تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته چیست؟ تکنولوژی anr در دوربین‌های مداربسته 

تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته چیست؟ تکنولوژی anr در دوربین‌های مداربسته 
یکی از تکنولوژی‌های که در ساخت دوربین مداربسته استفاده می‌شود، تکنولوژی ANR است. این فناوری باعث شده است هنگامی که به هر دلیلی ارتباط بین دوربین مداربسته و دستگاه ضبط‌کننده خودکار تصاویر یا همان دستگاه NVR قطع شد، دوربین تصاویر را در کارت حافظه ذخیره کند. با افزایش امنیت در محیط‌های مختلف استفاده از این تکنولوژی در دوربین‌های مداربسته باعث شده است در هر شرایطی امکان ذخیره‌سازی تصاویر دوربین مداربسته وجود داشته باشد. در این مقاله ما ضمن بررسی فناوری ANR مسیری که باید روی دستگاه ضبط‌کننده تصویر طی کنید تا این تکنولوژی را فعال کنید، برای شما عزیزان بیان کرده‌ایم‌.

راهنمای مطالعه

در ساخت دوربین مداربسته از تکنولوژی و قابلیت‌های مختلفی استفاده شده است که هر کدام قابلیت‌های خاص خود را دارند و می‌توانند نیاز ما را در مواقع ضروری برطرف کنند. یکی از این تکنولوژی‌ها، تکنولوژی ANR است. قابلیت anr در دوربین مداربسته باعث شده است در زمان قطع بودن سیستم ضبط‌کننده تصاویر، دوربین‌های تحت شبکه به طور خودکار تصاویر را ذخیره کنند. این نوع تکنولوژی به دستگاه ذخیره‌سازی تصویر NVR مربوط می‌شود که برای کاربران و سیستم امنیتی مزیت‌های زیادی به همراه دارد.

امروزه تامین امنیت در محیط‌های مختلف امری مهم و حیاتی است. به همین دلیل از روش‌های مختلفی برای افزایش امنیت محیط استفاده می‌شود. دوربین‌های مداربسته و تجهیزات جانبی بهترین گزینه برای ایجاد امنیت در محیط محسوب می‌شوند‌ و همین باعث شده است هر روز از تکنولوژی‌های جدیدی در ساخت دوربین مداربسته استفاده شود‌. یکی از این تکنولوژی‌ها، فناوری ANR است که در دستگاه ذخیره‌سازی تصاویر دوربین مداربسته وجود دارد. در این مقاله به بررسی تکنولوژی ANR در دوربین‌های مداربسته پرداخته‌ایم. 

maxa cta cctv 02178756000

تکنولوژی ANR چیست؟ 

تکنولوژی Automatic Network Replenishment  یا همان فناوری ANR نوعی از تکنولوژی در دستگاه‌های ضبط‌کننده خودکار تصاویر یا NVR است که در صورت قطع شبکه می‌تواند، فیلم‌های ضبط شده را در کارت حافظه دوربین ذخیره کند. که این فناوری شبکه Automatic Network Replenishment  باعث شده است در همه شرایط تمام تصاویر دوربین بدون مشکل و از دست رفتن ذخیره‌سازی شوند. این تکنولوژی به کاربران سطح زیادی از قابلیت ذخیره‌سازی را می‌دهد و به عنوان یک قابلیت امن در شرایط اضطراری می‌توان روی آن حساب کرد. 

هنگامی که به دلیل قطع برق یا دیگر موارد نقص، سیستم ذخیره‌سازی دوربین‌های تحت شبکه دچار مشکل شوند به طوری که دستگاه NVR نتواند تصاویر را ضبط کند و ارتباط آن با دوربین مدار بسته قطع شود، وجود فناوری ANR در دوربین مداربسته اهمیت فراوانی پیدا می‌کند. در واقع این تکنولوژی در صورت قطع ارتباط دستگاه NVR با دوربین مداربسته  تصاویر همچنان روی هارد SD ضبط خواهد شد. به طوری کلی با این تکنولوژی تحت هر شرایطی می‌توان امنیت را به صورت شبانه‌روزی در محیط ایجاد کرد. ضرورت قابلیت ANR در دوربین مداربسته به دو دلیل زیر است:

 • امنیت تصاویر دوربین 
 • حفظ و نگهداری درست از تصاویر و فیلم‌ها 

هنگامی که در یک محیط اداری سرقت صورتی بگیرد و به هر دلیلی ارتباط دستگاه NVR  با دوربین مداربسته قطع شود، استفاده از فناوری ANR اهمیت فراوانی پیدا می‌کند تا با ضبط تصاویر و ذخیره‌سازی آن‌ها بتوان برای دستگیری مجرمان از تصاویر ذخیره‌سازی شده استفاده کرد. از مزایای anr در دوربین مداربسته می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • به روزرسانی خودکار شبکه Automatic Network Replenishment   به طور خودکار فیلم‌های ضبط شده را ذخیره‌سازی می‌کند.
 • در همه شرایط امکان نظارت شبانه‌روزی وجود دارد.
 • پس از وقوع جرم به تصاویر دوربین می‌توان دسترسی یافت.
 • در صورت قطع ارتباط دستگاه NVR  و دوربین مداربسته امکان ضبط تصاویر وجود دارد. 

بیشتر بخوانید: فناوری آنالیتیک دوربین مداربسته Video Analytics چیست؟

تکنولوژی ANR چیست؟

تکنولوژی ANR چیست؟

نحوه عملکرد تکنولوژی anr  چگونه است؟

تکنولوژی ANR  در دوربین مداربسته بیش از یک دهه است که برای ذخیره‌سازی سیستم‌های امنیتی استفاده می‌شود. دوربین های UNV در صورت قطع شبکه به طور خودکار فیلم‌های ضبط شده را در کارت SD دوربین ذخیره می‌کنند. پس از بازیابی شبکه به سرور ذخیره‌سازی فیلم‌های ضبط شده بازگردانده می‌شوند. بنابراین تصاویر ضبط شده در زمانی که دوربین به طور موقت از کارافتاده ذخیره می‌شوند. بنابراین اگر به دنبال خدمات اضافی مانند ذخیره‌سازی اضافی هستید باید دوربین‌های NVR و Uniview را بخرید. 

کاربرد تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته چیست؟

همه دوربین‌های IP  که حافظه داخلی MicroSD دارند به تکنولوژی ANR یا بازیابی خودکار شبکه مجهز هستند. با فعال شدن فناوری ANR، هنگامی که ارتباط دوربین با دستگاه ضبط‌کننده قطع شد دوربین شروع به ضبط فیلم روی کارت حافظه می‌کند.‌ برای انجام این کار نیازی به هیچ پیوند شبکه‌ای نیست. یعنی دوربین می‌تواند در زمان خاموش شدن دستگاه ضبط‌کننده تصاویر به عنوان یک دستگاه مستقل عمل کند. ارتباط بین دوربین و دستگاه NVR در موارد زیر قطع می‌شود:

 • وجود نقص در کابل شبکه 
 • به درستی کار نکردن دستگاه NVR
 • اختلال در عملکرد سوئیچ شبکه 

برای افزایش کارایی دوربین مداربسته هنگامی که اتصال به دستگاه NVR  ایجاد شد به طور خودکار دوربین می‌تواند از فیلم‌های کارت حافظه روی هارد دیسک پشتیبان تهیه کند تا از زمانی که دستگاه ضبط‌کننده خاموش شده است بتواند به طور موثر شکاف ایجاد شده را پر کند‌.  

چگونه تنظیمات ANR را در دوربین مداربسته انجام دهیم؟

برای این که تکنولوژی ANR را روی دوربین مداربسته فعال کنید باید از روی دستگاه ضبط‌کننده خودکار تصاویر مسیر زیر را طی کنید‌:

پیکربندی وب > ذخیره سازی > تنظیمات زمانبندی > پیشرفته

در مرحله بعد باید کادر Enable ANR  را فعال کنید و تیک بزنید. از حالت پیش ضبط یا pre-record  برای رسیدن به حداکثر کارایی باید استفاده کنید. با فعال کردن این قابلیت قبل از قطع شدن اتصال، دوربین شروع به ضبط تصاویر می‌کند. برای تعداد دوربین‌های ضبط‌کننده با استفاده از فناوری ANR هیچ محدودیتی وجود ندارد و این فناوری را می‌توانید روی دوربین‌های که کارت‌های MicroSD  دارند را فعال کنید تا در حین قطع اتصال در یک لحظه بتوانید، فیلم ضبط شده آن را داشته باشید. 

بررسی مهم‌ترین دلایل قطعی ارتباط دوربین مداربسته با دستگاه ANR

از مهم‌ترین دلایل قطعی ارتباط دوربین مداربسته با دستگاه ANR به گزینه‌های زیر می‌توان اشاره کرد:

 • راه ارتباطی بین دوربین مداربسته و دستگاه ضبط‌کننده خودکار NVR سوئیچ‌های شبکه هستند که اگر این سوئیچ‌ها دچار اختلال شوند و به خوبی کار نکنند، ارتباط دستگاه ANR و دوربین مداربسته قطع می‌شود.
 • وجود مشکل در دستگاه ضبط‌کننده خودکار NVR به دلایلی مانند ضربات دستگاه، اشکال در کابل کشی و نصب نادرست باعث قطع سیستم ضبط‌کننده تصاویر و دوربین می‌شود.
 • ایجاد نقص، نارسایی و مشکل در کابل‌های شبکه 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره استاندارد IK یا استاندارد محافظت در برابر ضربه دوربین مدار بسته  

بررسی مهم‌ترین دلایل قطعی ارتباط دوربین مداربسته با دستگاه ANR

بررسی مهم‌ترین دلایل قطعی ارتباط دوربین مداربسته با دستگاه ANR

سوالات متداول پیرامون تکنولوژی ANR

تکنولوژی anr مخفف چیست؟

تکنولوژی anr مخفف عبارت Automatic Network Replenishment است.

وجود تکنولوژی ANR باعث شده است، دوربین مداربسته چه قابلیتی پیدا کند؟

این تکنولوژی در دستگاه ضبط‌کننده خودکار NVR وجود دارد و باعث شده است هنگام قطع ارتباط دوربین مداربسته با دستگاه ضبط‌کننده NVR تصاویر به طور خودکار در کارت حافظه دوربین ذخیره‌سازی شوند.

برای فعال کردن تکنولوژی ANR روی دستگاه ضبط‌کننده NVR چه مسیری باید طی شود؟

مسیر   Web configuration > Storage > Schedule Settings > Advanced      باید طی شود و سپس باید کادر Enable ANR را فعال کنید یعنی تیک آن را بزنید‌.

بیشتر بخوانید: انواع تجهیزات کنترل تردد و کاربرد آنها در مکان های مختلف

سخن پایانی

یکی از تکنولوژی‌های که در ساخت دوربین مداربسته استفاده می‌شود، تکنولوژی ANR است. این فناوری باعث شده است هنگامی که به هر دلیلی ارتباط بین دوربین مداربسته  و دستگاه ضبط‌کننده خودکار تصاویر یا همان دستگاه NVR قطع شد، دوربین تصاویر را در کارت حافظه ذخیره کند. با افزایش امنیت در محیط‌های مختلف استفاده از این تکنولوژی در دوربین‌های مداربسته باعث شده است در هر شرایطی امکان ذخیره‌سازی تصاویر دوربین مداربسته وجود داشته باشد. در این مقاله ما ضمن بررسی فناوری ANR مسیری که باید روی دستگاه ضبط‌کننده تصویر طی کنید تا این تکنولوژی را فعال کنید، برای شما عزیزان بیان کرده‌ایم‌.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
فروشگاه