بهترین برند دستگاه حضور و غیاب در ایران و جهان

بهترین برند دستگاه حضور و غیاب در ایران و جهان
همانطور که در این مقاله بیان شد، برندهای معتبر ایرانی و خارجی در زمینه تولید دستگاه‌های حضورو غیاب با تکنولوژی‌های مختلف فعالیت می‌کنند که با مقایسه نام برندها، کیفیت محصولات و فناوری به کار رفته در آن‌ها از جمله تشخیص‌چهره، اثرانگشت یا کارتخوان می‌توان بهترین برند دستگاه حضور و غیاب مورد نیاز سازمان را خریداری کرد. در این مقاله برخی از بهترین برندهای مطرح در حوزه سخت افزارهای حضور و غیاب بیان شده می شود.

راهنمای مطالعه

امروزه با گسترش فناوری و هوش مصنوعی تعداد زیادی از دستگاه‌های حضور و غیاب از برندهای مختلف دنیا به بازار عرضه می‌شود که کیفیت‌ها و قیمت‌های متفاوتی دارند. همین موضوع انتخاب مدل و برند دستگاه حضور و غیاب را برای سازمان‌ها دشوار کرده است. برای انتخاب بهترین برند دستگاه حضور و غیاب مشخصات سخت‌افزاری، امکانات، کیفیت، کارایی و قیمت آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. از این‌رو در این مقاله از وب‌سایت مکسا به معرفی برترین برندهای دستگاه حضور و غیاب در ایران و جهان پرداخته‌ایم. در این خصوص به برندها و شرکت‌هایی که در این زمینه دارای شهرت، اعتبار و کیفیت بالایی هستند اشاره شده است. این برندها اغلب از تکنولوژی‌های پیشرفته استفاده می‌کنند و دارای سابقه موفقی در تأمین نیازهای مشتریان هستند.

بهترین برندهای دستگاه حضور غیاب کدام اند؟

برندهای بسیار متنوعی از دستگاه های کنترل تردد در بازار ایران و جهان وجود دارند. با این حال برخی از برندها بسیار شناخته شده تر هستند به طوری که می توانید بسیاری از آنها را در انواع سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک مشاهده کنید. در ادامه به معرفی معروفترین برندهای دستگاه های ورود و خروج پرداخته ایم تا با مطالعه آنها بتوانید بهترین دستگاه حضور و غیاب را با توجه به نوع کسب و کار خود داشته باشید.

attendance-device-cta 02178756000

attendance-device-cta 02178756000

دستگاه زدکی zkteco

شرکت زدکی zktecho از جمله شرکت‌های تولید‌کننده انواع دستگاه حضور و غیاب و دستگاه کنترل دسترسی که در سال 1998 در کشور چین راه‌اندازی شده است. برند زدکی امروزه به عنوان یکی از بهترین مارک دستگاه حضور و غیاب انواع دستگاه‌های حضور و غیاب در جهان شناخته می‌شود که دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره، دستگاه حضور و غیاب کارت‌خوان و نرم افزارهای حضور و غیاب را تولید و به بازار عرضه کرده است. این برند امروزه در بیش از 180 کشور دنیا نمایندگی دارد و از جمله برندهای موفق و فعال در حوزه تشخیص اثرانگشت و تشخیص چهره است. این شرکت در سال 2002 اولین شرکت بین‌المللی خود را در شن ژن چین تاسیس کرده و محصولات خود را به نقاط مختلف جهان عرضه می‌کند.

بیشتر بخوانید: بررسی برترین دستگاه حضور و غیاب zkteco + معرفی شرکت ZK (زدکی)

دستگاه ویردی Virdi

برند ویردی Virdi)  ) یکی دیگر از برندهای نام آشنا در حوزه دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل دسترسی در جهان است که محصولات متنوعی را در زمینه حضور و غیاب به بازار ارائه کرده است. برند ویردی یکی از برندهای برتر در حوزه بیومتریک به شمار می‌رود که اولین محصول خود را در سال 2000 به بازار عرضه کرده است. دفتر مرکزی شرکت ویردی در کشور کره جنوبی و شهر سئول واقع شده است . همچنین دستگاه‌‌های حضورو غیاب از نوع  تشخیص چهره و اثرانگشت این برند یکی از محبوب‌ترین انواع محصولات شرکت ویردی در دنیا است، از همین رو برند ویردی محصولات خود را به بیش از 120 کشور در جهان صادر می‌کند. نمایندگی‌های این برند معتبر نیز در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله آفریقای جنوبی، هندوستان، امارات و … راه‌اندازی شده‌اند.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع دستگاه حضور و غیاب ویردی (virdi)

دستگاه سوپریما suprema به عنوان بهترین برند دستگاه حضور و غیاب

سوپریما suprema یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ و معتبر فعال در زمینه فناوری دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل دسترسی است که در سال 2000 در کشور کره جنوبی تاسیس شده است. برند سوپریما تکنولوژی‌های روز دنیا از جمله تشخیص‌چهره، ثبت اثرانگشت، تشخیص عنبیه چشم یا شناسایی صدا را در دستگاه‌های حضور و غیاب خود به کار گرفته است. همچنین شرکت سوپریما به عنوان برترین تولیدکننده دستگاه حضور و غیاب بیومتری شناخته می‌شود. عمده فعالیت برند سوپریما در زمینه تولید انواع دستگاه‌های حضور و غیاب، کنترل‌دسترسی و نرم افزارهای مدیریت حضور و غیاب است موجب شده که به عنوان یکی از بهترین مارک دستگاه حضور و غیاب در دنیا شبکه فروش جهانی در بیش از 140 کشور داشته باشد. 

بیشتر بخوانید: بررسی تخصصی برترین دستگاه حضور و غیاب سوپریما + معرفی شرکت suprema

دستگاه تایمی Timmy 

برند تایمی (timmy) یکی از انواع برندهای تولیدکننده دستگاه‌‌های حضور و غیاب است که  بهترین دستگاه حضور غیاب از جمله دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک  شامل(ثبت اثرانگشت، اسکن کف دست و تشخیص چهره) و نرم‌افزارهای مدیریت حضور و غیاب را ارائه می‌دهد. این شرکت در اکثر کشورهای دنیا دارای نمایندگی است که مشتریان با مراجعه به نمایندگی‌های فروش برند تایمی می‌توانند نسبت به خرید دستگاه حضور و غیاب تایمی اقدام کنند. از ویژگی‌های مهم محصولات تایمی می‌توان به سرعت بالا، عملکرد فوق‌العاده همراه با دقت و کیفیت در ثبت اطلاعات کاربران را اشاره کرد. سرعت عمل بالای دستگاه‌های حضور و غیاب تایمی موجب تسریع روند ورود و خروج پرسنل می‌شود و در محاسبه حقوق و مزایای آنها نیز دقت را افزایش می‌دهد.

دستگاه CMITECH 

CMITECH یک برند کره‌ای فعال در زمینه تولید انواع دستگاه‌های حضور و غیاب با کیفیت است. اغلب دستگاه‌های حضور و غیاب CMITECH از طریق اسکن و تشخیص عنبیه چشم اقدام به ثبت تردد افراد می‌کنند. این شرکت در حال حاضر با استفاده از فناوری‌های به روز و ایمن از الگوریتم‌های پیشرفته تشخیص عنبیه در دستگاه های تولیدی خود به کار گرفته است. همچنین دستگاه‌های حضور و غیاب برند CMITECH با ارائه تصاویر با کیفیت، ثبت دقیق اطلاعات و ذخیره‌سازی داده می‌تواند گزینه‌ای ایده‌آل برای بسیاری از ادارات و ارگان‌ها باشد تا با استفاده از تشخیص عنبیه اقدام به حضور و غیاب و ثبت تردد پرسنل کنند. علاوه بر دستگاه‌های حضور و غیاب دارای فناوری تشخیص عنبیه، شرکت CMITECH در زمینه تولید بهترین دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره نیز فعال است.

دستگاه هانیول Honeywell

شرکت هانیول در سال 1906 در ایالت نورث کارولینا آمریکا تاسیس شده است و از جمله شرکت‌‌های بزرگ و معتبر در زمینه فناوری‌های صنعتی، اتوماسیون و امنیت به شمار می‌رود. از جمله فعالیت‌های برند هانیول می‌توان به تولید دستگاه‌های کنترل تردد، حمل و نقل و حضور و غیاب اشاره کرد که انواعی از محصولات پیشرفته با فناوری‌های روز را برای صنایع مختلف ارائه می‌دهد.

دستگاه آنویز Anviz

شرکت آنویز (anviz) از جمله شرکت‌های بزرگ تولید‌کننده دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل ترددد است که در سال 2001 در کشور چین راه‌اندازی شده است. عمده فعالیت برند آنویز در زمینه طراحی و تولید دستگاه‌های حضور و غیاب و سیستم‌های کنترل دسترسی است که در این دستگاه ها از فناوری‌هایی مانند تشخیص اثرانگشت، تشخیص چهره، کارتخوان برای ثبت تردد پرسنل استفاده می‌کند. محصولات متنوع برند آنویز نیز شامل اسکنرهای اثرانگشتی، دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره، دستگاه‌های حضور و غیاب کارتخوان، دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره و اثرانگشت و سیستم کنترل دسترسی می‌شود.

دستگاه هایک‌ویژن Hikvision

شرکت هایک‌ویژن Hikvision برند معتبر و پیشرو در زمینه تولید انواع دوربین مداربسته است که در سال 2001 در کشور چین تاسیس شده است. علاوه بر این، برند هایک‌ویژن در زمینه طراحی و تولید انواع سیستم‌های کنترل دسترسی، دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره و سایر سیستم‌ها و تجهیزات امنیتی فعالیت دارد. محصولات این برند محبوب شامل دوربین‌های مداربسته با وضوح تصویر عالی، دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره با دقت بالا، سیستم کنترل دسترسی، تجهیزات شبکه و … است که در آن فناوری‌های پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی به کار گرفته شده است.

دستگاه تراست وان Trust one

تراست وان (trust one)  برند دیگری از کشور کره جنوبی است که در زمینه تولید دستگاه‌های حضور و غیاب، حسگر اثرانگشت و دستگاه‌های کنترل دسترسی فعالیت می‌کند. برند تراست وان یکی از شرکت‌های معتبر و خلاق در زمینه تولید دستگاه‌های اسکنر اثرانگشت است که موفق به ارائه فناوری اسکن درون پوستی شده است. تراست‌وان محصولات خود را به کشورهای مختلف جهان از جمله ایران صادر می‌کند.

شرکت eSSL Security

eSSL Security یکی از شرکت های بزرگ قاره آسیا در حوزه تولید سیستم های مبتنی بر فناوری بیومتریک و اکسس کنترل است که در سال (2002) در کشور هند شروع بکار کرده است.
eSSL Security طیف گسترده‌ای از راه‌حل‌های کنترل دسترسی فیزیکی و کنترل ورودی مانند دسترسی درب بیومتریک/Rfid، گیت های گردان‌، موانع فلپ و… را ارائه می‌دهد. دستگاه های حضور و غیاب این برند به دلیل کیفیت ساخت بالا و طراحی ایده آل به بسیاری از کشورهای جهان صادر می شوند. این کمپانی معتبر هم اکنون محصولات و خدمات خود را به بیش از 2000000 مشتری در هند و سایر کشورهای جهان ارائه می دهد. تولید محصولات با آخرین فناوری روز دنیا، شبکه توزیع گسترده و ارائه خدمات پس از فروش قدرتمند از ویژگی های برجسته کمپانی eSSL Security هستند.

شرکت HID Global

HID Global یکی از شرکت‌های تابعه Assa Abloy AB است که در سال 1991 در تگزاس، ایالات متحده تاسیس شد. این شرکت بزرگ محصولات متنوعی را در حوزه کنترل تردد، تشخیص هویت و شناسایی الکترونیک ارائه می دهد. محصولات شرکت HID Global شامل لوازم خانگی، سیستم های بیومتریک، چاپگرهای کارت، کنترلرها، ریدرها، پاسپورت های الکترونیکی، کارت های شناسایی الکترونیکی و نرم افزارها هستند. HID از فناوری‌هایی مانند RFID و بلوتوث فعال کم‌انرژی برای اتصال ایمن تجهیزات، ماشین‌ها، دستگاه‌ها و… استفاده می‌کند و با استفاده از اینترنت اشیا (IoT) شناسایی، تأیید، ردیابی و برقراری ارتباط مستقیم با اشیاء را تسهیل می کند. هم اکنون
کمپانی HID Global به عنوان یکی از پیشگامان در این زمینه در هر سه قاره آسیا، آمریکا و اروپا فعالیت می کند. بیورن لیدفلت در حال حاضر مدیریت این کمپانی را بر عهده دارد. مدیریت این شرکت در ژانویه 2020 به بیورن لیدفلت واگذار شد. قبل از او هم استفان ویدینگ بیش از چهار سال HID Global را رهبری کرد.. این شرکت هم اکنون محصولات خود را به بیش از صد کشور جهان صادر می کند.

شرکت Idemia

Idemia، یک شرکت ارائه دهنده راه حل های تشخیص هویت و کنترل دسترسی است که با پشتیبانی از آخرین پیشرفت ها در فناوری های بیومتریک و رمزنگاری، محصولات خود را روانه بازار کرده است. بخشی از فعالیت های کمپانی Idemia، ارائه راه حل های راحت و قابل اعتماد مبتنی بر بیومتریک است که تایید هویت و کنترل دسترسی را برای سازمان های دولتی و خصوصی در سراسر جهان تسهیل می کند. انواع سیستم های کنترلی این کمپانی بر اساس سال ها تخصص در فناوری بیومتریک و زمینه‌های امنیت عمومی طراحی و تولید شده اند. همچنین، دستگاه های تشخیص عنبیه چشم، اثر انگشت و تشخیص چهره در این کمپانی بر اساس حفظ حریم خصوصی و اعتماد ساخته شده اند و دارای بهترین معیارهای مستقل برای دقت و مقیاس پذیری هستند.

شرکت realtime Biometrics

Realtime Biometrics ، هم یکی دیگر از ارائه دهندگان معتبر محصولات مبتنی بر فناوری بیومتریک از جمله دستگاه های تشخیص انگشت و سیستم های کنترلی در هند است. این کمپانی با تکیه بر دو اصل تحقیق و توسعه مداوم و با تکیه بر دانش و مهارت های متخصصان خود محصولات با کیفیتی تولید کرده است. Realtime نه تنها یک تولید کننده معتبر بلکه یک غول فناوری محور است که سیستم امنیتی مبتنی بر فناوری روز را با مقیاس راحتی و امنیت بالاتر به مشتریان خود ارائه می دهد. تولید محصولات مطابق با فناوری روز دنیا و خدمات پس از فروش ویژه، این شرکت را به یکی از محبوب ترین گزینه ها برای تامین امنیت سازمان های ملی و شرکت های خصوصی تبدیل کرده است.

شرکت BioEnable Technologies

شرکت BioEnable Technologies، یک شرکت تولید کننده محصولات بیومتریک در کلاس جهانی است که در سال 2001 در کشور هند تاسیس شده است. محصولات این شرکت در شامل انواع سیستم های کنترل دسترسی، سیستم های تشخیص چهره، اسکنرهای اثر انگشت،قفل های هوشمند، سیستم مدیریت غذا خوری و…. هستند. این برند با تولید طیف گسترده ای از دستگاه های تشخیص اثر انگشت و احراز هویت، پاسخگوی نیاز شرکت های بزرگ و کوچک است و محصولات خود را به بیش از پنجاه کشور جهان صادر کرده است. محصولات این کمپانی مبتنی بر آخرین پیشرفت های فناوری بیومتریک تولید شده اند و از قابلیت های چون Active RFID و GPS Tracking برخوردارند. برند BioEnable به دلیل تولید سیستم های امنیتی با کیفیت مبتنی بر بیومتریک و سیستم های ردیابی خودکار مبتنی بر ،GPS ، در آسیا و اقیانوسیه شناخته شده است.

شرکت Nitgen

شرکت NITGEN یکی از شرکت های برتر در زمینه تولید انواع دستگاه حضور و غیاب و سیستم های کنترل دسترسی است که در سال 1998 در کشور کره جنوبی تاسیس شد. این شرکت در ابتدای فعالیت خود، در سال 1999 تولید اسکنرهای اثر انگشت را شروع کرد ، سپس با استفاده از فناوریهای پیشرفته، به یکی از تولیدکنندگان برتر دستگاه حضور غیاب و کنترل تردد در سطح جهان تبدیل شد. در حال حاضر محصولات این کمپانی شامل انواع مختلفی از ماژول های شناسایی اثر انگشت، لوازم جانبی شناسایی اثر انگشت در رایانه های شخصی، سیستم های اکسس کنترل و دستگاههای حضور و غیاب هستند. سنسورها و الگوریتم های تشخیص اثر انگشت از اصلی ترین تولیدات این کمپانی هستند که با ظرفیت تولید یک میلیون دستگاه در سال به بازار عرضه می شوند. محصولات این برند از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و دارای استانداردهای ISO 9001 و ISO 14001 هستند. Nitgen در تولید محصولات کنترل تردد ضمن بهره گیری از آخرین فناوری های روز دنیا، از سنسورهای ضد خش و ضد خرابکاری با کیفیت استفاده کرده است. به دلیل تولید محصولات با کارایی و کیفیت ساخت بالا این شرکت موفق به اخذ تاییدیه FBI و FVC برای محصولات خود شده است. این شرکت بزرگ با برخورداری از 45 مرکز فروش و 38 مرکز توزیع، محصولات خود را به بسیاری از کشورهای جهان صادر می کند.

شرکت SecuGen

SecuGen یک شرکت پیشرو در حوزه تولید دستگاه های تشخیص اثر انگشت نوری و پلتفرم های پیشرفته برای امنیت فیزیکی و اطلاعاتی است. کمپانی SecuGen دستگاه های تشخیص اثر انگشت و قطعات OEM و الگوریتم‌های سازگار با NIST/MINEX را طراحی و تولید می کند. محصولات این برند به دلیل کیفیت ساخت بالا، ماندگاری طولانی و قیمت مناسب از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. این برند در سال 1998 میلادی در کشور آمریکا آغاز به کار کرده و تولیدات مبتنی بر فناوری بیومتریک آن، در طیف گسترده ای از صنایع سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته اند. محصولات این شرکت به دلیل بهره گیری از فناوری SEIR از کیفیت ساخت بالایی برخوردار هستند و در بسیاری از اماکن حساس از جمله بانک ها مورد استفاده قرار می گیرند. تولید سیستم‌های تشخیص هویت با بهره گیری از SEIR باعث شده تا شرکت SecuGen از پیشگامان این عرصه به حساب بیاید.

شرکت FingerTec

شرکت تجاری FingerTec در سال 2000 با هدف دستیابی به فناوری اثر انگشت پیشرفته و انبوه سازی آن، در کشور مالزی شروع به فعالیت کرد. این کمپانی در پنج سال اولیه فعالیت خود به تولید سنسورهای اثر انگشت و بهبود الگوریتم های تطبیق اثر انگشت پرداخت. در طی 5 سال اول، فینگرتک 3 جایزه بین المللی را برای پیشرفت های فناورانه دریافت کرد. پس از آن شرکت FingerTec با هدف گسترش تولید و عرضه جهانی محصولاتش به فعالیت خود ادامه داد و توانست در مدت زمان کوتاهی محصولات خود را به حدود 100 کشور جهان صادر کند. این شرکت برای تقویت موقعیت جهانی اش در سال 2010 با هدف مشخصی برای دستیابی به تغییرات تجاری و تکنولوژی فعالیت خود را ادامه داد.‌ فینگرتک با ارائه راه حل های مبتنی بر cloud و توسعه راه حل ها در پلت فرم های اندروید پیشرفت های شگرفی را در زمینه تولید دستگاه های بیومتریک رقم زد و خطوط تولید خود را افزایش داد. این شرکت هم اکنون یکی از پیشروان این صنعت در جهان است و معیارهای تازه ای از پیشرفت در این زمینه را به جهان معرفی کرده است.

شرکت Mantra Softech

Mantra یکی دیگر از شرکت های پیشرو در زمینه ارائه راه حل های امنیتی نوآورانه است که به ارتقا امنیت کسب و کارها کمک می کند. اسکنرهای اثر انگشت بیومتریک،.ماژول های OEM، سیستم های اکسس کنترل، RFID ها و… از تولیدات این برند هستند. ماژول های OEM تولید شده توسط کمپانی Mantra به راحتی با هر سخت افزاری ادغام می شوند و دارای پیشرفته ترین الگوریتم های پردازش هستند. طراحی یکپارچه و عملکرد قدرتمند از ویژگی های اصلی سیستم های بیومتریک برند مانترا هستند. مانترا بیش از یک دهه تجربه در توسعه و اجرای پروژه های کنترل دسترسی را در کارنامه دارد و با موسسات و شرکت های بزرگ بانکی و مالی در هند کار کرده است. به دلیل نوآوری در فناوری بیومتریک و RFID و ارائه محصولات با کیفیت ساخت بالا این برند از اعتبار جهانی برخوردار است.

شرکت Ingersoll Rand

Ingersoll Rand یک شرکت آمریکایی‌ _ ایرلندی است که در سال ۱۹۰۵ با ادغام شرکت اینگرسول‌سارجِنت و شرکت رنددریل تشکیل شد. دفتر مرکزی این شرکت در دوبلین ایرلند واقع شده است و شعب دیگر آن در ایالات متحده مستقر هستند. حوزه اصلی فعالیت این شرکت تولید انواع روغن صنعتی، ابزارآلات بادی مثل آچار بکس بادی، پیچ‌گوشتی بادی، پولیش بادی و انواع کمپرسورهای بادی است. اما در سال های اخیر محصولات برقی و شارژی متنوعی را هم تولید و به بازار مصرف عرضه کرده است.

برندهای برتر دستگاه های حضور و غیاب ایران

شرکت مکسا

شرکت مکسا از جمله شرکت‌های فعال ایرانی در زمینه دستگاه‌های کنترل تردد و حضور و غیاب به شمار می‌رود که در سال 1400 با هدف تمرکز بر سخت‌افزارهای کنترل تردد و نرم‌افزارهای مدیریت حضور و غیاب راه‌اندازی شده است. این شرکت زیر مجموعه شرکت کسرا است که با هدف پوشش بازار مشتریان فعلی شرکت کسرا و در جهت توسعه بازار فعالیت خود را آغاز کرده است و محصولات متنوعی از جمله دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی، دستگاه حضور و غیاب با تشخیص چهره، دستگاه حضور و غیاب کارتی و دستگاه تشخیص کف دست را به بازار عرضه می‌کند.

شرکت پالیز افراز

شرکت پالیز افزار از جمله شرکت های معتبر ایرانی با بیش از بیست سال سابقه در زمینه تولید و طراحی انواع دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل دسترسی است که فعالیت خود را در سال 1375 آغاز کرده است. تولیدات این شرکت مبتنی بر فناوری‌های کارتخوان، ثبت اثرانگشت، تشخیص چهره است و در این راستا محصولات متنوعی از جمله دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره را با قیمت و کیفیت مناسب به بازار عرضه می‌کند. همچنین شرکت پالیزافزار از نمایندگی های فعال برند ویردی در ایران به شمار می رود که از سال 1380 به عنوان نمایندگی این شرکت کره ای فعالیت می کند. این شرکت تاکنون موفق به تولید سیستم‌های حضور و غیاب ایمن برای انواع سازمان‌ها، مراکز درمانی، هتل و کارخانجات صنعتی شده است. محصولات شرکت پالیزافزار از جمله دستگاه‌های پرفروش و با کیفیت است که با برخورداری از تکنولوژی‌های روز دنیا اطلاعات تردد پرسنل را ثبت و ذخیره می‌کند.

شرکت دنیای پردازش

شرکت دنیای پردازش یکی دیگر از شرکت‌های نام آشنای ایرانی در زمینه تولید دستگاه‌های حضور و غیاب است که فعالیت خود در سال 1369 با همکاری جمعی از دانشجویان نخبه دانشگاه صنعتی شریف آغاز کرده است. این شرکت با بهره‌مندی از تجارب افراد متخصص در زمینه پروژه‌های صنعتی و نظامی توانسته سیستم های حضور‌و‌غیاب با کیفیتی را به بازار عرضه کند.  شرکت دنیای پردازش موفق به تولید اولین دستگاه حضور و غیاب به زبان فارسی شده است که به عنوان شرکتی پیشگام در این عرضه به سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف در ثبت تردد پرسنل، تهیه گزارش‌های کاربردی سازمان و پردازش اطلاعات کارکنان خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد. از جمله محصولات این برند ایرانی می‌توان به انواع دستگاه حضور و غیاب (کارتی، بارکدخوان؛ تشخیص چهره، ثبت اثرانگشت)، دستگاه کنترل تردد، سیستم مدیریت پارکینگ و سیستم مدیریت رستوران اشاره کرد.  

شرکت ایران اکسس

شرکت ایران اکسس فروشگاه آنلاین فعال در زمینه ارائه انواع دستگاه‌های حضور و غیاب، کنترل دسترسی است که فعالیت خود را از سال 1399 آغاز کرده است. این شرکت با هدف تامین سیستم‌های مورد نیاز پروژه‌های صنعتی و امنیتی انواع دستگاه‌های حضور و غیاب، کنترل تردد با فناوری‌های تشخیص اثرانگشت، تشخیص چهره، تشخیص عنبیه چشم، دستگاه حضور و غیاب کارتی و دستگاه حضور و غیاب رمزی را تولید می‌کند.

شرکت علم و صنعت

شرکت علم و صنعت از جمله اولین شرکت‌های تولید کننده دستگاه‌های حضور و غیاب در ایران است که در سال 1371 تاسیس شده است. این شرکت با حضور فعال در نمایشگاه‌های مختلف بین‌المللی از جمله gitex امارات، cebit آلمان و ترکیه محصولات کنترل تردد و حضور و غیاب تولیدی خود را به بیش از 160 کشور دنیا صادر می‌کند. محصولات تولیدی شرکت علم و صنعت شامل انواع دستگاه‌های حضور و غیاب لمسی،چشمی،کارتی،تشخیص صدا و رمزی، نرم افزارمدیریت سیستم حضور و غیاب است و علاوه بر این خدمات پشتیبانی و گارانتی را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

شرکت افق فراویژن

شرکت افق فراویژن به طور رسمی در سال 1375 فعالیت خود در زمینه طراحی و تولید انواع دستگاه حضوروغیاب را آغاز کرده است. این شرکت اکنون یکی از بهترین و موفق‌ترین برندهای ایرانی در زمینه فروش سیستم‌های کنترل تردد شناخته می‌شود. برند افق فراویژن با ارائه خدمات پشتیبانی پس از فروش، گارانتی محصولات و پاسخ به سوالات مشتریان موفق به جلب رضایت آن‌ها شده است. محصولات برند فراویژن شامل انواع دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی، دستگاه‌‌های کنترل تردد، سیستم راهبند خودرو و … می‌شود. همچنین دستگاه‌های حضور و غیاب افق فراویژن با کیفیت و کارایی بالا به خوبی عملکرد عالی را به کاربران ارائه داده است و این شرکت امروزه در اکثر نقاط ایران دارای نمایندگی های فعال است.

شرکت طلوع ایده پردیس

شرکت طلوع ایده پردیس از جمله شرکت‌های وارد کننده انواع دستگاه حضور غیاب از برند ویردی است و به عنوان یکی از نمایندگی‌های فعال این برند در این مشغول به فعالیت است. شرکت طلوع ایده پردیس با بیش از 12 سال تجربه کاری در زمینه سیستم‌های حضور و غیاب توانسته برندهای دیگری نظیر tansa و nedap را نیز پوشش دهد. همچنین در طول سال‌های فعالیت موفق در این زمینه توانسته نمایندگی معتبر برندهایی همچون سوپریما، اکتوال،  پوینت و تایمی را نیز اخذ کند. ویژگی‌های به کار رفته در محصولات شرکت طلوع پردیس موجب شده که این برند بتواند سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص دهد و انواع محصولات و دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی، تشخیص‌چهره، اثرانگشتی و رمزی را ارائه دهد. همچنین این برند با داشتن نمایندگی‌های فعال در شهرهای بزرگ ایران خدمات پس از فروش را به مشتریان ارائه می دهد.

شرکت کسرا

شرکت مهندسی کسرا با نام شرکت کیمیاگران سرزمین رایانه به طور رسمی در سال 1379 فعالیت خود را در راستای ارائه خدمات به سازمان‌ها و ارگان‌های بزرگ در زمینه کنترل تردد و حضور و غیاب آغاز کرده است. شرکت مهندسی کسرا با وجود 23 سال تجربه مفید در این زمینه و جذب بیش از 1000 مشتری تلاش می‌کند تا با ارائه خدمات کنترل تردد به توسعه کسب و کارهای ایرانی کمک کند. شرکت کسرا از جمله شرکت‌های دانش بنیان موفق در استان اصفهان است که به پروژه‌های بزرگ خدماتی مختلف در زمینه سخت‌افزار یا نرم‌افزار در حوزه ی حضور و غیاب اثرانگشتی، گیت تردد، نرم‌افزار مدیریت حضور و غیاب، نرم‌افزار مدیریت تغذیه، نرم افزار حراست و … را با بهره‌گیری از فناوری‌های روز دنیا ارائه می‌دهد. از جمله محصولات متنوع شرکت مهندسی کسرا می‌توان به دستگاه حضور و غیاب کارتی یا ساعت زنی، دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و دستگاه حضور و غیاب چشمی اشاره کرد. علاوه بر این شرکت کسری از جمله نمایندگی‌های فعال و معتبر برندهای موفق دنیا نظیر سوپریما؛ زد کی و ویردی محسوب می‌شود.

شرکت سامانه‌های بعد پنجم

یکی دیگر از شرکت‌های تولید‌کننده دستگاه حضور و غیاب در ایران شرکت سامانه‌های بعد پنجم است که فعالیت رسمی خود را در سال 1381 با طراحی و تولید اتوماسیون اداری و صنعتی آغاز کرده است. محصولات این شرکت شامل انواع دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص‌چهره، دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی، دستگاه کنترل تردد و نرم افزارهای مدیریت حضور و غیاب می‌شود. از این رو شرکت سامانه‌های بعد پنجم در شهرهای مختلف ایران دارای نمایندگی است و خدماتی پس از فروش، گارانتی محصولات را به مشتریان ارائه می‌دهد.

شرکت ماداکتو

شرکت ماداکتو یکی دیگر از شرکت‌های تولید کننده دستگاه‌های حضور و غیاب ایرانی است که از سال 1385 در شهر مشهد شروع به فعالیت در زمینه تولید سیستم‌های کنترل تردد کرده است. این شرکت با هدف تامین و افزایش سطح امنیتی شرکت‌ها و ارگان‌های مختلف با استفاده از فناوری‌های روز دنیا توانسته رضایت مشتریان را جلب کند. به طوریکه اکنون به یکی از بزرگ ترین و معتبرترین تولیدکنندگان گیت کنترل تردد با امکان تولید بیش از 7000 دستگاه کنترل تردد در ایران تبدیل شده است. محصولات ماداکتو با سازماندهی اطلاعات تردد پرسنل سازمان با سرعت بالایی به ثبت تردد می‌پردازد و با توجه به کیفیت بالای این دستگاه‌ها از قیمت مناسبی نیز برخوردار است. از جمله محصولات پرفروش و محبوب ماداکتو می‌توان به دستگاه ساعت‌زنی آن اشاره کرده که امکان ثبت روز و تاریخ ساعات کاری کارکنان، حتی ثبت روزهای تعطیل را نیز برای کاربران فراهم کرده است.

شرکت تایگر

شرکت فعال یکی دیگر از مجموعه‌های تولید‌کننده دستگاه حضورو غیاب در ایران است که با کیفیت و قیمت مناسب محصولات متنوعی را به مشتریان ارائه می‌دهد. شرکت تایگر با داشتن بیش از دو دهه تجربه در این زمینه به عنوان یکی از اولین شرکت‌های وارد کننده سیستم‌های کنترل تردد در ایران شناخته می‌شود که محصولاتی با فناوری‌های پیشرفته بیومتریک را برای مشتریان عرضه می‌کند. از انواع دستگاه‌های حضور و غیاب شرکت تایگر می‌توان به دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، دستگاه حضور و غیاب با اسکن کف دست، دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی ،دستگاه حضور و غیاب کارتی، سیستم‌های کنترل بازرسی، راهبند خودرو و دستگاه‌های گشت و نگهبانی اشاره کرد.

شرکت تایمزی

تایمزی شرکت تولیدکننده انواع سیستم‌های حضور و غیاب ابری است که زیرمجموعه شرکت طرح و پردازش غدیر محسوب می‌شود و در سال 1383در این زمینه شروع به فعالیت کرده است. محصولات شرکت تایمزی برای انواع استارتاپ‌ها و کسب و کارهای چند شعبه‌ای مناسب است و ثبت تردد کارکنان را تسهیل می‌کند. شرکت تایمزی با تمرکز بر تولید دستگاه‌های حضور و غیاب با استفاده از فناوری‌های روز دنیا شامل تشخیص چهره، تشخیص صدا، ثبت اثرانگشت به صورت تحت‌وب و تحت‌ویندوز به بازار عرضه می‌کند. این شرکت دارای نمایندگی‌های معتبر در شهرهای مختلف است که تمام محصولات این مجموعه را به مشتریان ارائه می‌دهد.

شرکت پیشگامان

شرکت پیشگامان از جمله تولیدکنندگان انواع سیستم های حضور و غیاب و نرم افزارهای مدیریت حضور و غیاب در ایران به شمار می‌رود که با بیش از 20 سال سابقه در زمینه سیستم‌های اتوماسیون اداری برای مدیریت محیط‌های اداری در سازمان‌ها و ارگان های مختلف عرضه می‌کند. از جمله محصولات شرکت پیشگامان می‌توان به دستگاه TUTIA-1 و نرم‌افزار حضورو غیاب توتیا سافت اشاره کرد. همچنین این شرکت انواع اتوماسیون پارکینگ، اتوماسیون مجموعه‌های ورزشی، هوشمندسازی مدارس و اتوماسیون تاکسی‌رانی را طراحی و تولید می‌کند. کارایی و کیفیت بالای محصولات این شرکت موجب افزایش فروش دستگاه‌های این برند شده است  و نمایندگی‌های فروش این شرکت نیز در کلان شهرها ضمن فروش محصولات، خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات را نیز به مشتریان ارائه می‌دهند.

شرکت پردازش تردد

یکی دیگر از شرکت‌های شناخته شده در حوزه تولید و طراحی دستگاه‌های حضور و غیاب به شمار می‌رود که تا به امروز موفق به ارائه محصولات خود به سازمان‌ها، شرکت‌های صنعتی، مراکز درمانی، هتل‌ها و … شده است. محصولات متنوع دستگاه‌های حضور و غیاب این شرکت شامل دستگاه های کنترل تردد اثرانگشتی، تشخیص‌چهره، کارتی و سیستم ساعت‌زنی است. کیفیت محصولات دستگاه‌های حضور و غیاب شرکت پردازش تردد موجب شده این شرکت به عنوان یکی از بهترین‌ها در بازار ایران شناخته شود. از سوی دیگر نمایندگی‌های دستگاه حضور‌و‌غیاب علاوه بر فروش محصولات این شرکت خدماتی همچون تعمیرات، پاسخگویی به سوالات مشتریان و گارانتی محصولات را ارائه می‌دهد.

شرکت بایوفا

شرکت بایوفا از سال 1394 فعالیت خود را در زمینه سیستم‌های حضور و غیاب و اتوماسیون اداری آغاز کرده است و محصولاتی با کیفیت را با استفاده از فناوری‌های روز دنیا به بازار عرضه می‌کند. این شرکت دارای نمایندگی‌های فعال در مراکز استان‌ها است که خدماتی نظیر نصب و راه‌اندازی، پشتیبان‌گیری، بازدید سالانه و تعمیر و نگهداری دستگاه‌های حضور و غیاب را ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید: فناوری جدید دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره ویزیبل لایت visible light

شرکت مهر کیا

شرکت مهرکیا به عنوان نمایندگی معتبر برند ویردی در ایران شناخته می شود که از سال 1392 در زمینه طراحی و تولید نرم‌افزارها، دستگاه های حضورو غیاب و دستگاه‌های کنترل تردد فعالیت می‌کند. این شرکت با ارائه گارانتی ده ساله موفق به کسب رضایت مشتریان شده است. همچنین این شرکت یکی از اولین شرکت‌های ایرانی ارائه‌دهنده نرم‌افزار حضور و غیاب برای سازمان‌ها روی سیستم‌های اندروید و IOS است. علاوه بر این شرکت مهرکیا محصولات متنوعی با استفاده از فناوری تشخیص چهره، ثبت اثرانگشت و تشخیص صدا را به بازار عرضه می‌کند. نمایندگی‌های شرکت مهرکیا با ارائه محصولات با کیفیت و قیمت مناسب و ارائه خدمات پس از فروش مشتریان زیادی را به خود جلب کرده و این برند را به یکی از پرفروش‌ترین برندهای ایرانی تبدیل کرده‌اند. از ویژگی‌های بازر دستگاه‌های حضور و غیاب مهرکیا وجود تقویم ساعت زنی است که با اتصال به اینترنت تاریخ و ساعت ورود و خروج پرسنل را با در نظر گرفتن روزهای تعطیل و مرخصی‌های آن‌ها ثبت می‌کنند.

سخن پایانی پیرامون بهترین برند دستگاه حضور و غیاب

همانطور که در این مقاله بیان شد، برندهای معتبر ایرانی و خارجی در زمینه تولید دستگاه‌های حضورو غیاب با تکنولوژی‌های مختلف فعالیت می‌کنند که با مقایسه نام برندها، کیفیت محصولات و فناوری به کار رفته در آن‌ها از جمله تشخیص‌چهره، اثرانگشت یا کارتخوان می‌توان بهترین برند دستگاه حضور و غیاب مورد نیاز سازمان را خریداری کرد. در این مقاله برخی از بهترین برندهای مطرح در حوزه سخت افزارهای حضور و غیاب بیان شده می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
فروشگاه