گیت فروشگاهی چیست؟ | بررسی انواع گیت دزدگیر فروشگاهی

گیت فروشگاهی چیست؟ | بررسی انواع گیت دزدگیر فروشگاهی

راهنمای مطالعه

یکی از بهترین تمهیدات ضروری و مهمی که می توان به منظور افزایش امنیت و جلوگیری از بروز سرقت یا سایر خطرات و مشکلات دیگر پیشنهاد می شود، استفاده از گیت فروشگاهی است. گیت فروشگاهی ضد سرقت با نام دزدگیر فروشگاه نیز شناخته می شود و یک سیستم امنیتی است که از آن می توان برای فروشگاه ها و مراکز خرید به منظور جلوگیری از سرقت و همچنین افزایش امنیت استفاده کرد. گیت های فروشگاهی که یکی از انواع مختلف گیت کنترل تردد (گیت نفر رو) هستند هر کدام ویژگی ها و مشخصات مهم و قابل توجهی دارند که در ادامه این مقاله به بررسی کامل تر انواع گیت دزدگیر فروشگاهی، کاربردها و ویژگی های مختلف آن ها می پردازیم.  

معرفی گیت ورود و خروج فروشگاهی

یکی از مهم ترین اقداماتی که سال هاست در فروشگاه های بزرگ و مراکز تجاری برای افزایش امنیت و جلوگیری از به سرقت رفتن کالاها و محصولات مختلف انجام می شود، نصب گیت فروشگاهی یا گیت ورود و خروج فروشگاهی است. به گیت فروشگاهی (EAS مخفف عبارت Electronic Article Surveillance) سیستم ضد سرقت فروشگاهی نیز گفته می شود. هر کدام از گیت های فروشگاهی دارای دو قسمت مختلف شامل گیت و تگ است و عملکرد اصلی آن بر اساس این دو قسمت صورت می گیرد. گیت های فروشگاهی در قسمت ورود و خروج فروشگاه ها نصب می شود. پس از آن به محض این که کالای غیر مجاز یا سرقت شده از درب خروجی خارج شود، سیستم این گیت هشدار می دهد. 

02178756000 gate-cta

02178756000 gate-cta

اجزای مختلف گیت دزدگیر فروشگاهی چیست؟

برای آشنایی بیشتر با نحوه کار گیت دزدگیر بهتر است که به صورت کامل تر با اجزای مختلف گیت آشنا شوید. 

آنتن یا پایه گیت فروشگاهی

آنتن یا پایه گیت فروشگاهی در قسمت ورودی و خروجی فروشگاه نصب شده و قرار می گیرد. پایه های گیت فروشگاهی سیگنال هایشان را با فرکانس های مختلف و در محدوده های مختلف 1/8 متر تا 2/5 متر دریافت و ارسال می کند.

تگ و لیبل دزدگیر

تگ و لیبل دزدگیر نیز روی کالاها یا داخل آن ها نصب می گردد. در صورتی که این لیبل ها روی کالاها باشد و خریدار هزینه آن ها پرداخت نکند، لیبل غیر فعال نمی شود. بنابراین خریدار پس از خروج صدای آژیر سیستم دزدگیر روشن می شود. 

نحوه کار گیت دزدگیر فروشگاهی چگونه است؟

همان طور که در پاراگراف بالا نیز اشاره شد، گیت فروشگاهی دارای دو قسمت مختلف شامل گیت و تگ است و کلیه عملکرد این گیت بر اساس این دو قسمت صورت می گیرد. روی کالاها و اجناس یک قطعه یا برچسب نصب می شود. در صورتی که این برچسب غیر فعال نشود، به سیستم دزدگیر گیت فرشگاهی یک سیگنال ارسال کرده و فروشنده متوجه می شود که خریدار هزینه این کالا را پرداخته نکرده است. 

یکی از مهم ترین مواردی که زمان استفاده از گیت فروشگاهی مطرح می شود، نحوه نصب گیت به صورت صحیح است. چون باید این گیت ها را در محل مناسب نصب کرده و همچنین اطمینان حاصل کنید که لیبل های آن نیز به صورت صحیح روی همه اجناس نصب گردد. پس از این که هزینه کالاها توسط خریدار حساب و پرداخت شد، به وسیله دستگاه جدا کننده این تگ و لیبل جدا شده و غیر فعال می شود. 

معرفی گیت ورود و خروج فروشگاهی

معرفی گیت ورود و خروج فروشگاهی

انواع گیت فروشگاهی کدام اند؟ | بررسی تفاوت انواع گیت فروشگاهی  em،fr، am، rm

با افزایش اهمیت استفاده از گیت های فروشگاهی و نیاز به تامین امنیت و جلوگیری از سرقت یا سایر مشکلات دیگر، امروزه انواع گیت های فروشگاهی با مشخصات فنی، ویژگی ها و کاربردهای مختلفی تولید و عرضه می گردد. برای استفاده از هر کدام از این گیت ها، به تگ گیت فروشگاهی یا برچسب گیت فروشگاه و سایر تجهیزات مرتبط با آن ها نیاز است. به طور کلی انواع گیت فروشگاهی شامل موارد مختلف زیر است:

گیت فروشگاهی EM (امواج مغناطیسی 10 کیلوهرتز)

یکی از رایج ترین و بهترین گیت های فروشگاهی EM ((Electromagnetic است با استفاده از سیستم میدان های مغناطیسی کار می کند. در واقع سیستم EM دارای دو قطب مغناطیسی است و در دو قسمت خروجی فروشگاه نصب می گردد. یکی از مهم ترین ویژگی های این گیت عملکرد دقیق تر و صحیح تر این گیت در مقایسه با سایر گیت های دیگر است. همچنین برای شناسایی کردن محصولات مختلف نیازی به اعمال کردن تنظیمات خاصی ندارد. یکی دیگر از مزایای مهم این گیت ساختار ساده و کم مصرف بودن آن است. بدین صورت که وقتی یک کالا با برچسب مغناطیسی یا لیبل EM از فروشگاه خارج شود، میدان های الکترومغناطیسی آن توسط سیستم شکسته شده و سپس سیستم دزدگیر گیت فعال و روشن می شود. از جمله قابلیت های دیگر این گیت می توان به عملکرد سریع و دقیق، پشتیبانی از تکنولوژی تشخیص افراد غیر مجاز، امکان مانیتورینگ و گزارش گیری و … اشاره کرد. 

بیشتر بخوانید: خرید گیت کنترل تردد میله ای

گیت فروشگاهی RF (امواج رادیویی 2 تا 10 مگاهرتز)

یکی از گیت های فروشگاهی که با نام گیت فرکانس رادیویی نیز شناخته می شود، گیت فروشگاهی RF (Radio Frequency Gate). این نوع گیت یک نوع سیستم امنیتی است از آن برای کنترل ورود و خروج افراد و وسایل و کالاهای موجود در فروشگاه های زنجیره ای و سایر محیط های تجاری دیگر استفاده می شود. عملکرد این گیت بدین صورت است که پس از نصب لیبل RF با استفاده از فرکانس رادیویی اشیا و افرادی که در نزدیک آنتن ها هستند، این کالاها را شناسایی می کند. یکی از مهم ترین ویژگی های گیت فروشگاهی RF این است که با استفاده از فرکانس های پایین و در حد 8.2 مگاهرتز عمل می کند. عملکرد این سیستم بر اساس ایجاد لینک بین فرستنده و گیرنده کار می کند. پس از این که این لینک و ارتباط قطع شود، دزدگیر فعال می گردد. برد آنتن های گیت RF، در محدوده 2 تا 3 متر قرار می گیرد و می تواند به صورت همزمان چند فرکانس رادیویی را پوشش دهد. تشخیص اشیا با استفاده از این گیت با استفاده از برچسب های RFID برای تشخیص فلزات و با استفاده از فناوری مغناطیسی صورت می گیرد. زمانی که کالایی دارای برچسب  RF باشد، و از محدوده آنتن ها خارج شود، سیستم گیت شروع به هشدار دادن می کند. 

گیت فروشگاهی AM (امواج مغناطیسی 58 کیلوهرتز)

یکی دیگر از سیستم های دزدگیر فروشگاهی که عملکرد بسیار مطلوبی دارد، گیت فروشگاهی AM (Amplitude Modulation) با استفاده از فرکانس 58 کیلوهرتز است. عملکرد سیستم این گیت بدین صورت است که بر اساس تغییرات شدت جریان الکتریکی آنتن های فروشگاهی عمل می کند. این نوع گیت در مقایسه با سایر گیت های دیگر عملکرد بهتر و سریع تری داشته و جز بهترین گیت های جدید و مجهز شناخته می شود. 

یکی از مهم ترین مزایای گیت فروشگاهی AM این است که تداخل کم تری با سیستم های الکترونیکی دارد. به همین دلیل می توان از آن در مکان هایی که تجهیزات الکترونیکی زیادی به فروش می رسد، بهترین انتخاب است. یکی دیگر از مزایای بسیار مهم این گیت قدرت عبور سیگنال از موانع فلزی است. سیستم های گیت AM قابلیت تشخیص دقیق تر در فاصله بین محصولات و دزدگیر است. بنابراین میزان دقت بیشتری نیز در مقایسه با سایر گیت های دیگر دارد.

گیت فروشگاهی RM امواج مغناطیسی ترکیبی از تکنولوژی RF و AM 

در پاراگراف های بالاتر به صورت مفصل در مورد انواع گیت های فروشگاهی صحبت شد. نوع دیگری از گیت های فروشگاهی وجود دارد که به صورت ترکیبی با استفاده از امواج مغناطیسی ترکیب و از تکنولوژی RF و AM کار می کند. بدین صورت که در این نوع گیت هم با استفاده از امواج رادیویی و هم با استفاده از میدان مغناظیسی کار می کند و از آن می توان برای محصولات و کالاهای مختلف فلزی و غیر فلزی و … و بر اساس نوع کاربرد مورد نظرتان از آن استفاده کرد. برای استفاده از این نوع نیز لازم است که لیبل RM روی اجناس مختلف چسبانده شود. در صورت پرداخت نکردن این کالا نیز سیستم دزدگیر دستگاه فعال شده و به فروشنده هشدار می دهد. 

بیشتر بخوانید: قیمت انواع گیت کنترل تردد شیشه ای

گیت فروشگاهی RM امواج مغناطیسی ترکیبی از تکنولوژی RF و AM 

گیت فروشگاهی RM امواج مغناطیسی ترکیبی از تکنولوژی RF و AM

مهم ترین کاربردهای گیت کنترل تردد فروشگاهی چیست؟

همان طور که در پاراگراف های پیشین نیز ذکر شد، امروزه انواع گیت های فروشگاهی با مشخصات فنی و ویژگی های خاصی و متمایزی تولید می شوند. همین موضوع باعث متمایز شدن کاربردهای مختلف گیت های کنترل تردد فروشگاهی شده است. بدین صورت که می توان از آن ها در مکان های زیر و برای کاربردهای متنوعی استفاده نمود. مهم ترین کاربردهای گیت کنترل فروشگاهی شامل موارد مختلف زیر است:

گیت فروشگاهی کتابفروشی

در کتابفروشی ها نیز بسیاری از خریداران تمایل دارند که قبل از خرید کتاب ها را مطالعه کرده و سپس خرید کنند. به همین دلیل برای جلوگیری از به سرقت رفتن کتاب ها و همچنین افزایش امنیت و بهبود مدیریت تعداد کتاب های به فروش رسیده، لازم است که از گیت فروشگاهی کتابفروشی استفاده کرد. معمولا برای گیت های فروشگاهی کتابفروشی بهتر است که از گیت های RM استفاده کرد. 

گیت فروشگاهی پوشاک/ گیت فروشگاهی لباس

یکی دیگر از کاربردهای مهم گیت فروشگاهی، در گیت فروشگاهی پوشاک و برای لباس فروشی ها است. در این فروشگاه ها نیز لیبل های مخصوصی روی لباس ها نصب شده و زمان خرید لباس مورد نظر و پرداخت هزینه آن توسط مشتری، لیبل با استفاده از دستگاه کوچک و مخصوصی از روی آن برداشته می شود. اما در صورتی که این لیبل زمان خروج از فروشگاه روی لباس باشد، سیستم دزدگیر آن فعال می گردد. برای استفاده از گیت فروشگاهی لباس لازم است که تجهیزات دیگری از جمله دستگاه جدا کننده دزدگیر گیت و از یکی از تگ مورد نظر از جمله تگ خرگوشی، تگ دزدگیر یوفو، تگ چهار گوش، و … استفاده کرد. 

گیت فروشگاهی کفش

همان طور که می دانید برای خرید کفش نیز باید ابتدا مشتری آن را امتحان کرده و حتی چند قدم با آن راه برود. به همین دلیل می توان گفت یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهم گیت فروشگاهی، در فروشگاه ها و مغازه های کفش فروشی است. به کفش های موجود در کفش فروشی نیز لیبل هایی متصل می گردد تا از به سرقت رفتن آن جلوگیری شود. 

گیت فروشگاهی لوازم خانگی

با توجه به این که حجم برخی از لوازم خانگی کوچک بوده و احتمال به سرقت رفتن آن ها زیاد است؛ معمولا توصیه می شود که در فروشگاه های لوازم خانگی نیز از گیت فروشگاهی استفاده کنید. گیت های فروشگاهی لوازم خانگی نیز دارای لیبل بوده و سپس به لوازم خانگی کوچک و قابل حمل متصل می شود. پس از آن زمان خرید و پرداخت لوازم خانگی لیبل آن از با استفاده از دستگاه های تخصصی جدا می گردد. در غیر این صورت اگر مشتری از گیت رد شود، سیستم هشدار آن فعال شده و هشدار می دهد. 

بیشتر بخوانید: گیت ورزشگاهی

بررسی مزایای گیت تردد فروشگاهی

تا این قسمت از مقاله در مورد انواع گیت های فروشگاهی، ویژگی ها و کاربردهای مختلف آن ها صحبت شد. بر همین اساس می توان گفت که خرید و استفاده از گیت های تردد فروشگاهی مزایای بسیار مهم و قابل توجهی دارد که مهم ترین مزایای آن به شرح زیر است:

جلوگیری از سرقت

گیت های فروشگاهی به عنوان یک سیستم دزدگیر شناخته شده و متصل کردن لیبل های مخصوص هر کدام از گیت های معرفی شده تاثیر زیادی در جلوگیری و پیشگیری از به سرقت رفتن کالاهای مختلف دارد. 

کاربری و استفاده آسان

یکی دیگر از مزایای گیت فروشگاهی این است که کاربران و فروشندگان و افراد مختلف می توانند به راحتی از این گیت ها استفاده کنند. علاوه بر این، نصب و راه اندازی کردن گیت نیز در مکان های مختلف آسان و راحت است. 

افزایش امنیت کالاها

یکی دیگر از مزایای مهم گیت تردد فروشگاهی این است که استفاده از آن باعث افزایش امنیت فروشگاه مورد نظر می شود. چون زمانی که این سیستم روی محصولات و کالاهای مختلف نصب شود، فروشندگان نیز با اطمینان و آرامش خاطر می توانند اقدام به فروش محصولات مختلف نمایند. همچنین با اطمینان بیشتری از اموال و کالاهای مختلف خود نگه داری کنند. 

کنترل موجودی کالاها

با استفاده از گیت فروشگاهی می توان به بهترین نحو و به راحتی تعداد کالاهای مختلف و موجود در یک فروشگاه را کنترل و شمارش کرد. چون روی هر کدام از کالاها و محصولات مختلف لیبل های جداگانه زده می شود و کارمندان و فروشندگان به راحتی می توانند کالاهای سرقت شده را کنترل و مدیریت کنند. همچنین با کنترل دقیق تعداد کالاها، در صورت نیاز می توان کالاهای مورد نیاز را تامین و خریداری کرد.

افزایش بهره وری کارمندان

زمانی که هر کدام از کالاها و محصولات موجود در فروشگاه دارای لیبل های جداگانه باشد، کارمندان و فروشندگان می توانند صرفا تمرکز خود را روی فروش و ارائه خدمات به مشتریان قرار می دهند. 

بررسی مزایای گیت تردد فروشگاهی

بررسی مزایای گیت تردد فروشگاهی

معرفی بهترین برندهای گیت فروشگاهی

با توجه به اهمیت و لزوم استفاده از گیت های فروشگاهی، شرکت های مختلفی انواع گیت های ضد سرقت را با ویژگی ها و مشخصات مختلفی تولید و عرضه می کنند که برخی از برندها دارای ویژگی ها و مشخصات مختلف و قابل توجهی هستند. از جمله بهترین برندهای گیت فروشگاهی می توان موارد زیر را نام برد:

گیت فروشگاهی ویستا

یکی از بهترین برندهای مطرح در زمینه تولید انواع گیت های فروشگاهی و تجهیزات ضد سرقت، برند ویستا است. یکی از مهم ترین ویژگی های این برند تنوع زیاد بین محصولات مختلف این برند و همچنین طول عمر بسیار مطلوب این گیت ها است. همچنین این شرکت برای تولید گیت های ضد سرقت فروشگاهی، از جدیدترین فناوری های روز دنیا، انواع گیت های فروشگاهی تگ های صدفی، تگ عدسی، تگ سنسورماتیک  AM، تگ عنکبوتی جعبه یا  Spider Tag، تگ عینک یا Optic Tag ، بند لنیارد Lanyard ، لیبل امنیتی (EAS Label) ، لیبل آر اف (RF Label) ، لیبل ای ام   (AM Label) ، انواع جدا کننده، پایه و استندهای جدا کننده و … را تولید و عرضه می کند. 

گیت فروشگاهی پروسک

یکی دیگر از بهترین شرکت های سابقه دار در زمینه تولید انواع گیت های فروشگاهی، شرکت پروسک است. از جمله ویژگی های قابل توجه محصولات این برند قیمت بسیار مقرون به صرفه و قیمت های رقابتی در زمینه تولید گیت های ضد سرقت است. همچنین کلیه گیت ها و محصولات و تجهیزات امنیتی این برند، کیفیت بسیار مطلوب و قابل توجهی دارد. همچنین در مقایسه با سایر برندهای دیگر طول عمر بالایی دارد.

گیت فروشگاهی گاندو

 شرکت گاندو یکی از بهترین شرکت های فعال و بسیار معتبر ایرانی در زمینه تولید محصولات امنیتی از جمله گیت های فروشگاهی است. از جمله ویژگی های قابل توجه این برند، تنوع بسیار بالای محصولات این شرکت و همچنین استفاده از تکنولوژی های بومی سازی شده برای تولید محصولات جدید و متنوع است. همچنین ویژگی های بسیار خوب محصولات این برند قیمت مقرون به صرفه آن ها و همچنین طول عمر بالا و پاسخدهی مناسب برای استفاده بلند مدت از آن است. 

نحوه نصب گیت دزدگیر فروشگاهی

برای نصب گیت ضد سرقت فروشگاهی ابتدا باید تجهیزات مورد نیاز که در ادامه معرفی می کنیم، را خریداری و آماده نمایید. به طور کلی مراحل و نحوه نصب گیت فروشگاهی شامل موارد مختلف زیر است:

پیدا کردن منابع نویز

قدم اول برای نصب گیت ضد سرقت فروشگاهی ابتدا باید منابع نویز را شناسایی کنید تا زمان نصب گیت با مشکلی مواجه نشوید یا در صورت بروز هر گونه و مشکلی آن را برطرف کنید.

جا یابی

مرحله بعد پیدا کردن محل مناسب برای نصب آنتن است. برای نصب آنتن ممکن است که فروشنده محل نصب آنتن را تایید نکند یا در صورت لزوم محل انتخاب شده، مناسب نباشد. بنابراین تا زمانی که از محل نصب مطمئن نشده اید، زمین را سوراخ نکنید. 

نصب برد و آنتن ها

زمان نصب کردن برد روی آنتن، ابتدا به طور کامل کلیه اتصالات را بررسی کرده و سپس آنتن ها را در جای مناسب قرار دهید. سپس همه دستگاه ها را به برق متصل کنید. 

تست دستگاه

پس از این که دستگاه را نصب و راه اندازی کردید، باید آن را تست کنید. در واقع در این مرحله باید تست کنید که آیا آنتن در محل نصب شده بدون نویز است. در صورتی که دستگاه در محل نصب شده نویز داشته باشد، باید مسیر سیم یا منبع تغذیه را عوض کنید. 

نصب دستگاه

پس از این که دستگاه را تست کردید و موفقیت آمیز بود، محل پیچ ها را مشخص کرده و محل آن ها را سوراخ کنید تا جای آن روی زمین ثابت شود. 

بیشتر بخوانید: گیت کنترل تردد پروانه ای

مهم ترین تجهیزات گیت ورودی فروشگاهی چیست؟

یکی از مهم ترین نکاتی که زمان نصب و راه اندازی گیت ورودی فروشگاه باید مد نظر داشته باشید، خرید و آماده کردن تجهیزات مورد نیاز برای نصب است. نکته مهمی که باید ابتدا مد نظر داشته باشید، این است که ابتدا بر اساس نوع کاربرد گیت و همچنین محل نصب آن، نوع گیت مناسب است. پس از آن تجهیزات متناسب با همان گیت را خریداری و آماده نمایید. مهم ترین قطعات گیت ورودی فروشگاهی و تجهیزات مورد نیاز شامل موارد مختلف زیر است:

  • آنتن
  • برد
  • لیبل متناسب با نوع گیت
  • نوع گیت (گیت RM، گیتFR،گیت AM، گیتEM  )
  • پایه (تک آنتن، دو آنتن)
  • انواع جدا ساز (جدا ساز حفره ای، جدا ساز سوپر)
  • انواع دستگاه غیر فعال ساز لیبل (غیر فعال ساز الکترونیکی فاصله ای، غیر فعال ساز مغناطیسی تماسی)
مهم ترین تجهیزات گیت ورودی فروشگاهی چیست؟

مهم ترین تجهیزات گیت ورودی فروشگاهی چیست؟

نحوه تعمیر و عیب یابی گیت های فروشگاهی چگونه است؟

بدیهی است که گیت های فروشگاهی مانند هر دستگاه دیگری با مشکلی مواجه شده و نیاز به تعمیرات داشته باشد. به همین دلیل همواره توصیه می شود که مراقبت های لازم را برای جلوگیری از آسیب دیدن و خراب شدن گیت های فروشگاهی مد نظر داشته باشید. چون گیت های فروشگاهی دارای یک برد الکتریکی هستند که کمک می کند کلیه فرایندها به صورت هوشمند صورت گیرد. نکته مهمی که باید برای جلوگیری از نیاز به تعمیر گیت فروشگاهی مد نظر داشته باشید، نگه داری صحیح و به موقع از گیت ها است. یکی از مهم ترین مراقبت هایی که باید مد نظر داشته باشید، استفاده از یک منبع انرژی و برق جداگانه برای متصل کردن گیت به برق است. همچنین در صورت بروز و مشاهده هر گونه ایرادی در روند کار گیت، صرفا کار تعمیرات را به تعمیرکار گیت فروشگاهی بسپارید.

در زمان خرید گیت های فروشگاهی باید چه مواردی را در نظر گرفت؟

همان طور که در پاراگراف های بالاتر هم ذکر شد، امروزه گیت های فروشگاهی در انواع مختلف به منظور نصب و استفاده در مکان های مختلف تولید و عرضه می شود. به همین دلیل زمان خرید و انتخاب گیت فروشگاهی مناسب باید نکات مهم زیر را مد نظر داشته باشید.

توجه به مکان نصب گیت و نوع فروشگاه

همان طور که می دانید گیت های فروشگاهی را می توان در فروشگاه های زنجیره ای بزرگ یا سایر مغازه هایی که محصولات و کالاهای مختلف می فروشند، به دلیل مزایای مختلفی که دارد، نصب نمود. بنابراین ابتدا مشخص کنید که از گیت فروشگاهی قصد استفاده در چه مکانی را دارید؟ سپس از گیت با قابلیت ها و ویژگی های مورد نظرتان استفاده نمایید. در واقع در صورتی که در فروشگاه تردد زیادی وجود داشته باشد، باید از گیت هایی با دقت بالاتر و سرعت بیشتر استفاده کنید. 

قیمت گیت فروشگاهی

گیت های فروشگاهی بر اساس عملکرد و کاربردی که دارند، قیمت های مختلفی هم خواهند داشت. بنابراین نکته مهم دیگری که باید مد نظر داشته باشید، قیمت گیت فروشگاهی است. سپس بر اساس بودجه و میزان هزینه ای که در نظر دارید، گیت مناسب را انتخاب نمایید. چون به طور کلی گیت های مختلف قیمت ها، کاربردها و ویژگی های مختلف و متفاوتی هم خواهد داشت. 

انتخاب دستگاه ها و گیت و لیبل ها بر اساس نوع دستگاه

پس از انتخاب گیت فروشگاهی مورد نظر، تعداد تگ ها و لیبل های متناسب با همان دستگاه و همچنین بر اساس نوع کالاها را انتخاب و خریداری کنید. 

خدمات پس از فروش 

یکی دیگر از نکات مهمی که باید زمان خرید و انتخاب گیت فروشگاهی مد نظر داشته باشید، این است که آیا فروشنده خدمات پس از فروش و نصب رایگان ارائه می کند یا خیر؟ در غیر این صورت باید هزینه زیادی را برای نصب گیت پرداخت کنید. 

توجه به برند و کیفیت گیت

امروزه شرکت ها و تولید کنندگان مختلفی در سراسر دنیا انواع گیت های فروشگاهی را با ویژگی های مختلف تولید می کنند. بنابراین با توجه به متریال، تجهیزات و قطعات داخلی به کار رفته در ساخت گیت، بدیهی است که در کیفیت کل گیت تاثیر زیادی خواهد داشت. بنابراین در صورتی که بودجه کافی دارید، از برندها و شرکت هایی گیت را خریداری کنید که کیفیت بالایی داشته و جز برندهای شناخته شده و معتبر است. 

خرید از نمایندگی های فروش معتبر

یکی از نکات مهم دیگر که برای خرید گیت فروشگاهی مناسب و با کیفیت باید مد نظر داشته باشید، خرید از نمایندگی های فروش معتبر است. فروشندگان و شرکت های معتبر با هدف افزایش سطح رضایت خریداران، گیت های با کیفیت را عرضه می کنند. همچنین قیمت آن ها مقرون به صرفه خواهد بود. 

عوامل موثر بر قیمت گیت ضد سرقت فروشگاهی کدام اند؟

تنوع در تولید انواع گیت های ضد سرقت فروشگاهی باعث تغییر در قیمت گیت های مختلف شود. همین ویژگی سبب شده که برخی افراد زمان خرید و انتخاب گیت مورد نظر با مشکل و چالش مواجه شوند. به طور کلی می توان گفت که عوامل مختلفی روی قیمت گیت ضد سرقت فروشگاهی تاثیر دارند که مهم ترین عوامل شامل موارد مختلف زیر است:

نوع تگ 

یکی از اصلی ترین تجهیزات مورد استفاده برای استفاده از گیت ضد سرقت فروشگاهی، تگ آن است. با توجه به این که برای گیت های مختلف باید از تگ های مخصوص خود استفاده کرد؛ نوع تگ نیز یکی از عوامل موثر و مهم در قیمت گیت خواهد بود. از جمله تگ های گیت فروشگاهی می توان تگ‌ های مغناطیسی، تگ ‌های RFID ، تگ‌ های ضد برش، و تگ ‌های ضد پارگی و … را نام برد. 

اندازه تگ 

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت گیت فروشگاهی و قیمت تگ آن، اندازه تگ است. به طور کلی تگ های بزرگ تر قیمت بیشتری هم دارند. بنابراین در صورتی که برای گیت خود از تگ های بزرگ استفاده کنید، قیمت گیت هم افزایش می یابد. 

 جنس و کیفیت تگ

یکی از موارد دیگری که روی قیمت گیت تاثیر گذار خواهد بود، کیفیت و جنس تگ است. تگ های فلزی قیمت بیشتری در مقایسه با گیت های پلاستیکی دارند. همچنین هر چه کیفیت تگ بالاتر باشد، قیمت کل گیت نیز افزایش پیدا می کند. 

عوامل موثر بر قیمت گیت ضد سرقت فروشگاهی کدام اند؟

عوامل موثر بر قیمت گیت ضد سرقت فروشگاهی کدام اند؟

سوالات متداول درباره گیت فروشگاهی ضد سرقت

منظور از لیبل گیت فروشگاهی چیست؟

لیبل یا برچسب همان قطعات کوچکی است که روی محصولات و کالاهای مختلف در فروشگاه ها به منطور جلوگیری از به سرقت رفتن، روی آن ها قرار می گیرد. پس از پرداخت کردن هزینه آن، این لیبل از روی آن جدا می شود. 

نحوه بالا بردن حساسیت گیت فروشگاهی چگونه است؟

تنظیم حساسیت گیت فروشگاهی تاثیر زیادی در افزایش دقت گیت و بهبود سرعت عمل آن دارد. برای تنظیم کردن میزان حساسیت، توصیه می شود که از کارشناسان مجرب در این زمینه کمک بگیرید تا با مشکلی مواجه نشوید.  

جمع بندی

یکی از مهم ترین اقداماتی که می توان برای افزایش امنیت کالاها و محصولات مختلف در فروشگاه های زنجیره ای و مغازه های مختلف انجام داد، استفاده از گیت فروشگاهی است. در این مقاله به معرفی و بررسی انواع گیت های ضد سرقت فروشگاهی، ویژگی ها، و مشخصات مختلف آن ها پرداخته شد. با مطالعه این مقاله ضمن آشنایی با گیت های مختلف، با شناخت و آشنایی بیشتری می توانید گیت متناسب با کاربرد مورد نظرتان را از شرکت مکسا خریداری نمایید. 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
فروشگاه