی از مهم ترین کاربردهای دوربین مدار بسته مخفی این است که از آن می توان برای نظارت هر چه بهتر مکان مورد نظر و جلوگیری از بروز خطرات مختلف از آن استفاده نمود. بنابراین می توان گفت که مهم ترین کاربردهای این دوربین شامل موارد مهم زیر است:

دوربین مخفی در خانه

یکی از مهم ترین مکان هایی که برای ایجاد و برقراری امنیت در آن اهمیت زیادی دارد، منزل و محل زندگی است. چرا که بروز هر گونه حادثه یا مشکلی باعث مخل آسایش اعضای خانواده خواهد شد. به همین دلیل یکی از بهترین اقداماتی که می توان انجام داد، نصب دوربین مخفی در خانه است. علاوه بر این، در صورتی که در طی روزها یا ماه های اخیر به موردی مشکوک شده اید و قصد بررسی کردن آن را دارید، می توانید از این دوربین استفاده کنید تا در شرایط و زمان های مختلف فضای منزل یا حتی محیط بیرونی آن را زیر نظر بگیرید. 

دوربین مخفی برای ماشین

یکی دیگر از بهترین اقدامات امنیتی که برای افزایش امنیت و به ویژه افراد مهم و فعال در حوزه های سیاسی، امنیتی و اقتصادی می توان انجام داد، نصب دوربین مخفی برای ماشین است. دوربین مدار بسته مخفی با توجه به سایز کوچکی که دارد، معمولا روی آینه خودرو نصب می شود. به همین دلیل در برخی موارد با نام دوربین مخفی داخل خودرو و دوربین آینه ای نیز شناخته می شود. این دوربین مداربسته قابلیت ضبط کردن کلیه اتفاقات و وقایع داخل خودرو را بر عهده دارد. لنز دوربین مخفی داخل خودرو به صورتی طراحی شده که معمولا کمی بیرون از دوربین قرار می گیرد. به همین دلیل می تواند از کلیه زوایای دوربین تصاویر را ضبط و ثبت کند. 

دوربین مخفی برای باغ

همان طور که می دانید معمولا باغ و ویلاها در فضاهایی خارج از شهر یا دور از شهر یا محل زندگی ساخته می شوند. به همین دلیل بدیهی است که رفت و آمد سریع به باغ یا ویلا در همه زمان ها آسان نیست. به همین دلیل یکی از بهترین روش ها استفاده و نصب دوربین مخفی برای باغ است. با نصب دوربین مدار بسته در باغ می توانید در همه ساعات شبانه روز و به راحتی محیط باغ را زیر نظر بگیرید. 

دوربین مخفی دفتر کار

ایجاد و برقراری امنیت در محل کار یا دفتر کار نه تنها باعث آرامش خیال کارمندان و پرسنل می شود؛ بلکه استفاده از آن تاثیر زیادی در جلوگیری از بروز تخلفات مختلف در محل کار می گردد. این موضوع برای دفاتر مهم که در آن ها اسناد و مدارک مهم نگه داری می شود، مانند بایگانی ها، دفتر حسابداری و امور مالی یا اتاق سرور و … از اهمیت بیشتری برخوردار است. به همین دلیل با نصب دوربین مخفی در دفتر کار بدون شناسایی شدن یا جلب توجه کردن، می توانید عملکرد و رفتار پرسنل و کارمندان را زیر نظر بگیرید. علاوه بر این، در صورت بروز هر گونه تخلف یا مشکلی امکان پیگیری کردن هم وجود دارد. 

نصب دوربین مدار بسته مخفی در اتاق استراحت پرسنل

در برخی از سازمان ها و شرکت های بزرگ برای افزایش بازدهی پرسنل و رضایت خاطر آن ها، یک اتاق استراحت به منظور استراحت کردن و تجدید قوا برای آن ها در نظر گرفته می شود. با نصب دوربین مخفی در اتاق استراحت پرسنل رفتار آن ها را می توانید زیر نظر بگیرید. این کار نیز به منظور کنترل یا جلوگیری از تخلفات، یا اذیت و آزار برای سایر همکاران انجام می شود.

نصب دوربین مخفی در درب ورودی ساختمان

همه افراد از درب اصلی و ورودی ساختمان وارد محل کار یا محل زندگی می شوند. به همین دلیل یکی از مهم ترین اقدامات برای مکان هایی که نیاز به امنیت و احساس آرامش خاطر دارد، نصب دوربین مخفی در درب ورودی ساختمان است. با نصب دوربین مخفی در این قسمت می توانید رفت و آمد افراد را کنترل کرده و از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کرده یا در صورت بروز آن را پیگیری کنید. 

بیشتر بخوانید: بهترین دوربین مداربسته مغازه و فروشگاه | دوربین مناسب برای مغازه کدام است؟

مهم ترین کاربردهای دوربین مدار بسته مخفی کدام اند؟

مهم ترین کاربردهای دوربین مدار بسته مخفی کدام اند؟

دوربین مخفی مداربسته چگونه کار می کند؟ 

برای شناخت عملکرد بهتر دوربین مخفی مدار بسته ابتدا باید با ساختار آن آشنا شویم. دوربین مدار بسته مخفی دارای یک لنز، یک حسگر تصویر، یک ماژول پردازش تصویر و یک واحد ضبط تصویر است. عملکرد این دوربین بدین صورت است که با استفاده از لنز قوی خود قابلیت تصویر برداری کردن و جمع آوری تصاویر را دارد. سپس آن تصاویر به حسگر منتقل شده و اطلاعات تصویر را به سیگنال‌ های الکتریکی تبدیل می‌ کند. سپس سیگنال ‌های الکتریکی به ماژول پردازش تصویر ارسال می شوند. پس از آن نیز ماژول تعبیه شده داخل دوربین  اطلاعات تصویر را پردازش کرده و به دستگاه ضبط تصویر ارسال می نماید. در واقع در این مرحله، تصاویر ضبط شده و می توان آن را مجددا نظارت و بررسی کرد. 

هدف اصلی از نصب دوربین مدار بسته مخفی چیست؟

به طور کلی هدف از نصب کردن دوربین های مدار بسته و از جمله دوربین مدار بسته مخفی زیر نظر گرفتن، نظارت و بررسی همه جانبه و 24 ساعته از محیط و مکان مورد نظر است. با توجه به این که دوربین مدار بسته مخفی یا پین هول در اندازه بسیار کوجک تولید می شود، می توان آن را در مکان ها و محیط های بسیار کوچک و دور از دید سایر افراد نصب کرد. بدین صورت که می توان آن را داخل یک ضبط ویدیویی، یک گیاه، یک کتاب یا حتی یک اسباب بازی کودکان پنهان کرد. در واقع هدف از این روش نصب و استفاده از نصب دوربین مدار بسته مخفی بررسی محیط بدون جلب توجه کردن و همچنین شناسایی نشدن توسط افراد دیگر است. 

مزیت استفاده از دوربین مدار بسته مخفی چیست؟

هر کدام از دوربین های مدار بسته با مشخصات فنی و ویژگی های مختلفی تولید می شوند و از سایر دوربین های دیگر متمایز می شوند. دوربین مدار بسته مخفی نیز مشخصات و ویژگی ها، و مزایای مختلفی دارد. مهم ترین مزایای استفاده از دوربین مدر بسته مخفی به شرح زیر است:

استفاده از دوربین به عنوان دوربین جاسوسی

اندازه دوربین مدار بسته مخفی بسیار ظریف و کوچک است که استفاده از آن را برای نصب در مکان های مختلف آسان می کند. به همین دلیل می توان از آن می توان به عنوان دوربین جاسوسی استفاده کرد. در واقع یکی از مهم ترین مزایای استفاده از این دوربین این است که این تجهیزات به هیچ وجه قابل شناسایی نیست. بنابراین می توان از آن برای پروژه های امنیتی، تحقیقاتی، نظارت منزل و اتاق کودک که پرستار در آن تردد دارد، استفاده کرد. 

نصب راحت دوربین در هر مکانی

دوربین مدار بسته مخفی به دلیل سایز کوچک و ظریفی که دارد، به خریداران امکان نصب راحت در هر فضای کوچکی را می دهد. به صورتی که می توانید به راحتی دوربین مخفی را در ساعت، وسایل کوچک، عروسک،  دکمه پیراهن، خودکار، و … قرار دهید. 

افزایش امنیت برای مکان های خاص مانند اتاق اسناد یا اتاق بایگانی

با نصب کرن دوربین مدار بسته مخفی در اتاق اسناد یا اتاق بایگانی می توانید اطمینان حاصل کنید که برای این مدارک و اسناد مهم هیچ اتفاقی رخ نمی دهد. 

ارائه تصاویر با کیفیت

یکی دیگر از مهم ترین مزایای استفاده و نصب دوربین مدار بسته مخفی، این است که به لنزهایی بسیار با کیفیت مجهز شده است. به همین دلیل قابلیت ضبط و ثبت تصاویر با کیفیت بسیار بالا را دارد. علاوه بر این، برخی از دوربین ها این امکان را به شما می دهند که در صورت لزوم می توان کیفیت دوربین را نیز افزایش دهید تا تصاویر را با با وضوح و در سایر بزرگ تری مشاهده کنید. 

مجهز شده به قابلیت دید در شب

یکی دیگر از بهترین قابلیت ها و مزایای دوربین مدار بسته مخفی مجهز شدن به قابلیت دید در شب است. بدین صورت که این دوربین می تواند حتی تصاویری با وضوح بالا را حتی در سطح روشنایی پایین را تهیه و ثبت کنید. بنابراین می توانید از این دوربین حتی برای اهداف نظارتی مختلف نیز استفاده کنید. 

مجهز شده به قابلیت تشخیص حرکت

یکی دیگر از بهترین قابلیت های دوربین مدار بسته مخفی مجهز شدن به قابلیت تشخیص حرکت است. به همین دلیل با استفاده از این دوربین امکان ثبت تصاویر صرفا در صورت تشخیص دادن حرکت سوژه یا تکان خوردن اجسام فراهم می شود. همین ویژگی تاثیر زیادی در کاهش حجم هارد و کارت حافظه و حتی باتری آن می شود. 

سازگاری با تلفن همراه

یکی از مهم ترین مزایای دوربین مخفی این است که برای ثبت و ضبط تصاویر و مشاهده کردن آن صرفا نیازی به مانیتور نیست. بلکه فقط از طریق تلفن همراه می توانید از راه دور تصاویر را ضبط و محیط مورد نظرتان را کنترل و نظارت کنید. 

بیشتر بخوانید: دستگاه ups چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | بررسی انواع یو پی اس

مزیت استفاده از دوربین مدار بسته مخفی چیست؟

مزیت استفاده از دوربین مدار بسته مخفی چیست؟

انواع دوربین مداربسته مخفی بر اساس تکنولوژی کدام اند؟

همه ما شاهد رشد و پیشرفت در حوزه ها و صنایع مختلف به دلیل رشد تکنولوژی هستیم. این ویژگی در مورد انواع دوربین های مخفی نیز وجود دارد. به صورتی که امروزه انواع دوربین مخفی بر اساس نوع تکنولوژی نیز در انواع مختلفی تولید و عرضه می شود و مهم ترین آن ها شامل موارد زیر است: 

دوربین جاسوسی کنترل از راه دور

یکی از کاربردی ترین انواع دوربین مخفی که از آن برای کاربردها و موارد خاص استفاده می شود، دوربین جاسوسی کنترل از راه دور است. این دوربین تصاویر ضبط شده را از راه دور را ضبط کرده و در حافظه آن ذخیره می شود. همان طور که از نام این دوربین پیداست، می توان از آن برای موارد جاسوسی و امنیتی مهم استفاده کرد. به طور کلی دوربین های جاسوسی در دو نوع مختلف بی سیم و سیمی تولید و عرضه می شود. بدین صورت که با استفاده از دوربین مخفی جاسوسی بی سیم نیازی به استفاده از کابل نیست. بلکه می توانید تصاویر ضبط شده را روی مانیتور یا سایر نمایشگرهای دیگر مشاهده و کنترل کنید. این دوربین نیز در سایز کوچک تولید می شود و می توان آن را در فضاهای مختلف مانند داخل فلش (USB)، داخل آداپتور وای فای، داخل پریز برق، داخل دتکتور دود و … نصب کرد. 

دوربین مخفی وای فای دار

یکی دیگر از بهترین دوربین های مدار بسته مخفی، مدل دوربین مخفی وای فای دار است. عملکرد این دوربین مراقبتی بدین صورت است که انتقال اطلاعات که شامل تصاویر و ویدوئو است، از طریق شبکه صورت می گیرد. یکی از ویژگی های مطلوب این دوربین این است که برای نصب آن نیازی به استفاده از تجهیزات و کابل کشی های زیاد نیست. به همین دلیل می توانید آن را در هر فضایی به راحتی نصب کنید. به همین دلیل استفاده از آن در مکان هایی که امکان سیم کشی و کابل کشی و استفاده از تجهیزات زیاد وجود ندارد، پیشنهاد می شود. 

دوربین مخفی شارژی

دوربین مخفی شارژی همان طور که از نام آن پیداست، برای استفاده از آن نیازی به استفاده و نصب کابل برق و … نیست. بلکه صرفا با استفاده از باتری قابل شارژ یا شارژی کار می کند و عملکرد بسیار دقیقی دارد. علاوه بر این، یکی از مهم ترین قابلیت های این دوربین مجهز شدن به قابلیت دید در شب و سنسور تشخیص حرکت است. به همین دلیل از دوربین مخفی شارژی می توان در شرایط آب و هوایی و مکان های خاص به منظور زیر نظر گرفتن یا جلوگیری از بروز مشکلات مختلف استفاده کرد. عملکرد این دوربین بدین صورت است که در صورت بروز حوادث مختلف مانند دیدن یا حرکت کردن سوژه، یا آتش سوزی یا در خطر بودن جان افراد و حیوانات آلارم می دهد. از جمله ویژگی های قابل ملاحظه این دوربین می توان رصد حیوانات جهت حفاظت از آن ها و محیط بانان است. بنابراین می توان گفت که دوربین مخفی شارژی را می توان در جنگل، باغ وحش،  و … نصب کرد. 

دوربین مدار بسته مخفی لامپی

یکی دیگر از بهترین انواع دوربین های مدار بسته مخفی، مدل لامپی است. طراحی این دوربین مانند لامپ است و به همین دلیل با نام دوربین مخفی لامپی نیز شناخته می شود. عملکرد این دوربین بدین صورت است که امکان دید 360 درجه را برای افراد فراهم می کند. به همین دلیل از زاویه دید 360 درجه پشتیبانی می کنند. به صورتی که با این دوربین می توانید یک فضای تقریبا 80 متری را تحت پوشش قرار دهید. یکی از قابلیت های مهم این دوربین بدین صورت است که می توان از راه دور هم دوربین را خاموش و روشن کرد. 

دوربین مخفی سوزنی

یکی از بهترین دوربین های مخفی دوربین مخفی سوزنی است. این دوربین نیز در سایز بسیار کوچکی تولید می شود. به همین دلیل می توان آن را در پشت میز، گلدان، یا سایر وسایل کوچک دیگر نصب و از آن استفاده کرد. این دوربین معمولا به یک لنز کریستالی مجهز شده و به همین دلیل کیفیت تصویر بسیار بالایی را ارائه می کند. این دوربین قابلیت های مهم دیگری از جمله سرعت تغییر جهت زاویه 400 درجه بر ثانیه، قابلیت چرخش 360 درجه، و قابلیت بزرگنمایی ۱۲ برابر اپتیکال و دیجیتال نیز مجهز شده است. 

دوربین مخفی مدل فلتی

یکی از رایج ترین انواع دوربین های مدار بسته مخفی، دوربین مخفی فلتی است. این دوربین کاربردی معمولا در اندازه 1*1 سانتیمتر و با کیفیت 10 مگاپیکسل تولید می شود. علاوه بر این، مدل 12 مگاپیکسلی این دوربین نیز به قابلیت دید در شب نیز مجهز شده و می تواند تصاویر را حتی در شرایط نوری مختلف هم ضبط کند. طراحی کوچک این دوربین به صورتی است که می توان از آن به عنوان ردیاب هم استفاده کرد. دوربین مخفی مدل فلتی در انواع مختلفی از جمله مدل نوشته خوان، دوربین 8 مگاپیکسلی، 12 مگاپیکسلی و … تولید می شود. 

دوربین مخفی بند انگشتی

یکی دیگر از انواع دوربین های مخفی، مدل بند انگشتی است. این دوربین در اندازه یک بند انگشت تولید شده و جز دوربین های مینیاتوری محسوب می شود. این دوربین به یک لنز کوچک دایره ای شکل مجهز شده و قابلیت ثبت تصاویر با کیفیت بسیار بالا را دارد. این دوربین را می توان در پشت وسایل مختلف نصب کرد. 

دوربین مخفی جاسوسی جا سوئیچی

دوربین مخفی جاسوسی جا سوئیچی نوعی دوربین مخفی است که سایز بسیار کوچکی دارد و قابل حمل است. این دوربین به راحتی در دست جا می شود و می توان آن را حمل کرد و از آن در مکان مورد نظر استفاده نمود. یکی از ویژگی های این دوربین این است که یک باتری کوچک دارد و صرفا 30 دقیقه از آن می توانید استفاده کنید و باید مجددا باتری آن را تعویض کنید. 

بیشتر بخوانید: دوربین مداربسته نظامی چه نوع دوربینی است؟ | بررسی انواع دوربین‌ های نظامی و کاربرد آن

انواع دوربین مداربسته مخفی بر اساس تکنولوژی کدام اند؟

انواع دوربین مداربسته مخفی بر اساس تکنولوژی کدام اند؟

انواع دوربین مخفی با توجه به نوع کاربرد

خوشبختانه امروزه انواع دوربین های مدار بسته با کاربردهای مختلفی تولید می شوند. به همین دلیل می توان از دوربین های مخفی در مکان های مختلف استفاده کرد. بنابراین می توان گفت که دوربین مخفی بر اساس نوع کاربرد نیز به انواع مختلف زیر تقسیم می شود. 

دوربین مداربسته مخفی در پریز برق 

یکی از کاربردی ترین انواع دوربین های مدار بسته مخفی، دوربین پریز برق است. طراحی این دوربین به صورتی است که می توان آن را داخل پریز برق و به صورت مخفی نصب کرد. به همین دلیل با نام دوربین مخفی پریز نیز شناخته می شود. عملکرد این دوربین بدین صورت است که بدون این که توسط سایر افراد دیده شود، امکان دید و نظارت کردن بر محیط مورد نظر را فراهم می کند. یکی از قابلیت های مهم این دوربین این است که کیفیت تصویر نسبتا خوب و حتی در نور کم را دارد. این نوع دوربین به مادون قرمز مجهز شده و دارای قابلیت دید در شب است. 

دوربین مخفی ساعت رو میزی

طراحی دوربین مخفی ساعت رومیزی به صورتی است که به صورت مشترک طراحی دوربین مخفی و ساعت رومیزی صورت می گیرد. یکی از ویژگی های مهم این دوربین بدین صورت است که می تواند حتی در نور کم هم تصاویری با کیفیت ارائه و ضبط کند. 

دوربین مخفی ساعت مچی

طراحی و ساخت دوربین مخفی ساعت مچی نیز بدین صورت است که می توان به راحتی آن را داخل ساعت مچی تعبیه کرد. به همین دلیل بدون این که نظر و نگاه هیچ کس را جلب نکند، می توان صرفا به عنوان یک ساعت مچی از آن استفاده کرد. یکی از ویژگی های قابل ملاحظه این دوربین بدین صورت است که می توان آن را به مادون قرمز نیز مجهز کرد تا قابلیت دید در شب و تصویر برداری کردن در شرایط نوری مختلف را داشته باشد. از این دوربین برای موارد خاص برای کاراگاه ها، افسران پلیس، بازپرس و … استفاده می شود. 

دوربین مخفی در ساعت دیواری

دوربین مخفی در ساعت دیواری نیز همان طور که از نام آن پیداست، دوربین درون ساعت دیواری تعبیه شده و قرار می گیرد. سپس می توانید با مجهز شدن به یک باتری که درون آن تعبیه شده از آن برای ثبت تصاویر مکان های مختلف مانند اتاق بایگانی، اتاق اسناد، اتاق کودکان یا اتاق سالمندان استفاده نمایید. دوربین مدار بسته مخفی در ساعت کمک می کند بدون این که توجه و نظر کسی جلب شود، همواره رفت و آمد و رفتار افراد را زیر نظر بگیرید. 

دوربین مخفی خودکاری

یکی دیگر از انواع دوربین های مدار بسته مخفی، مدل دوربین مخفی خودکاری است. همان طور که از نام این دوربین پیداست، دوربین کوچکی درون دوربین تعبیه شده و می توانید هر کجا که لازم است، از آن استفاده کنید. با حمل دوربین مخفی خودکاری یا خودکار می توانید صدا و تصویر را محل مورد نظرتان را ضبط و ثبت کنید. یکی از ویژگی های مهم این دوربین این است که می توانید بین 30 تا 40 دقیقه تصاویر را با کیفیت بالا ضبط کنید. 

دوربین مخفی دکمه لباس

دوربین مخفی دکمه لباس به صورتی طراحی می شود و سپس به جای دکمه لباس یا روی قسمتی از آن تعبیه می شود. به همین دلیل امکان نصب کردن دوربین روی دکمه لباس مختلف و متناسب با سایز دکمه لباس وجود دارد. یکی از ویژگی های مهم دوربین مخفی دکمه لباس این است که تصاویر ضبط شده روی فلش مموری ذخیره می شود و می توانید آن را روی نمایشگر کامپیوتر یا لپ تاپ مشاهده کنید. یعنی امکان منتقل کردن و مشاهده تصاویر روی تلفن همراه وجود ندارد. 

دوربین عینکی

دوربین عینکی یا دوربین مخفی عینکی نیز بدین صورت است که دوربین روی قسمت جلویی عینک فرد مورد نظر نصب می شود. سپس در هر کجا که می ریود این دوربین تصاویر را ضبط کرده و روی حافظه فلش مموری آن ذخیره می گردد. پس از نیز در صورت لزوم می توانید تصاویر را از روی فلش مموری روی لپ تاپ یا کامپیوتر منتقل کرده و مشاهده کنید. 

دوربین مخفی متصل به گوشی

دوربین مخفی متصل به گوشی همان طور که از نام آن پیداست، همراه با تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی موارد کاربرد این دوربین بدین صورت است که همراه با تلفن همراه یک شارژر نیز وجود دارد و می توانید آن را به عنوان شارژر به دیوار متصل کنید. به همین دلیل هیج کس به آن شک نمی کند و می توانید از آن هم به عنوان شارژر تلفن همراه و هم به عنوان دوربین مخفی استفاده کنید. 

دوربین جیبی مخفی

طراحی دوربین جیبی مخفی نیز همان طور که از نام آن پیداست، در جیب فرد مورد نظر یا کاراگاهان یا فرد متخلف قرار داده می شود. سپس از تمام فضاها و مسیرهایی که فرد طی می کند، به صورت کامل تصویر برداری می شود. یکی از ویژگی های مهم این دوربین جیبی مخفی این است که امکان ضبط صدا نیز به صورت همزمان فراهم شده است. 

دوربین مخفی در لباس

طراحی و ساخت این دوربین مانند دکمه لباس است و روی لباس فرد مورد نظر نصب می شود. پس از آن برای استفاده کردن و شروع کار دوربین باید یک دکمه که روی همان دوربین تعبیه شده است را روشن کنید. ویژگی مهم این دوربین مخفی در لباس شارژی بودن آن است. به صورتی که با یک ساعت شارژ کردن، می توانید 4 ساعت به صورت متوالی از آن استفاده کنید. علاوه بر این، یکی از ویژگی های مهم این دوربین، این است که قابلیت تصویر برداری، فیلم برداری و حتی ضبط صدا هم دارد. همچنین در صورتی که نیاز است که به صورت طولانی تر از دوربین استفاده کنید، می توانید از پاور بانک هم برای شارژ کردن دوربین استفاده کنید. 

انواع دوربین مخفی با توجه به نوع کاربرد

انواع دوربین مخفی با توجه به نوع کاربرد

ریزترین دوربین مخفی کدام است؟

تا این قسمت از مقاله بهترین انواع دوربین های مخفی معرفی شد. با وجود این که همه دوربین هایی که تاکنون آن ها را معرفی کردیم، اندازه بسیار کوچک و ظریفی دارند، اما برخی از آن ها اندازه های متفاوتی در مقایسه با یک دیگر دارند. بنابراین می توان گفت که یکی از زیرترین دوربین های مخفی که به آن عنوان مینی مخفی هم می گویند، دوربین های فلتی هستند. این دوربین ریز جاسوسی در اندازه 1*1 سانتیمتر تولید می شود. عملکرد این دوربین مخفی کوچک بدین صورت است که با یک سیم به دستگاه وای فای و باتری متصل می شود. آتن تعبیه شده روی این دوربین می تواند تصاویر را تا فاصله 20 متر ضبط کند. 

روش ذخیره سازی در دوربین مخفی چگونه است؟

یکی از مهم ترین قابلیت های استفاده از دوربین کوچک مخفی حافظه دار این است که برای پیگیری های آتی و برای موارد ضروری می توانید تصاویر ضبط شده روی حافظه دوربین را ذخیره کنید. این کار به منظور پیگیری های لازم و ضروری در آینده و کنترل کردن بیشتر سوژه انجام می شود. برای ذخیره کردن تصاویر و ویدئوهای ضبط شده می توانید از دستگاه های ضبط کننده NVR یا DVR استفاده کنید. یکی از ویژگی های مهم این دستگاه این است که تصاویر را با فرمت های فشرده سازی ذخیره می کند. به همین دلیل می توانید تصاویر را با کیفیت بالا و به صورت فشرده و با حجم کم مشاهده کنید. 

نحوه ذخیره سازی بدین صورت است که باید ابتدا هارد دستگاه را راه اندازی کنید. سپس به تنظیمات دستگاه رفته و آن را فرمت کنید تا بتواند هارد را شناسایی کند. در صورتی که هارد شناسایی نشده بود، مجددا دستگاه را خاموش کرده و اتصال هارد را بررسی کنید. پس از اعمال شدن تنظیمات مورد نظر تصاویر و ویدئوها روی هارد این دستگاه ذخیره می شود.

راههای تشخیص دوربین مدار بسته مخفی

تا این قسمت از مقاله در مورد انواع دوربین های مدار بسته مخفی صحبت شد. به همین دلیل طبق آن چه تاکنون پرداخته شد، نحوه تشخیص دوربین مخفی برای افراد معمولی آسان نیست. به همین دلیل در صورتی که در هتل یا اتاق خواب یا هر مکان دیگری احساس کردید که دوربین مخفی نصب شده، باید با استفاده از یکی از روش های پیدا کردن دوربین مخفی، آن را پیدا کنید. برای این که چطور بفهمین جایی دوربین مخفی دارد یا نه؟ روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه این مقاله بهترین روش ها را بررسی می کنیم.

تشخیص دوربین مخفی با گوشی

یکی از بهترین روش های پیدا کردن و تشخیص دوربین مدار بسته مخفی، استفاده از گوشی است. خوشبختانه امروزه امکان نصب برنامه های تشخیص دوربین مخفی برای اندروید و آیفون وجود دارد که با نصب آن ها می توانید دوربین مدار بسته مخفی را تشخیص داده و پیدا کنید.با استفاده از این برنامه ها در هر مکانی که دوربین مخفی نصب شده می توانید آن را پیدا کنید. یکی از بهترین برنامه های تشخیص دوربین مخفی اپلیکیشن FING است. این برنامه برای تلفن های همراه اندروید و IOS در دسترس است و با استفاده از آن می توانید هر گونه گجت متصل به وای فای را پیدا کنید. علاوه بر این، برنامه ها و اپلیشکین های دیگری نیز برای تشخیص دوربین مخفی با گوشی وجود دارد که بهترین آن ها به شرح زیر است:

  • SPY Hidden Camera
  • Hidden Camera Detector
  • Glint Finder
  • Hidden SPY Camera Detector
  • Hidden Camera Detector Pro

دستگاه ردیاب دوربین مخفی

یکی دیگر از بهترین روش های تشخیص و پیدا کردن دوربین مخفی استفاده کردن از دستگاه ردیاب دوربین مخفی است. یکی از ردهای معمول و کاربردی، استفاده از ردیاب با تشخیص سیگنال RF است. چون این دوربین به راحتی سینگال های RF که از دوربین های مخفی ساطع می شود، را شناسایی می کند. نوع دیگر این ردیاب نیز علاوه بر ردیابی و شناسایی کردن سیگنال های RF، قابلیت شناسایی کردن لنز و و تشخیص آن را هم دارد. از ردیاب های نوع دوم برای پیدا کردن شنود نیز استفاده می شود. به همین دلیل از این نوع ردیاب می توان برای پیدا کردن دوربین مخفی یا شنود در هتل ها، اتاق های کنفرانس، اتاق خواب، اتاق اسناد و مدارک و … استفاده می شود. 

راههای تشخیص دوربین مدار بسته مخفی

راههای تشخیص دوربین مدار بسته مخفی

قانون نصب دوربین های مداربسته مخفی در مکان های مختلف چگونه است؟

همان طور که می دانید امروزه در مکان های مختلف از انواع دوربین مدار بسته استفاده می شود. اما استفاده از دوربین مدار بسته مخفی بر خلاف سایر دوربین های دیگر ابتدا باید با قوانین نصب دوربین های مدار بسته مخفی آشنا شوید. این موضوع در مورد نصب دوربین مخفی کوچک در منزل یا سایر مکان های دیگر هم صدق می کند. 

قانون نصب دوربین مدار بسته در کوچه

به طور کلی می توان در کلیه اماکن عمومی برای نصب دوربین مدار بسته اقدام کرد. اما برای نصب دوربین مدار بسته مخفی در کوچه باید کلیه اهالی منزل از نصب کردن دوربین مطلع شوند. برای نصب کردن دوربین مخفی و مطلع شدن سایر افراد می توانید از تابلوی زیر استفاده کنید. 

قوانین نصب دوربین مخفی در محل کار

برای نصب کردن دوربین مخفی یا سایر دوربین های مدار بسته در محل کار نیز قوانین مهمی وجود دارد. در برخی موارد نصب دوربین مدار بسته در محل کار ممکن است باعث نگرانی برخی افراد پرسنل و احساس ناراحتی آن ها شود. به همین دلیل یکی از بهترین برای حفظ حریم شخصی افراد، باید در مورد قوانین نصب دوربین مخفی در محل کار هم اطلاعات کافی و کامل داشته باشید. مهم ترین قوانین به شرح زیر است:

  • کارفرما باید قبل از نصب دوربین کارمندان را از نصب دوربین مطلع کنید. 
  • اعلام کردن دلیل دوربین مدار بسته مخفی
  • مطلع کردن کارمندان برای نحوه استفاده از تصاویر دوربین مدار بسته
  • اعلام کردن محوطه تحت پوشش دوربین مدار بسته
  • حفظ حقوق و حریم شخصی کارکنان و عدم استفاده از اطلاعات خصوصی و شخصی کارکنان 

قوانین نصب دوربین مدار بسته در آپارتمان

در صورتی که قصد نصب کردن دوربین مدار بسته در آپارتمان، لابی، پارکینگ، راهروها و … را دارید، باید از کلیه ساکنین مجوز کتبی و امضا شده داشته باشید. علاوه بر این، یکی از نکات مهمی که زمان نصب دوربین مدار بسته در آپارتمان باید به آن توجه کافی داشته باشید، این است که دوربین را باید به گونه ای نصب کنید که به هیچ وجه به حریم شخصی و محیط خانه ساکنین آپارتمان دید نداشته باشید. همچنین کلیه ساکنین آپارتمان باید از نصب دوربین مطلع شوند.

قیمت و خرید انواع دوربین مخفی چگونه است؟

در این مقاله به معرفی انواع دوربین مدار بسته مخفی، قابلیت ها، ویژگی ها و کاربردهای مختلف آن ها پرداخته شد. به همین دلیل در مورد قیمت خرید انواع دوربین مخفی می توان گفت با توجه به این که این دوربین ها در انواع مختلف، با قابلیت ها و ویژگی های متفاوت تولید می شوند، قیمت دوربین های مخفی نیز بر اساس قابلیت ها و کاربردهای آن متفاوت و متنوع  خواهد بود. بنابراین زمان خرید دوربین مورد نظر و در صورتی که قیمت دوربین جاسوسی ارزان برای شما اهمیت زیادی دارد، می توانید بر اساس بودجه مورد نظر سازمان خود و سایر نیازهایی که مد نظر دارید، مدل نظر را انتخاب کرده و اقدام به خرید دوربین جاسوسی نمایید. در شرکت مکسا انواع دوربین های مخفی با مشخصات مختلف وجود دارد که با مشاوره های کارشناسان این مجموعه می توانید مدل مورد نظر را خریداری نمایید. 

معرفی مراکز فروش دوربین های مخفی

یکی از مهم ترین نکاتی که زمان خرید انواع دوربین های مدار بسته مخفی باید به آن توجه و دقت کافی داشته باشید، خرید دوربین مخفی از مراکز فروش با کیفیت و معتبر است. چرا که امروزه نمایندگان فروش انواع دوربین ها را با کیفیت های کم تر در بازار عرضه می کنند که ممکن است پاسخگوی نیاز و کاربرد مورد نظر شما نباشد. شرکت مکسا به منظور افزایش رضایت خریداران محترم انواع دوربین های مخفی از بهترین برندهای روز دنیا را با قیمت مقرون به صرفه و عالی به فروش می رساند. در واقع این شرکت جز بهترین نمایندگان و مراکز فروش دوربین های مخفی در ایران نیز شناخته می شود. 

معرفی مراکز فروش دوربین های مخفی

معرفی مراکز فروش دوربین های مخفی

سوالات متداول درباره انواع دوربین مداربسته مخفی

بهترین مدل دوربین مخفی کدام است؟

دوربین های مخفی با قابلیت های مختلفی تولید می شوند و دوربین های مجهز به میکروفون داخلی، و قابلیت دید در شب جز بهترین مدل ها محسوب می شوند. 

قیمت دوربین مخفی چقدر است؟

بر اساس نوع قابلیت ها و نوع و مدل دوربین مخفی قیمت دوربین متفاوت خواهد بود. 

آیا برای نصب دوربین مخفی نیاز به کسب مجوز است؟

بله. برای نصب دوربین مدار بسته مخفی لازم است که از مراجع قضایی مجوز رسمی دریافت نمایید. 

جمع بندی

یکی از مهم ترین اقداماتی که می توان به منظور تامین و افزایش امنیت و حتی جلوگیری از بروز خطرات و حوادث مختلف انجام داد، نصب دوربین مخفی است. به همین منظور برای آشنایی بیشتر در این مقاله به معرفی کاربردی ترین انواع دوربین های مخفی که با  کیفیت بالا در شرکت مکسا عرضه می شود، پرداخته شد. با مطالعه این مقاله ضمن آشنایی با انواع دوربین های مخفی با کاربرد آن ها آشنا شده و می توانید بر اساس نیاز و کاربرد و بودجه مورد نظرتان بهترین مدل را خریداری کنید. علاوه بر این، جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید آگاهانه تر می توانید با کارشناسان فروش شرکت مکسا از طریق شماره 78756000 021 در تماس باشید. در سایت https://maxasecurity.com/  نیز انواع دوربین ها با کیفیت این مجموعه را می توانید مشاهده کنید. 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
فروشگاه