تاثیر جنس بدنه گیت کنترل تردد بر کارایی گیت

تاثیر جنس بدنه گیت کنترل تردد بر کارایی گیت
با توجه به این که نیاز به استفاده و نصب گیت کنترل تردد برای افزایش امنیت اهمیت زیادی دارد، در این مقاله به معرفی یکی از پارامترهای مهم زمان خرید گیت به نام جنس بدنه پرداخته شد. با مطالعه این مقاله می توانید با انواع جنس بدنه گیت کنترل ورود و خروج و سایر ویژگی ها و مشخصات هر کدام آشنا شده و سپس بهترین گیت مورد نظر را خریداری کنید.

راهنمای مطالعه

یکی از پایه ترین و مهم ترین اساس زمان راه اندازی و شروع به کار کردن اماکن خصوصی و دولتی تامین و افزایش امنیت با استفاده از وسایل و تجهیزات امنیتی نظیر گیت کنترل تردد است. به همین دلیل خوشبختانه سال هاست انواع گیت کنترل تردد با مشخصات و ویژگی ها و کاربردهای مختلف طراحی و تولید می شوند. در واقع گیت های کنترل تردد با بدنه هایی با طراحی ها و جنس های مختلف تولید می شوند که باعث متمایز شدن آن ها در مقایسه با یک دیگر می شود. از طرفی با توجه به این که گیت ها با بدنه های مختلفی تولید می شوند، بر امکانات و ویژگی ها و کاربردهای خاص آن ها نیز افزوده می شود. به همین دلیل است که می توان گفت جنس بدنه گیت کنترل تردد تاثیر زیادی روی کارایی گیت دارد. به همین منظور در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل تر تاثیر جنس بدنه گیت کنترل تردد بر کارایی گیت و انواع جنس های مختلف استفاده و … بپردازیم.

بررسی جنس بدنه انواع گیت تردد

بدنه گیت کنترل تردد در انواع مختلفی تولید می شود و به همین دلیل سازمان ها بر اساس نیاز و کاربرد مورد نظرشان می توانند مدل مورد نظر را خریداری کنند. هر کدام از انواع گیت های ورود و خروج دارای میزان مقاومت ها و ویژگی های مختلفی هستند. از جمله انواع جنس بدنه گیت کنترل تردد می توان موارد زیر را نام برد:

جنس بدنه گیت کنترل تردد شیشه ای

یکی از رایج ترین و کاربردی ترین انواع گیت کنترل تردد شیشه ای آن است که به دلیل ظاهر زیبا و شفافی که دارند، برای سازمان ها و ادارات دولتی و خصوصی که به زیبایی و ظاهر اهمیت می دهند، استفاده می شود. بنابراین می توان گفت که این نوع گیت بیشتر برای محیط های تجاری و اداری که پرسنل و افراد با سرعت کم تری از ان عبور می کنند، کاربرد بیشتری دارد. برخی از انواع گیت های کنترل تردد شیشه ای معمولا با شیشه هایی بسیار مستحکم و با کیفیت ساخته می شوند، تا مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و فشار و شرایط آب و هوایی مختلف مانند آب و هوای بارانی و برفی و آفتابی و … داشته باشند. 

02178756000 gate-cta

02178756000 gate-cta

گیت کنترل تردد فلزی

یکی از بهترین انواع گیت های کنترل تردد، گیت کنترل تردد، گیت کنترل تردد فلزی است که ساختار سخت و بسیار بالایی که دارد، جز بهترین ها محسوب می شود و دارای مقاومت فیزیکی بسیار خوبی است. به صورتی که می توان گفت که در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی داشته و به راحتی آسیب نمی بیند. علاوه بر این، با توجه به این که گیت کنترل تردد فلزی دوام بسیار بالایی دارد. همچنین در صورتی که گیت نیاز به تعمیر داشته باشد، امکان تعمیر آسان و سریع آن به راحتی وجود دارد. علاوه بر این، گیت کنترل تردد فلزی مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی داشته و می توان از آن برای فضاهای باز هم می توان استفاده کرد. 

برای گیت کنترل تردد فلزی یا گیت کنترل تردد استیل معمولا از استیل 304 و استیل 316 استفاده می شود که کیفیت بسیار بالایی دارد. همچنین پایه های این نوع گیت از آهن ساخته می شود که باعث افزایش مقاومت دو چندان آن می شود. 

گیت کنترل تردد پلاستیکی

یکی دیگر از جنس های با کیفیت و مناسب گیت کنترل تردد، گیت کنترل تردد پلاستیکی که امکان نصب سریع و آسان آن به راحتی فراهم شده است. چون وزن سبکی داشته و سریعا نصب می شود. یکی از مهم ترین ویژگی های گیت کنترل تردد پلاستیکی این است که مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد. به همین دلیل می توان گفت که این نوع گیت برای محیط های داخلی و سر پوشیده و همچنین مکان هایی با حجم و میزان تردد کم و متوسط مناسب است. 

گیت کنترل تردد ترکیبی (فلز و پلاستیکی)

برخی از گیت های کنترل تردد به صورت ترکیبی و با ترکیبی از فلز و پلاستیک تولید می شوند. به همین دلیل یکی از کاربردی ترین انواع گیت ها محسوب می شوند و طرفداران خاص خود را دارند. بدین صورت که این نوع گیت ها به دلیل بدنه فلزی و بسیار مستحکم خود، مقاومت بسیار بالایی دارند. همچنین به دلیل ساختار پلاستیکی خود، امکان نصب سریع و آسان آن نیز وجود دارد. 

بررسی جنس بدنه انواع گیت تردد

بررسی جنس بدنه انواع گیت تردد

جنس گیت های ورود و خروج چگونه بر افزایش امنیت سازمان ها تاثیر می گذارند؟

همان طور که در ابتدای مقاله هم ذکر شد، تفاوت بین جنس بدنه گیت های کنترل تردد باعث متمایز شدن آن ها نسبت به یک دیگر می شود. چون بدیهی است که برای اماکن مختلف نیاز به میزان مشخصی از امنیت یا برقراری نظم است. یکی از مهم ترین مواردی که زمان انتخاب گیت کنترل تردد برای سازمان های مختلف اهمیت دارد، جنس بدنه و میزان مقاومت آن است. چون هدف اصلی برای استفاده و نصب همین تامین امنیت و برقراری نظم در مکان مورد نظر است. بنابراین بدنه گیت باید به صورتی طراحی و ساخته شود که مقاومت کافی در برابر ضربه، فشار، هجوم، و شرایط جوی مختلف را هم داشته باشد. از جمله مهم ترین تاثیرات جنس بدنه گیت های ورود و خروج روی افزایش امنیت سازمان ها می توان به موارد مختلف زیر اشاره کرد:

  • تامین امنیت مقاومت فیزیکی

یکی از مهم ترین ویژگی های موثر پس از استفاده از گیت کنترل تردد این است که هر چه میزان مقاومت بدنه آن بالاتر و بهتر باشد، قابلیت تحمل ضربه و فشارهای فیزیکی را داشته باشد. در واقع افزایش مقاومت گیت به دلیل داشتن یک بدنه با جنس مرغوب و با کیفیت نه تنها از تخریب آن جلوگیری می کند؛ بلکه از ورود افراد غیر مجاز نیز به بهترین نحو جلوگیری کرد و تاثیر زیادی در تامین و افزایش امنیت دارد. 

  • افزایش دوام و طول عمر گیت و امکان تعمیر آن

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که جنس بدنه گیت تاثیر مستقیم روی افزایش امنیت در سازمان ها دارد، افزایش طول عمر دستگاه است. چون در صورتی که امکان اصلاح یا تعمیر بدنه گیت یا سایر قسمت ها و تجهیزات دیگر آن وجود داشته باشد، علاوه بر امکان تعمیر گیت و عدم نیاز به تعویض آن؛ می توان تا مدت های زیادی به صورت طولانی از آن استفاده کرد. در واقع این ویژگی تاثیر قابل توجه و زیادی در کاهش هزینه تعمیرات و نگه داری دارد. 

بیشتر بخوانید: کاربرد گیت کنترل تردد تمام قد در ورزشگاه ها

  • مقاومت بالا در برابر شرایط جوی

همان طور که می دانید و در قسمت بالا هم به صورت مفصل در مورد آن صحبت شد، گیت های کنترل تردد با متریال و جنس های مختلفی تولید می شوند. به همین دلیل امکان نصب و قرار دادن گیت در محیط های مختلف و فضای باز هم وجود دارد. بنابراین زمان انتخاب گیت ورود و خروج انتخاب یک گیت با جنس مناسب و مقاومت بالا که در برابر شرایط جوی مختلف مانند بارندگی، باد و طوفان و … مقاومت زیادی در برابر زنگ زدگی، خوردگی و تغییرات دما داشته باشد، نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع یک گیت کنترل تردد با بدنه مقاوم و با کیفیت به صورت مرتب و پایدار عملکرد بسیار مناسبی داشته و دوام بالایی هم دارد. 

  • طراحی و ساخت گیت به صورت هوشمند

امروزه بسیاری از گیت های ورود و خروج را می توان با دستگاه ها یا سایر تجهیزات کنترل تردد دیگر به منظور احراز هویت و افزایش امنیت بیشتر ادغام کرد. بنابراین در صورتی که جنس بدنه گیت دارای امکاناتی مانند مجهز شدن به حسگر، دوربین و سایر تکنولوژی های دیگر باشد، بدیهی است که کنترل تردد با دقت بالایی انجام شده و شاهد افزایش امنیت نیز خواهید بود.

عوامل موثر در انتخاب نوع جنس گیت کنترل تردد کدام اند؟

در قسمت های بالاتر به صورت مفصل در مورد انواع جنس گیت کنترل تردد و ویژگی های مختلف هر کدام صحبت شد. بنابرا تعاریف ذکر شده می توان گفت که عوامل مختلفی زمان انتخاب نوع جنس گیت کنترل تردد موثر و مهم هستند که بررسی و توجه به این عوامل و ویژگی ها کمک می کند با دقت بیشتری خرید کنید. مهم ترین عوامل موثر در انتخاب نوع جنس گیت کنترل تردد شامل موارد مختلف زیر است:

  • محیط نصب گیت 

برای انتخاب و خرید گیت کنترل تردد باید به نکات مهم و مختلفی توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین نکات توجه و انتخاب محل و محیط مناسب برای نصب گیت است. بنابراین می توان گفت که برای محیط های سر باز و بدون حفاظ، خرید گیت کنترل تردد فلزی بهترین انتخاب است. چون بدنه فلزی و پایه های آهنی این گیت مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف داشته و در برابر ضربه و فشار نیز بسیار مقاوم است. همچنین در صورتی که محیط نصب گیت میزان تردد کم و متوسطی دارد، خرید گیت کنترل تردد پلاستیکی یا ترکیبی و همچنین گیت کنترل تردد شیشه ای نیز انتخاب مناسبی است. چون علاوه بر مقاومت بالا، ظاهر زیبایی دارند. 

بیشتر بخوانید: انواع گیت کنترل تردد اهرمی میله ای سه شاخه ای

  • میزان تردد و استفاده از گیت 

میزان و حجم تردد و نوع استفاده از گیت کنترل تردد یکی دیگر از موارد مهم و موثر در انتخاب جنس بدنه آن است. بنابراین می توان گفت که برای مکان های پر تردد و شلوغ خرید گیت کنترل تردد شیشه ای و فلزی بهترین انتخاب است. چون علاوه بر مقاومت و استحکام بسیار بالا در برابر ضربه و فشار هم مقاومت بالایی دارد. بنابراین می توان گفت که گیت کنترل تردد فلزی برای محیط های صنعتی و پر تردد مانند کارخانجات، کارگاه ها، ایستگاه مترو و ایستگاه قطار و …  بهترین انتخاب است. اما در محیط های اداری و تجاری که تردد کم تر بوده یا عبور و مرور آرام تر صورت می گیرد، می توان از گیت کنترل تردد شیشه ای یا ترکیبی استفاده کرد.

  • میزان امنیت مورد نیاز برای محیط

یکی دیگر از مهم ترین اولویت ها برای خرید گیت کنترل تردد، میزان امنیت مورد نیاز برای محیط مورد نظر است. در واقع جنس گیت باید توانایی و قابلیت بسیار بالایی در برابر تخریب و حملات فیزیکی داشته باشد. چون بدیهی است که جنس بدنه گیت تاثیر قابل توجهی در افزایش امنیت محیط مورد نظر دارد. 

  • شرایط جوی محیط نصب گیت

برای خرید و انتخاب گیت کنترل تردد یکی از نکات مهمی که باید مد نظر داشته باشید، شرایط جوی محل نصب گیت است. چون بدنه گیت باید مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی، خوردگی، و تغییرات آب و هوایی و … داشته باشد تا نیاز به تعمیرات زیاد یا تعویض نداشته باشد یا تعمیر آن به سهولت انجام شود. 

  • قابلیت تعمیر و نگه داری

با وجود این که گیت های کنترل تردد با بدنه هایی از جنس مختلف مقاومت خوب و قابل ملاحظه ای دارند، اما زمان خرید و انتخاب گیت مناسب باید توجه کنید که در صورت لزوم امکان تعمیر گیت به راحتی وجود داشته باشد. در واقع در صورتی که گیت قابلیت تعمیر و نگه داری داشته باشد، هزینه های نگه داری یا نیاز به تعمیرات تا حد قابل توجهی کاهش می یابد. 

بیشتر بخوانید: گیت کنترل تردد باشگاهی

عوامل موثر در انتخاب نوع جنس گیت کنترل تردد کدام اند؟

عوامل موثر در انتخاب نوع جنس گیت کنترل تردد کدام اند؟

سوالات متداول 

بهترین انواع جنس بدنه گیت کنترل چیست؟

بهترین جنس های مورد استفاده برای بدنه گیت، بدنه فلزی، شیشه ای، و پلاستیکی و فلزی است که هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

قیمت گیت کنترل تردد چقدر است؟

بر اساس نوع و کاربرد و جنس بدنه آن، قیمت گیت متفاوت خواهد بود.

جمع بندی

با توجه به این که نیاز به استفاده و نصب گیت کنترل تردد برای افزایش امنیت اهمیت زیادی دارد، در این مقاله به معرفی یکی از پارامترهای مهم زمان خرید گیت به نام جنس بدنه پرداخته شد. با مطالعه این مقاله می توانید با انواع جنس بدنه گیت کنترل ورود و خروج و سایر ویژگی ها و مشخصات هر کدام آشنا شده و سپس بهترین گیت مورد نظر را خریداری کنید. برای انتخاب و خرید آگاهانه تر نیز می توانید با کارشناسان شرکت مکسا از طریق شماره 02178756000 در تماس باشید و همچنین انواع گیت کنترل تردد را در سایت https://maxasecurity.com/  مشاهده نمایید. 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
فروشگاه