گیت باشگاهی چیست؟ | بررسی مهمترین مزایای گیت ورود و خروج باشگاهی

گیت باشگاهی چیست؟ | بررسی مهمترین مزایای گیت ورود و خروج باشگاهی
همانطور که می‌دانید ایجاد نظم و امنیت در دنیای امروزی نقش اساسی دارد و نیاز مدیریت بر فضاهای مختلف را به روش‌هایی بهینه از نظر صرف انرژی و زمان سوق می‌دهد که باشگاه‌های ورزشی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. گیت کنترل تردد به ایجاد نظم و انضباط در باشگاه کمک می‌کند و ضمن کنترل ورود و خروج اعضا، به مدیریت زمانی‌ و مالی سانس‌های باشگاه کمک می‌کند. بنابراین با استفاده از گیت باشگاهی می‌توان از ورود افراد غیر مجاز جلوگیری نمود و با تعیین زمان ورود و خروج برای گروه‌های مختلف، نظم و انضباط را در باشگاه به طور چشمگیری ارتقا داد. اگر شما هم به دنبال مدیریت دقیق و سریع تردد در فضای باشگاه خود هستید استفاده از این تجهیزات روشی بهینه و کارآمد محسوب می‌شود. لذا پیش از اقدام به خرید، انواع گیت باشگاهی را از نظر قابلیت‌ها، کیفیت و عملکرد مقایسه نمایید و سپس بر حسب بودجه و شرایط محیطی مدنظر نمونه مناسب را خریداری کنید.

راهنمای مطالعه

امروزه مراکز ورزشی اعم از باشگاه‌ها، محیط‌های محبوب و پر مخاطبی هستند که دائما و در بیشتر ساعات شبانه روز مشغول به فعالیت و تردد افراد علاقه‌مند به برنامه‌های ورزشی هستند. اگر شما هم در گروه افراد باشگاهی قرار دارید قطعا متوجه ارتقا سطح کیفی و مجهز شدن این فضاها به بهترین امکانات ورزشی و رفاهی شده‌اید. اگرچه باشگاه‌ها از اماکن عمومی به حساب می‌آیند؛ اما قطعا حفظ امنیت و حریم خصوصی افرادی که با اعتماد به چنین محیط‌هایی رفت و آمد می‌کنند بسیار حائز اهمیت است. مسئولین نیز به دنبال مدیریت هرچه بهتر و بیشتر باشگاه‌ و مخاطبان آن سعی دارند تا کنترل تردد را از روش‌های سنتی به سمت تجهیزات مدرن و هوشمند سوق دهند. به این منظور استفاده از گیت کنترل تردد باشگاهی به عنوان یک ابزار پیشرفته، بهترین راهکاری است که با صرف کمترین زمان و انرژی، مدیریت کاربران را با کیفیت بالایی انجام داده و نظارت مدیران بر تردد افراد مجاز و غیرمجاز در باشگاه را به شیوه‌ای سریع و بدون خطا پیش می‌برد. البته این تنها ویژگی مثبت استفاده از گیت باشگاهی نیست و در ادامه به بررسی مزایای گیت ورود ‌و خروج باشگاهی بیشتر خواهیم پرداخت.

02178756000 gate-cta

02178756000 gate-cta

معرفی گیت باشگاهی

تردد بالا و زمان متغیر سانس‌های باشگاه سبب می‌شود تا اجرای نظم و مدیریت صحیح این اماکن با دشواری‌های خاص خود همراه باشد؛ چرا که گاها استفاده از نیروی انسانی و روش‌های سنتی بازدهی مناسب برای کنترل تردد در حالت بهینه را ایجاد نمی‌کنند. در واقع بررسی ورود و خروج اعضای باشگاه باید با دقت و سرعت بالایی انجام شود و بتوان ضمن ایجاد امنیت در زمینه تردد افراد مجاز و غیر مجاز، به یک چک لیست دقیق از وضعیت تردد اعضا نیز دسترسی پیدا کرد.

گیت تردد باشگاهی همان تجهیزات هوشمندی است که با استفاده از روش‌های بیومتریک یا غیر بیومتریک به احراز هویت اعضای در حال تردد پرداخته و یک لیست جامع و دقیق از ساعات ورود و خروج افراد تهیه می‌کند. این روش بررسی نه تنها زمان تردد، جمع ساعات فعالیت در باشگاه و برنامه زمانی تردد اعضا را به طور دقیق در اختیار مسئولین باشگاه قرار می‌دهد؛ بلکه با شناسایی افراد غیر مجاز و عدم تایید آن‌ها از بروز مشکلات امنیتی و ایجاد اختلال در نظم باشگاه نیز جلوگیری می‌کند.

بیشتر بخوانید: خرید انواع گیت تردد نفر رو

معرفی گیت باشگاهی

معرفی گیت باشگاهی

اهمیت استفاده از گیت کنترل تردد باشگاهی

همانطور که می‌دانید میزان تردد بالا در زمان‌های مختلف به باشگاه اگر به طور دقیق کنترل و مدیریت نشود مشکلاتی از قبیل بی‌نظمی، عدم مدیریت صحیح، نارضایتی اعضای باشگاه را به همراه دارد. از طرفی ممکن است با ورود افراد غیر مجاز به باشگاه برخی مسائل امنیتی یا نقض حریم شخصی افراد مجاز پیش بیاید.

بنابراین استفاده از گیت ورود و خروج باشگاهی از لحاظ افزایش امنیت، بسیار حائز اهمیت است و به عنوان مانعی در برابر ورود افراد غیر مجاز، امنیت باشگاه و تجهیزات آن را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. ضمنا گیت کنترل تردد از ورود افرادی که عضویت آن‌ها به پایان رسیده و یا هزینه عضویتشان را پرداخت نکرده‌اند نیز جلوگیری می‌کند و مدیریت مالی باشگاه نیز به روشی بهینه پیش می‌رود.

به عبارتی با استفاده از این سیستم دیگر نیازی به استخدام نیروی انسانی برای کنترل درب ورودی باشگاه ندارید و این فرآیند کاملا هوشمند و با حداقل خطا انجام می‌شود. همچنین سبب صرفه‌جویی در کاهش هزینه‌ها، ارتقا کیفیت خدمات به اعضا و جلوگیری از اتلاف وقت آن‌ها در صف‌های انتظار می‌گردد.

استفاده از گیت تردد باشگاهی چه معایبی دارد؟

اگرچه استفاده از این تجهیزات به ایجاد نظم و انضباط در باشگاه کمک می‌کند و از ورود افراد بدون کارت یا تاخیر در ورود و خروج آن‌ها جلوگیری می‌نماید؛ اما به تبع برخی موارد نیز از معایب گیت تردد باشگاهی محسوب می‌شوند.

  • در ابتدا می‌توان هزینه خرید، نصب، راه‌اندازی، نگهداری و تعمیرات را به عنوان یکی از معایب این تجهیزات دانست که احتمال خرید و استفاده از آن‌ها برای عموم مخاطبان خارج می‌کند.
  • این تجهیزات در برخی نمونه‌ها نیاز به نصب توسط افراد متخصص داشته و از لحاظ نرم‌افزاری باید مورد بروزرسانی و هزینه‌های جانبی قرار بگیرند.
  • برحسب میزان تردد، شرایط محیطی و… ممکن است گیت‌ها طی دوره‌های کوتاه مدت مورد تعمیرات یا تعویض قطعات قرار بگیرند.
  • بروز نقص‌های فنی، احتمال تقلب و جعل روش‌هایی احراز هویت، دسترسی غیر مجاز افراد سودجو به اطلاعات اعضای باشگاه و… از دیگر معایب این دستگاه‌ها محسوب می‌شوند.
  • در نهایت ممکن است بر حسب ساختار فیزیکی، مدل دستگاه، محل نصب و… مشکلاتی برای احراز هویت و کنترل دسترسی افرادی با شرایط خاص، مانند معلولین پیش بیاید.

تفاوت گیت باشگاهی و گیت ورزشگاهی چیست؟

در نگاه اول گیت‌ها چه در نوع باشگاهی و چه مدل‌های ورزشگاهی تجهیزاتی مشابه برای کنترل تردد، ایجاد نظم و امنیت در اماکن ورزشی هستند. اما بین این دو نمونه از نظر ساختاری و فنی تفاوت‌های وجود دارد که سبب کاربرد خاص هر یک در فضای مناسب خود می‌‌شود.

  1. از نظر کاربرد که یکی از ملاک‌های تفاوت بین این دو نمونه است؛ گیت باشگاهی به گونه‌ای طراحی شده تا نیاز فضاهای کوچکی مانند باشگاه‌های بدنسازی، استخر و… را پاسخ دهد. در مقابل نمونه‌های ورزشگاهی متناسب با فضای بزرگ و تردد بسیار زیاد ورزشگاه‌های بزرگ مانند استادیوم‌ها، سالن‌های ورزشی سرپوشیده و مجموعه‌های ورزشی هستند.
  2. تمرکز اصلی گیت‌های باشگاهی بر روی کنترل تردد و مدیریت ورود و خروج افراد به باشگاه است. در حالی که گیت‌های ورزشگاهی قادر به کنترل جمعیت و جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز در هنگام برگزاری رویدادهای ورزشی بزرگ هستند.
  3. از لحاظ مکانیزم عملکرد نمونه‌های باشگاهی از تکنولوژی‌های ساده‌تری شامل کارت خوان، رمز عبور، تگ و… برخوردار هستند. مدل‌های ورزشگاهی اما فناوری‌های پیچیده‌ای مانند اسکنر اثر انگشت، تشخیص چهره، شارژ بلیت، تشخیص ظرفیت مجاز ورود به ورزشگاه و آیتم‌های مدرن دیگری را دارند.
  4. تفاوت دیگر این دو مدل در طراحی فیزیکی و ویژگی‌های ساختاری است که معمولا نمونه باشگاهی ساختار ساده و مقاومت نسبی دارند. در مقابل گیت ورزشگاهی ابعاد و طراحی متفاوتی داشته و از مقاومت بسیار بیشتری برخوردار هستند.

بهترین مدل‌های گیت تردد باشگاهی کدام هستند؟

گیت‌های کنترل تردد دارای تنوع بسیار بالایی از لحاظ ویژگی‌های ساختاری و مشخصات فنی هستند که هر یک بنابر فناوری به کار رفته و قابلیت‌های خود در زمینه کنترل تردد، برای اماکن و شرایط مختلفی به کار می‌روند. گیت‌های باشگاهی نیز می‌تواند انواع مختلفی را شامل شوند که انتخاب نوع مناسب به هدف کاربردی، سطح امنیتی باشگاه و بودجه شما بستگی دارد؛ اما به طور معمول مدل‌های زیر رایج‌ترین گیت‌های باشگاهی محسوب می‌شوند.

گیت سه میله‌ای

این گیت‌ متشکل از سه میله عمودی یا افقی است که به عنوان یک گیت با مکانیزم فیزیکی، ورود یا خروج اشخاص به باشگاه را کنترل می‌کند. این مدل به دلیل کنترل تک نفره افراد به گیت نفر رو نیز معرف بوده و امکان اختلال در روند کنترل تردد را به حداقل می‌رساند. (گیت کنترل تردد میله ای)

گیت‌های شیشه‌ای

نمونه‌ای رایج و کاربردی در کنترل تردد باشگاه، گیت کنترل تردد شیشه ای با ظاهری لوکس و مکانیسمی مدرن هستند که در یک، دو یا سه لاین هم راستا قرار گرفته و عملکرد الکتریکی یا مکانیکی باله‌های شیشه‌ای سبب باز و بسته شدن گیت برای کنترل تردد به داخل یا خارج از باشگاه می‌شود.

گیت تمام قد

گیت‌های تمام قد از جمله تجهیزات کنترل تردد در باشگاه‌ها محسوب شده که دارای مقاوم فیزیکی خاص، سطح امنیتی بالا و قیمت اقتصادی هستند. این تجهیزات شامل درگاه‌های فلزی یک‌ یا چند محوری بوده و یا به صورت درب‌های گردان طراحی می‌شوند تا در صورت تردد افراد احراز هویت اعضای مجاز و‌ غیر مجاز را تشخیص دهند.

مقایسه قیمت گیت ورود و خروج باشگاهی با سایر گیت‌های تردد 

تنوع بالای گیت‌های کنترل تردد در نوع باشگاهی یا سایر مدل‌ها سبب نوسانات قیمت در زمینه خرید این تجهیزات می‌شود. به طور کلی می‌توان نمونه‌های باشگاهی را در دسته تجهیزات ساده تا متوسط کنترل دسترسی قرار دارد که به نسبت مدل‌های پیشرفته و مدرن از قیمت مناسب‌تری برخوردار هستند.

از طرفی هرچقدر فناوری به کار رفته در طراحی فنی گیت‌های باشگاهی ساده‌تر باشد، قطعا قیمت کمتری خواهند داشت و از آنجایی که معمولا دارای مکانیزم الکترونیکی یا مکانیکی هستند به نسبت سایر گیت‌های تردد ارزانتر هستند. علاوه بر این متریال به کار رفته و ویژگی‌های ساختاری نمونه‌های رایج باشگاهی که پیش از این ذکر شد در قیمت اقتصادی این تجهیزات موثر است.

به طور کلی کیفیت ساخت، قابلیت‌های فنی، ویژگی‌های ساختاری، برند و نحوه خرید این تجهیزات نیز در تفاوت قیمت گیت باشگاهی و دیگر مدل‌ها موثر است. اگر از نظر بودجه به دنبال خرید تجهیزاتی مقرون به صرفه هستید؛ قیمت گیت باشگاهی دست دوم نیز مناسب بوده و با در نظر گرفتن احتمال تعمیرات، عمر کوتاه و سایر فاکتورها می‌توانید این دستگاه‌ها را با قیمت مناسبی تهیه نمایید.

مقایسه قیمت گیت ورود و خروج باشگاهی با سایر گیت‌های تردد 

مقایسه قیمت گیت ورود و خروج باشگاهی با سایر گیت‌های تردد

سوالات متداول درباره گیت کنترل تردد باشگاهی

استفاده از گیت کنترل تردد باشگاهی چه مزایایی دارد؟

استفاده از گیت ورود و خروج باشگاهی مزایایی از جمله افزایش امنیت، ایجاد نظم، مدیریت راحت و دقیق تردد، جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز، کاهش هزینه‌ها و ارائه هرچه بهتر خدمات را به همراه دارد.

آیا احتمال دور زدن گیت باشگاهی وجود دارد؟

بله، اگر گیت از مکانیزم امنیتی مناسبی برخوردار نباشد و یا راهکارهای جعل برای افراد سودجو برقرار شود، احتمال تقلب و ایجاد اختلال در کنترل تردد توسط این تجهیزات پیش می‌آید.

قیمت گیت باشگاهی چقدر است؟

این تجهیزات در مدل‌های مختلف و قابلیت‌های متفاوتی طراحی و عرضه می‌شوند که به تبع هرقدر کیفیت، کارایی و سایر ویژگی‌های پیشرفته در یک دستگاه بیشتر باشد قیمت بالاتری دارد. همچنین تعدد برندهای تولید کننده و روش‌های خرید نیز به نوسانات قیمت گیت باشگاهی دامن می‌زنند.

چه گیت باشگاهی بخرم بهتر است؟

مسلما هر یک از گیت‌های باشگاهی از نظر قابلیت‌های فنی و مشخصات ساختاری، دارای کیفیت و ویژگی‌های منحصر به فردی بوده و این هدف کاربردی و بودجه شما است که بهترین مدل را مشخص می‌کند.

بیشتر بخوانید: جک درب پارکینگ چیست؟ | معرفی بهترین جک درب پارکینگ

جمع بندی

همانطور که می‌دانید ایجاد نظم و امنیت در دنیای امروزی نقش اساسی دارد و نیاز مدیریت بر فضاهای مختلف را به روش‌هایی بهینه از نظر صرف انرژی و زمان سوق می‌دهد که باشگاه‌های ورزشی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. گیت کنترل تردد به ایجاد نظم و انضباط در باشگاه کمک می‌کند و ضمن کنترل ورود و خروج اعضا، به مدیریت زمانی‌ و مالی سانس‌های باشگاه کمک می‌کند. بنابراین با استفاده از گیت باشگاهی می‌توان از ورود افراد غیر مجاز جلوگیری نمود و با تعیین زمان ورود و خروج برای گروه‌های مختلف، نظم و انضباط را در باشگاه به طور چشمگیری ارتقا داد. اگر شما هم به دنبال مدیریت دقیق و سریع تردد در فضای باشگاه خود هستید استفاده از این تجهیزات روشی بهینه و کارآمد محسوب می‌شود. لذا پیش از اقدام به خرید، انواع گیت باشگاهی را از نظر قابلیت‌ها، کیفیت و عملکرد مقایسه نمایید و سپس بر حسب بودجه و شرایط محیطی مدنظر نمونه مناسب را خریداری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
فروشگاه