آشنایی با برند آسا آبلوی Assa Abloy؛ شرکت تولید تجهیزات امنیتی سوئدی

آشنایی با برند آسا آبلوی Assa Abloy؛ شرکت تولید تجهیزات امنیتی سوئدی
برند abloy یک شرکت تولید کننده تجهیزات امنیتی است. این‌ مجموعه‌ برای اولین بار به واسطه قفل های هوشمندانه خود به شهرت رسید. اما آسا آبلوی به غیر از این محصول، تولیدات دیگری را نیز در سبد محصولات خود جای داده است. شناخت این محصولات سبب می شود شما با شناسایی نیاز های امنیتی تان، بتوانید نسبت‌ به خرید هر یک‌ از تولیدات این مجموعه اقدام کنید.

راهنمای مطالعه

با پیشرفت تکنولوژی، اماکن تجاری و غیر تجاری بیشتری ساخته می شوند. هر کدام از این سازه ها، می توانند اقلام و یا اطلاعات گرانبهایی را در خود جای دهند. به همین خاطر است که تامین امنیت شان امری ضروری تلقی می شود. برند abloy یا همان آسا آبلوی Assa Abloy، یک تولید کننده سوئدی است. این نام تجاری در عرصه تولید انواع تجهیزات امنیتی فعالیت می کند. برند abloy یک تولید کننده پیشگام و قدمت دار است. پیشینه این کمپانی که قدری قدرتمند است که از آسا آبلوی به عنوان‌ بزرگ ترین تولید کننده قفل در دنیا یاد می شود. قفل های این مجموعه در منازل خصوصی، شرکت ها و هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد. البته این سازه تنها محصول برند abloy نیست. شما می توانید انواع مختلفی از درب ضد سرقت، دستگیره، دزدگیر، آرام بند و غیره را در این کمپانی بیابید. برند abloy بیش از یک قرن است که پا برجاست. استفاده از فناوری بروز، نیروی انسانی متخصص و البته متریال با کیفیت جزو مهم ترین مزیت های آن هستند. لازم به ذکر است که این شرکت بیش از 49 هزار نفر کارمند را در خود جای داده است. نمایندگی برند abloy در 70 کشور متفاوت یافت می شود.

تاریخچه برند abloy 

با مطالعه تاریخچه یک پدیده، می توانید اطلاعات‌ کاملی را درباره چگونگی ابداع و پیشبرد آن بدست آورید. استارت کاری برند abloy از سال 1994 کلید خورد، این مجموعه‌ توانست با تلاش های مکرر در حوزه های صنعتی، نام خود را تا به امروز زنده‌ نگه دارد. پیش از این همکاری، شرکت آسا آب از همتای خود یعنی مجموعه‌ سکیوریتاس کناره گیری کرد. سکیوریتاس یک کمپانی سوئدی بود که در حوزه تجهیزات امنیتی فعالیت‌ میکرد. پس از این کناره گیری، آسا آب مجموعه‌ آبلوی اوی را تحت پوشش خود قرار داد.‌ این واحد اقتصادی‌ در حوزه تولید قفل های امنیتی فعال بوده و با تفکر یک تیم فنلاندی تشکیل شده بود‌. پس از انسجام این ترکیب طلایی، برند abloy یا آسا آبلوی در رده تولید کنندگان مطرح بازار قرار گرفت. آسا آب و آبلوی اوی دو سرمایه گذار اصلی این کمپانی هستند. در حال حاضر این برند به واسطه گوستاو داکلاس و در شرکت لاتور اداره می شود. جالب است بدانید که asa abloy کمپانی های مطرح دیگری را نیز تحت تکفل خود قرار می دهد. مدیکو، مول تی لاک، فیچت، و وینگ کاردالسیف برخی از شرکت ها هستند.

بیشتر بخوانید: انواع قفل دیجیتال و الکترونیکی، آرام بند Abloy

تاریخچه برند abloy 

تاریخچه برند abloy

سایر اطلاعات برند abloy 

هنگامی که صحبت از یک نام تجاری قدمت دار به میان می آید، مشخصات کلی آن بیش از پیش دارای اهمیت خواهد بود. چرا که این مشخصات می توانند دیدگاهی کلی را به مخاطب القا کنند. برای درک بهتر شما درباره این مجموعه‌، اطلاعات کلی را که از برند abloy در دست است، ذکر خواهیم کرد. 

 • تعداد کارکنان: بیش از 43 هزار نفر
 • مجموع دارایی: بیشتر از 56 میلیون کرون
 • محصولات اصلی: درب های امنیتی، انواع قفل
 • مدیریت مجموعه: لارس رنستروم
 • مسئول عوامل‌ اجرایی: یوهان مولین
 • محدوده فعالیت: اکثر کشور ها (جهانی)
 • دفتر مرکزي: سوئد
 • سال آغاز فعالیت: 1994
 • حوزه فعالیت: تجهیزات امنیتی
 • نوع شرکت: سهامی عام

تولیدات اصلی برند Assa Abloy

همانطور که در مطالب فوق به آن پرداختیم، برند abloy یک شرکت تولید کننده تجهیزات امنیتی است. این‌ مجموعه‌ برای اولین بار به واسطه قفل های هوشمندانه خود به شهرت رسید. اما آسا آبلوی به غیر از این محصول، تولیدات دیگری را نیز در سبد محصولات خود جای داده است. شناخت این محصولات سبب می شود شما با شناسایی نیاز های امنیتی تان، بتوانید نسبت‌ به خرید هر یک‌ از تولیدات این مجموعه اقدام کنید.

 • جک آرام بند
 • کاور آرام بند
 • سیستم کنترل تردد
 • دستگیره دیجیتال
 • درب های ضد سرقت (اتوماتیک)
 • انواع قفل های هوشمند
 • انواع سیلندر ویفر
 • اپراتور درب های هوشمند

بیشتر بخوانید: انواع گیت کنترل تردد و گیت ورود و خروج نفررو

تولیدات اصلی برند Assa Abloy

تولیدات اصلی برند Assa Abloy

زیرمجموعه‌ برند abloy 

با یک بررسی کلی می توان گفت که آسا آبلوی بخاطر امكاناتي که دارد، تولید کنندگان بسیاری را تحت تکفل خود قرار می دهد. یکی از مهم ترین شرکت هایی که متعلق به برند abloy است، شرکت yale آمریکا است. این مجموعه‌ بیش از 150 سال قدمت داشته، و در ابتدا فعالیت خود را با تولید قفل های ساده آغاز کرده است. نام تجاری yale یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین عناوینی است که انواع مختلفي از قفل ها را تولید می کند. البته امروزه بيشتر تمرکز یاله بر روی قفل های هوشمند است. ایده های نوآورانه این مجموعه‌ سبب شده است که تولیدات آن در سطح جهانی مطرح شوند. علاوه بر آن یاله در روند  تکامل قفل های  معمولی و غیر معمولی گام موثری برداشته است. شرکت یاله در طی 14 سال توانسته است 8 اختراع را در زمینه محصولات امنیتی به ثبت برساند. قفل های بانکی، قفل کامپیوتری، و قفل های مخصوص گاو صندوق برخی از اختراعات این حوزه هستند. دوره شکوهمند کمپانی یاله از اوایل قرن بیستم آغاز شد. در آن زمان حدود 12 هزار نفر به این شرکت پیوستند. با کمی توسعه و تبلیغات، قفل های تولیدی یاله در سطح جهانی به شهرت رسیدند. در نهایت در سال 2000 میلادی این سازنده توسط برند abloy خریداری شد.

امکانات تولیدات yale

بدون شک برند abloy دلایل مهمی را برای تحت پوشش قرار دادن مجموعه‌ yale در اختیار دارد. یکی از این دلایل، امکانات ویژه قفل های آن است. این قفل ها در دو نوع معمولی و هوشمند تولید می شوند.‌ کلیه سازه هایی که دارای تجهیزات اضافه هستند، می توانند با منازل هوشمند سازگار شوند. قفل های تولیدی یاله با سیستم های زیادی سازگاری دارند. به همین سبب استقاده از آنان منجر می شود که شما بتوانید به تمام تردد ها دسترسی داشته باشید.‌ این امکان در هر 24 ساعت از شبانه روز قابل اجرا می باشد. یکی از امکانات ویژه ای که این زیرمجموعه از برند abloy در خود جای داده است، امکان باز کردن قفل به واسطه بلوتوث است. این قابلیت زمانی فعال می شود که شما از لحاظ مکانی در نزدیکی سازه قرار داشته باشید. لازم به ذکر است که برخی از قفل های این مجموعه‌ دارای تعدادی‌ دوربین اضافه هستند. به واسطه این تجهیزات به آسانی می توانید آنچه که در آن مکان رخ می دهد را رسد کنید.

کیت هایی که در این قفل ها به کار رفته اند، می توانند با اتصال به wifi، برخی فرمان های صوتی را اجرا کنند. این فرمان ها با کمک ابزار هایی همچون‌ دستیار صوتی گوگل و آلکسا انجام می شود. نرم افزار Apple HomeKit می تواند فرایند کاری شما را آسان کند چرا که انجام‌ تمامی این فرایند ها با کمک این اپلیکیشن امکان پذیر است. یکی از منحصر به فرد ترین ويژگي های این نوع قفل ها، تجهیزات اضافه ای است که به مالک اجازه اضافه کردن افراد را می دهد. در این امکان شخص می تواند مشخص کند که کسانی اجازه دارند در محل تردد کرده، و وسایل مختلف را چک کنند. تقریبا انجام تمام مراحلی که به این اجزا وابسته است، با کمک دستیار صوتی امکان پذیر است. در نتيجه دیگر نگرانی درباره گم کردن کلید هایتان نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: دستگاه ایکس ری چیست؟ انواع دستگاه ایکس ری خودرو، چمدانی و کانتینری

امکانات تولیدات yale

امکانات تولیدات yale

مزایای تولیدات یاله

با یک بررسی کلی می‌ توان گفت مزیت های شرکت یاله از زمان پیوستن آن به برند abloy در روند سئودی قرار گرفته است. در برخی موارد این مزیت ها به قدری پیچیده هستند که کمتر برندی می تواند با آنان رقابت داشته باشد. در ادامه برخی از ویژگی های مثبت این محصولات را درج خواهیم کرد.

 • برای نصب قفل های هوشمند بر روی درب های مخصوص، نیازی به سیم کشی ندارید
 • با استفاده‌ از نرم افزار خانه هوشمند می توانید برخی از اطلاعات این قفل ها را شخصی سازی کنید
 • این اقلام بر روی درب های آهنی و چوبی نصب می شوند، اما خاصیت ضد سرقت بودن در آنان اجباری است
 • با وجود دوربین های امنیتی، می توانید ورود افراد غریبه (شناسایی نشده) را به منزل تان کنترل کنید
 • با بهره گیری از این وسایل می توانید برای هر کدام از اعضای خانواده سناریویی تنظیم کنید. این سناریو ها می توانند در رمز های مختلفی خلاصه شوند. علاوه بر آن کنترل سیستم تهویه و چراغ‌ ها نیز از طریق این تجهیزات امکان پذیر است
 • کلیه رخداد هایی که در این سازه ظبط و ثبت می شوند تا 30 روز باقی می مانند. بنابراين شما می توانید در صورت نیاز مجدد آنها را بررسی کنید.

محصولات اصلی yale

محصولات اصلی یاله می توانند در لیست های فرعی کالا های در دسترس برند abloy قرار بگیرند. با این حال این زیرمجموعه به تنهایی، می تواند دارای اقلامی باشد که در دو دسته ی اصلی و فرعی قرار می گیرند. قفل های هوشمند و غیر هوشمند جزو اصلی ترین دارایی های این مجموعه محسوب‌ می شوند. در دسته محصولات فرعی، شما با سه کالای متقاوت مواجه خواهید شد. جعبه‌ تحویل‌ هوشمند، گاو صندوق‌ و قفل های کابینتی عنوانین دخیل در این گروه هستند. هر کدام از عنوان های نام برده می توانند میزان امنیت اقلام مشخص شده شما را تا حد زیادی تضمین کنند. بهتر است برانید که بهره گیری از این محصولات نیازمند فعالیت در حوزه خاصي نیست. در نتیجه شما می توانید برای حوزه های تجاری‌ و غیر تجاری مختلف، از این اقلام استفاده‌ کنيد.

بیشتر بخوانید: خرید انواع راهبندهای خودرویی بولارد، ستونی، میله ای

محصولات اصلی yale

محصولات اصلی yale

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
فروشگاه