بررسی تخصصی دستگاه حضور و غیاب تایمکس Timax

بررسی مشخصات دستگاه حضور و غیاب تایمکس Timax
استفاده از دستگاه های حضور و غیاب یکی از مهم ترین اقدامات ضروری برای نظارت و مدیریت کنترل تردد برای سازمان ها و شرکت های مختلف است. در این مقاله نیز به معرفی و بررسی یکی از بهترین برندهای موجود در بازار که دستگاه حضور و غیاب تایمکس نام دارد، پرداخته شد. با بررسی ویژگی های هر کدام از انواع دستگاه های این برند، می توانید بر اساس کاربردها و ویژگی های مورد نظر، بهترین دستگاه را انتخاب و از طریق سایت شرکت مکسا خریداری نمایید. 

راهنمای مطالعه

با و رشد و پیشرفت در دهه اخیر همه ما شاهد رشد و پیشرفت در حوزه های مختلف هستیم. با رشد تکنولوژی در صنعت تولید انواع دستگاه های حضور و غیاب تحولات مختلفی ایجاد شده است. دستگاه های حضور و غیاب تایمکس یکی از بهترین انواع دستگاه های کاربردی در زمینه امکان ثبت زمان ورود و خروج پرسنل و کارمندان در سازمان ها و شرکت های مختلف محسوب می شود. در واقع با استفاده از دستگاه حضور و غیاب تایمکس می توانید زمان ورود و خروج کارمندان، ساعت کاری آن ها، زمان مرخصی و ماموریت و … آن ها را به بهترین نحو مدیریت و کنترل نمایید. علاوه بر این، این دستگاه کاربردها و ویژگی های قابل ملاحظه و بسیار خاصی دارند که در ادامه این مقاله به بررسی کامل تر این موارد می پردازیم. 

attendance-device-cta 02178756000

attendance-device-cta 02178756000

معرفی دستگاه حضور و غیاب تایمکس

دستگاه حضور و غیاب تایمکس یکی از بهترین دستگاه های کاربردی و با کیفیت برای ثبت و ضبط کردن زمان ورود و خروج کارمندان به محل کار این افراد است. در واقع همان طور که می دانید امکان نظارت و مدیریت بر رفت و آمد پرسنل در شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی به ویژه برای سازمان هایی که تعداد زیادی پرسنل دارند، از اهمیت بیشتری برخوردار است. دستگاه های حضور و غیاب تایمکس با بهره گیری از جدیدترین فناوری های روز دنیا و همچنین الگوریتم های پیشرفته و سخت افزار با کیفیت طراحی و تولید می شوند. 

انواع دستگاه حضور و غیاب TX 

شرکت تایمکس سال هاست در زمینه تولید انواع دستگاه حضور و غیاب فعالیتی گسترده و درخشان دارد. به همین دلیل انواع دستگاه های حضور و غیاب را طراحی و تولید می کند. به همین دلیل سازمان ها و شرکت های مختلف بر اساس کاربرد و نیاز و بودجه مورد نظرشان می توانند بهترین انواع دستگاه ها را خریداری کنند. انواع دستگاه های حضور و غیاب تایمکس (TX) شامل موارد مختلف زیر است:

دستگاه حضور و غیاب تایمکس پلاس

یکی از بهترین انواع دستگاه های حضور و غیاب تایمیکس که با قابلیت های جدید و قابل توجهی تولید و عرضه شده، دستگاه حضور و غیاب تایمکس پلاس است. این دستگاه به یک صفحه رنگی و صفحه کلید لمسی ضد خش فراهم شده است. به همین منظور امکان ثبت زمان ورود و خروج را برای پرسنل به دلیل داشتن رابط کاربری ساده ای که دارد، فراهم کرده است. یکی از ویژگی های قابل ملاحظه این دستگاه عملکرد بسیار دقیق آن از جمله تشخیص اثر انگشت تقلبی به صورت زنده و با سرعت زیاد است. علاوه بر این، در صورت لزوم می توان از سایر قابلیت های دیگر این دستگاه از جمله کارتخوان و از طریق پورت استاندارد وایگند را نام برد. بدین صورت دیگر می توانید از خرید دستگاه حضور و غیاب دیگر برای روش کارتخوان خودداری کرد. 

مشخصات فنی دستگاه حضور و غیاب تایمکس پلاس

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم دستگاه حضور و غیاب تایمکس می توان قابلیت روشن شدن سنسور اثر انگشت به صورت خودکار و زمان لمس اثر انگشت واقعی (auto sensing) را نام برد. پس از استفاده از روش کارت زنی نیز نام و نام خانوادگی پرسنل در صورت آنلاین یا آفلاین بودن فراهم شده است. این دستگاه قابلیت ثبت 500 اثر انگشت و 10 اثر انگشت برای هر پرسنل را فراهم کرده است. میزان دقت این دستگاه dpi 500 است و عملکرد بسیار دقیق و سریعی دارد. همچنین می توان 150 هزار تردد و 16 هزار تردد را در آن ثبت کرد. یکی دیگر از ویژگی های فنی دستگاه حضور و غیاب تایمکس می توان مجهز شدن به رله داخلی برای امکان استفاده در سیستم های امنیتی را نام برد. علاوه بر این، مهم ترین مشخصات فنی این دستگاه تولید شرکت پالیزافزار شامل موارد زیر است:

 • مجهز شدن به کارتخوان بدون تماس با فرکانس 125 کیلو هرتز و مایفر با فرکانس 13.56 مگاهرتز
 • امکان به روز رسانی دستگاه از طریق نرم افزار تخصصی آن 
 • امکان متصل کردن دستگاه به کیبورد کامپیوتر از طریق USB
 • قابلیت تعریف هر کاربر به عنوان مدیر سیستم با یک رمز دسترسی
 • ارسال پیامک به صورت انفرادی یا عمومی
 • امکان انتقال اطلاعات کاربران از یک دستگاه به دستگاه دیگر از طریق حافظه فلش مموری یا شبکه
 • مجهز شده به باطری داخلی از نوع Li-ion Polymer و امکان استفاده از دستگاه 24 ساعت بعد از قطع شدن برق 
 • مجهز شدن به محافظ برق به منظور افزایش طول عمر دستگاه و باتری آن 

دستگاه حضور و غیاب TX

یکی دیگر از دستگاه های حضور و غیاب تایمکس، دستگاه حضور و غیاب TX است که قابلیت های منحصر به فرد و قابل توجهی دارد. این دستگاه با مجهز شدن به قابلیت کارتخوان بدون تماس با فرکانس 125 کیلوهرتز یا کارت مایفر  با فرکانس 12.56 مگاهرتز، عملکرد بسیار دقیق و سریعی در زمینه ثبت و ضبط زمان حضور و غیاب کارمندان دارد. همچنین امکان متصل کردن این دستگاه به کارتخوان جانبی از طریق پورت استاندارد وایگند فراهم شده است. یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم این دستگاه نیز مجهز شدن به صفحه کیبورد برای برنامه ریزی حاضری ها، با دقت بسیار بالا است. 

مشخصات فنی دستگاه حضور و غیاب TX

علاوه بر موارد ذکر شده، دستگاه حضور و غیاب TX ویژگی ها و مشخصات فنی بسیار مهم و قابل ملاحظه دیگری نیز دارد که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر است:

 • مجهز شدن به صفحه نمایشگر 128*64 پیکسل 
 • مجهز به باتری داخلی Li-ion Polymer در صورت لزوم 
 • امکان ادامه کار 20 ساعت بعد از قطع شدن برق به دلیل داشتن باتری داخلی قوی و با کیفیت 
 • مجهز شده به سیستم سخنگو 
 • امکان استفاده از سیستم اثر انگشت و کارت (دستگاه حضورو غیاب کارتی) برای شناسایی کاربران مختلف
 • دارای قابلیت تعریف ترددهای ویژه مختلف از جمله مرخصی، ماموریت، و تاخیر سرویس از طریق کارت یا صفحه کلید دستگاه
 • امکان تعریف هر کاربر به عنوان مدیر سیستم و تعریف رمز دسترسی اصلی به منظور فعال یا غیر فعال کردن هر کاربر به صورت جداگانه و در صورت لزوم

بیشتر بخوانید: دستگاه حضور و غیاب zkteco

انواع دستگاه حضور و غیاب TX 

انواع دستگاه حضور و غیاب TX

دستگاه حضور و غیاب تایمکس TX2

یکی دیگر از دستگاه های حضور و غیاب حرفه ای و پیشرفته که امکانات فوق العاده مطلوب و قابل توجهی دارد، دستگاه حضور و غیاب تایمکس TX2 است. این دستگاه ایرانی با مجهز شدن به صفحه نمایش فارسی با رزولوشن 64*128 پیکسل امکان مشاهده کردن اطلاعات کاربری کاربران را به راحتی فراهم کرده است. علاوه بر این، این دستگاه با داشتن صفحه نمایش و صفحه کلید، امکان برنامه ریزی کردن برای شیفت های کاری مختلف را برای پرسنل با شرایط مختلف و همچنین در محیط های کاری مختلف فراهم کرده است. قابلیت و روش استفاده از این دستگاه با روش کارتخوان بدون تماس با فرکانس 125 کیلوهرتز یا کارت مایفر با فرکانس 13.56 مگاهرتز فراهم کرده است. 

مشخصات فنی دستگاه حضور و غیاب تایمکس TX2

دستگاه حضور و غیاب تایمکس TX2 علاوه بر ویژگی های ذکر شده، مشخصات فنی بسیار مهم دیگری هم دارد. یکی از مهم ترین ویژگی های این دستگاه مجهز شدن به حافظه داخلی قوی و با کیفیت بالا است. به همین دلیل می توان در آن ترددهای زیاد برای مرخصی و ماموریت و تاخیر سرویس با استفاده از سرویس کارت یا صفحه کلید فراهم شده است. همچنین مهم ترین مشخصات فنی این دستگاه شامل موارد مختلف زیر است:

 • دارای باتری داخلی Li-ion Polymer (در صورت لزوم) و به منظور استفاده از دستگاه تا 20 ساعت بعد از قطع شدن برق
 • نمایش میزان برق دستگاه روی صفحه نمایشگر
 • امکان تعریف کردن هر کاربران به عنوان مدیر سیستم و اختصاص دادن یک رمز دسترسی اصلی به هر کدام از آن ها
 • امکان غیر فعال کردن هر کاربر و فعال کردن دو رله برای هر کاربر و تعیین زمان فعال بودن رله ها
 • دارای تقویم فارسی و میلادی به منظور تنظیم اتوماتیک ساعت بر اساس نیمه سال
 • امکان شخصی سازی کردن پیام های صوتی دستگاه
 • مجهز شده به درگاه های Wiegand، RS485  (اختیاری)،  LAN و USB به منظور متصل کردن دستگاه به شبکه LAN
 • دارای قابلیت دریافت اطلاعات یا ارسال اطلاعات کاربران به USB یا حافظه مموری 
 • امکان تعریف 10 اثر انگشت برای هر پرسنل و ثبت 500 اثر انگشت 
 • امکان انتقال اثر انگشت از یک دستگاه به سایر دستگاه های دیگر از طریق شبکه یا حافظه فلش مموری

بیشتر بخوانید: حضور و غیاب با موبایل | بهترین اپلیکیشن حضور و غیاب بدون دستگاه

دستگاه حضور و غیاب تایمکس TX9

دستگاه حضور و غیاب تایمکس TX9 با مجهز شدن به قابلیت های منحصر به فرد و بسیار عالی جز بهترین دستگاه های حضور و غیاب تایمکس محسوب می شود. یکی از مهم ترین قابلیت های این دستگاه امکان استفاده از کارتخوان بدون تماس با فرکانس 125 کیلوهرتز یا کارت مایفر فرکانس 13.56 مگاهرتز به منظور ثبت اطلاعات حاضری و نگه داری آن ها در حافظه دستگاه فراهم شده است. همچنین در صورت لزوم با استفاده از پورت استاندارد وایگند می توان یک دستگاه کارتخوان دیگر را به دستگاه اول متصل نمود و از خرید دستگاه دیگر خودداری نمود. همچنین این دستگاه با مجهز شدن به نمایشگر فارسی با کیفیت 64*128 پیکسل امکان مشاهده کردن زمان حضور و خروج کارکنان را برای مدیر مجموعه یا توسط خود آن ها فراهم کرده است. 

 • یکی دیگر از ویژگی های دستگاه حضور و غیاب تایمکس TX9 این است که به کاربران و مدیر یک مجموعه کاری امکان می دهد تا در صورت لزوم ترددهای ویژه مانند مرخصی ها، ماموریت یا تاخیر سرویس و … را برای کاربران مختلف تعریف کند. از جمله قابلیت های دیگر این دستگاه می توان موارد زیر را نام برد:
 • امکان تعریف 5000 اثر انگشت
 • امکان مجهز کردن دستگاه به باتری داخلی Li-ion Polymer  در صورت لزوم و به منظور پشتیبانی و استفاده از دستگاه تا 20 ساعت بعد از قطع شدن برق
 • نمایش وضعیت باتری از طریق صفحه نمایش دستگاه
 • دارای تقویم فارسی و امکان تنظیم آن با تاریخ شمسی و میلادی و تنظیم ساعت بر اساس نیمه سال 
 • امکان ارسال و دریافت اطلاعات از طریق شبکه یا حافظه فلش مموری و به روز رسانی اطلاعات آن

ساعت حضور و غیاب تایمکس Timax 

 ساعت حضور و غیاب تایمکس نیز یکی دیگر از دستگاه های مجهز شده به قابلیت ها و ویژگی های خاص و منحصر به فرد است. یکی از ویژگی های قابل توجه این دستگاه مجهز شدن به آن به دو رله برای تعیین کردن طول مدت زمان فعال بودن هر رله برای هر کاربر است. همچنین می توان دو رله را در صورت لزوم و بر اساس میزان کاربرد مورد نظر به عنوان آلارم برای زمان به پایان رسیدن طول هر رله تنظیم نمود. علاوه بر این، از جمله دیگر قابلیت های این دستگاه می توان نمایش اطلاعات کاربران روی صفحه نمایش دستگاه را در زمان آنلاین یا آفلاین بودن دستگاه نام برد. همچنین تعداد حاضرین در محل کار روی این صفحه نمایش به صورت کلی به مدیر مجموعه نمایش داده می شود. از جمله امکانات و قابلیت های دیگر ساعت حضور و غیاب تایمکس می توان به موارد مختلف زیر اشاره کرد:

 • دارای قابلیت شخصی سازی کردن پیام های صوتی کاربران 
 • دارای تقویم فارسی برای تنظیم کردن تقویم بر اساس تاریخ شمسی یا میلادی و تنظیم ساعت بر اساس نیمه سال 
 • امکان به روز رسانی کردن دستگاه از طریق نرم افزار یا فلش مموری
 • دارای درگاه های مختلف از جمله Wiegand ، ) RS485 اختیاری(، LAN  و USB به منظور انتقال اطلاعات دستگاه 

مزایای دستگاه TX (تایمکس) چیست؟

در پاراگراف های پیشین به صورت مفصل به بررسی ویژگی ها و  قابلیت های مهم انواع دستگاه های حضور و غیاب تایمکس پرداخته شد. بر همین اساس می توان گفت که استفاده از هر کدام از این دستگاه ها برای سازمان ها و شرکت های مختلف یک نیاز اصلی و بسیار مهم است. چون مزایای مختلفی دارند و مهم ترین آن ها شامل موارد زیر است:

 • ایجاد و بهبود نظم در زمان ورود و خروج پرسنل در سازمان های شلوغ با تعداد پرسنل بالا
 • جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز در سازمان های مهم و امنیتی
 • افزایش امنیت در سازمان های مهم و حساس و نیازمند به امنیت بالا
 • امکان نصب دستگاه در فضاهای مختلف به دلیل ساخته شدن با بدنه ای با کیفیت و مقاوم
 • امکان نظارت و مدیریت بر تردد پرسنل در ساعات مختلف به دلیل مجهز شدن به صفحه نمایش با کیفیت و با وضوح بالا
 • قابل استفاده برای سازمان ها و شرکت ها با تعداد تردد بالا به منظور مدیریت و کنترل بر تردد پرسنل

بیشتر بخوانید: دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

مزایای دستگاه TX (تایمکس) چیست؟

مزایای دستگاه TX (تایمکس) چیست؟

نحوه عملکرد دستگاه حضور غیاب تایمکس چگونه است؟

در پاراگراف های بالاتر به صورت مفصل در مورد انواع دستگاه های حضور و غیاب تایمکس و عملکردها و کاربردهای مختلف هر کدام صحبت شد. بر اساس موارد ذکر شده می توان گفت که کاربرد اصلی دستگاه های ذکر شده بر اساس حسگر اثر انگشت و کارتخوان صورت می گیرد. در واقع نحوه عملکرد بدین صورت است که ابتدا به هر کاربر یک کارت اختصاص داده شده و سپس اطلاعات کاربری او که شامل نام و نام خانوادگی، تقویم زمان حضور او، تحصیلات، سمت و … است، به همراه یک رمز اختصاصی برای کاربر تعریف می شود. پس از آن کاربر زمان ورود و خروج خود از محل کار باید رمز کارت را پس از نزدیک کردن یا قرار دادن روی دستگاه وارد کنند. تا احراز هویت انجام شده و اطلاعات آن ها در دستگاه ثبت شود.

همچنین در صورتی که در یک سازمان از روش تشخیص اثر انگشت استفاده می شود، ابتدا اثر یک یا چند انگشت کاربران توسط اسکنر دستگاه اسکن شده و سپس در حافظه دستگاه ذخیره می گردد. پس از آن پرسنل زمان ورود و خروج خود از محل کار با قرار دادن انگشت خود روی سنسور مربوطه می توانند زمان ورود و خروجشان را در حافظه دستگاه ثبت کنند. 

بیشتر بخوانید: دستگاه حضور و غیاب انگشتی

سوالات متداول درباره دستگاه تایمکس

بهترین انواع دستگاه های حضور و غیاب تایمکس کدام است؟

بر اساس ویژگی های ذکر شده در مورد انواع دستگاه های تایمکس، می توان گفت که دستگاه های TX2، TX9 و دستگاه تایمکس پلاس جز بهترین دستگاه های این برند هستند.

قیمت دستگاه های حضور و غیاب تایمکس چقدر است؟

بر اساس نوع دستگاه، عملکرد و ویژگی ها و مشخصات فنی قیمت هر دستگاه متفاوت خواهد بود. 

جمع بندی بررسی مشخصات دستگاه حضور و غیاب تایمکس Timax 

استفاده از دستگاه های حضور و غیاب یکی از مهم ترین اقدامات ضروری برای نظارت و مدیریت کنترل تردد برای سازمان ها و شرکت های مختلف است. در این مقاله نیز به معرفی و بررسی یکی از بهترین برندهای موجود در بازار که دستگاه حضور و غیاب تایمکس نام دارد، پرداخته شد. با بررسی ویژگی های هر کدام از انواع دستگاه های این برند، می توانید بر اساس کاربردها و ویژگی های مورد نظر، بهترین دستگاه را انتخاب و از طریق سایت شرکت مکسا خریداری نمایید. 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
فروشگاه