جک درب پارکینگ چیست؟ | معرفی بهترین جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ چیست؟ | معرفی بهترین جک درب پارکینگ
در این مقاله از وب‌سایت مکسا مطالبی در خصوص جک درب پارکینگ و انواع بهترین جک درب پارکینگ بیان شد که با نصب و استفاده از جک درب پارکینگ می‌توانید از امکانات و مزایای آن برای محیط پارکینگ بهره‌مند شوید. این مزایا شامل افزایش امنیت، بهبود کارایی و راحتی، استفاده بهینه از فضا و کنترل بهتر تردد می‌شوند. با توجه به این نکات، جک درب پارکینگ یک راه حل موثر و عملی برای بهبود و ارتقای امنیت و عملکرد پارکینگ‌هاست.

راهنمای مطالعه

استفاده از انواع جک درب پارکینگ در مجتمع‌ها و ساختمان‌های مسکونی بسیار متداول است. جک درب پارکینگ این امکان را فراهم می‌کند که با نصب آن روی درب پارکینگ و تنها با استفاده ریموت (کنترل از راه دور) درب ساختمان باز و بسته شود که موجب افزایش امکانات رفاهی و تسهیل تردد افراد با وسیله نقلیه می‌شود. به طور کلی جک درب پارکینگ نوعی سیستم اتوماتیک است که در مدل های مختلف و کارکردهای فراوان تولید می‌شود. در این مقاله از وب‌سایت مکسا ضمن پاسخ به این سوال که جک درب پارکینگ چیست؟ به معرفی برخی از مهم‌ترین و بهترین انواع جک درب پارکینگ پرداخته‌ایم.

آشنایی با جک‌های درب پارکینگ

جک درب ورودی پارکینگ نوعی جک درب برقی یا کنترل از راه دور است که به عنوان ابزار کاربردی موجب تسهیل رفت و آمد افراد به مجتمع‌ها شده است. در واقع جک های درب پارکینگ نوعی دستگاه مکانیکی هستند که با نصب بر روی لولای درب پارکینگ موجب کنترل از راه دور و باز و بسته شدن اتوماتیک درب می‌شوند. به این صورت جک درب ورودی پارکینگ به شما کمک می‌کند که از داخل خودرو با زدن دکمه ریموت درب پارکینگ را باز کنید. درب جک دار پارکینگ در سال‌های اخیر برای اغلب مجتمع‌های مسکونی و اداری نصب می‌شود که گزینه‌ای ایده‌آل برای کنترل از راه دور درب است. به این ترتیب با نصب جک برای درب پارکینگ دیگر نیازی نیست که هر بار برای باز و بسته کردن درب پارکینگ از ماشین پیاده شوید.

جک پارکینگ درب به صورت اهرم برقی به درب‌های پارکینگ و درب‌های ساختمان‌های مسکونی نصب می شوند. جک درب پارکینگ به انگلیسی Electric gate kit گفته می‌شود که داخل جعبه آن دو عدد ریموت قرار داد که با صدور فرمان به جک موجب باز و بسته شدن درب می‌شود. در صورت نیاز به تعداد بیشتری ریموت لازم است تعداد ریموت را به مدار فرمان جک اضافه کنید که با مدار الکتریکی درب پارکینگ جک در ارتباط است و نیازی به گیرنده اضافی ندارد. 

بیشتر بخوانید: خرید درب اتوماتیک پارکینگ (درب ریموت دار) + بررسی کاربرد انواع درب برقی اتوماتیک پارکینگ

آشنایی با جک‌های درب پارکینگ

آشنایی با جک‌های درب پارکینگ

انواع جک درب پارکینگ کدام اند؟

انواع جک های درب پارکینگ در مدل‌های مختلف توسط کمپانی‌های داخلی و خارجی به بازار عرضه می‌شوند که هر یک برای فضای خاص مورد استفاده هستند و براساس کارایی مناسب محیط مورد نظر انتخاب می‌شوند. جک های درب پارکینگ براساس فناوری استفاده شده در آن به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها پرداخته‌ایم.

جک برقی درب پارکینگ

جک درب برقی پارکینگ نوعی دستگاه الکترونیکی است که روی درب پارکینگ نصب می‌شود و درب را باز و بسته می کند. جک های برقی درب پارکینگ با استفاده از موتورهای الکتریکی و سیستم‌های کنترلی که به آن‌ها متصل است، درب را به صورت خودکار باز و بسته می‌کنند. جک برقی درب اتوماتیک پارکینگ معمولاً دارای سیستم‌های امنیتی مانند قفل‌های خودکار، سنسورهای حرکت و سیستم‌های کنترلی مدیریتی است که امکان کنترل و مدیریت بهتر درب را فراهم می‌کند. استفاده از جک درب برقی پارکینگ باعث افزایش امنیت، کارایی و راحتی در استفاده از پارکینگ می‌شود.

جک اتومات درب پارکینگ

درب اتوماتیک جک پارکینگ با نصب روی درب پارکینگ کمک می‌کند که درب به صورت خودکار باز و بسته شود. این نوع جک با استفاده از سیستم هیدورلیکی یا پنوماتیکی و توسط موتورهای الکتریکی یا هیدرولیکی کنترل می‌شوند. ویژگی‌های درب اتوماتیک جک پارکینگ شامل موارد زیر است:

 • خودکاری: این جک‌ها به صورت خودکار عمل می‌کنند و نیازی به دخالت دستی ندارند. زمان باز و بسته شدن درب به صورت خودکار و با سرعت تنظیم شده توسط سیستم کنترلی اتوماتیک انجام می‌شود.
 • امنیت: جک‌های اتومات درب پارکینگ معمولاً دارای سیستم‌های امنیتی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به قفل‌های خودکار، سیستم‌های تشخیص حرکت و رمزگذاری اشاره کرد.
 • کنترل دقیق: با استفاده از سیستم‌های کنترلی پیشرفته، می‌توان سرعت، زمان و نحوه باز و بسته شدن درب را به دقت تنظیم کرد که این ویژگی باعث افزایش کنترل و کارایی در استفاده از پارکینگ می‌شود.
 • قابلیت اطمینان: جک‌های اتومات درب پارکینگ اغلب دارای ساختار مقاوم و با کیفیتی هستند که عمر مفید آن‌ها را بالا می‌برد و به مشتریان اطمینان از عملکرد قابل اعتماد آن‌ها می‌دهد.

جک هیدرولیکی درب پارکینگ

جک درب پارکینگ هیدرولیکی یکی از انواع مدل‌های جک مورد استفاده در محیط‌های شلوغ و پرتردد است. اغلب از جک هیدرولیک درب پارکینگ در ادرات، مجتمع‌های مسکونی و تجاری پرتردد استفاده می شود. جک هیدرولیک برقی درب پارکینگ داخل محفظه استوانه‌ای شکل روغنی قرار دارد که با وارد کردن نیرو به این روغن جک درب پارکینگ هیدرولیک شروع به کار می‌کند و درب به صورت اتوماتیک باز یا بسته می شود.

جک اتوماتیک درب پارکینگ

 جک های اتوماتیک درب پارکینگ نوعی دستگاه الکترومکانیکی هستند که وظیفه حرکت دادن درب‌ها را بر عهده دارند. به طور کلی، استفاده از جک اتوماتیک درب پارکینگ باعث بهبود امنیت، کارایی و راحتی در استفاده از پارکینگ می‌شود و تجربه استفاده از محیط پارکینگ را بهبود می‌بخشد.

جک درب پارکینگ بیرون بازشو

جک درب پارکینگ بیرون بازشو یک سیستم خودکار است که بر روی درب‌های پارکینگ نصب می‌شود و درب‌ها را باز و بسته می‌کنند. این نوع جک‌ها معمولاً برای درب‌های ورودی یا خروجی پارکینگ استفاده می‌شوند و اغلب در مکان‌هایی مانند پارکینگ‌های عمومی، فرودگاه‌ها، هتل‌ها، مراکز خرید و ساختمان‌های تجاری دیده می‌شوند. ویژگی‌های اصلی جک درب پارکینگ بیرون بازشو عبارتند از:

 • سرعت بالا: این جک‌ها معمولاً دارای سرعت باز و بسته شدن بالا هستند که این ویژگی باعث افزایش کارایی و تردد در محیط پارکینگ می‌شود.
 • قابلیت کنترل: با استفاده از سیستم‌های کنترلی پیشرفته، می‌توان زمان، سرعت و نحوه باز و بسته شدن درب‌ها را به دقت تنظیم کرد.
 • امنیت: جک‌های درب پارکینگ بیرون بازشو معمولاً دارای سیستم‌های امنیتی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به قفل‌های خودکار، سیستم‌های تشخیص حرکت و سیستم‌های کنترل دسترسی اشاره کرد.

جک بازویی درب پارکینگ

جک بازویی درب پارکینگ یکی از انواع دستگاه‌های اتوماتیک است که برای باز و بسته کردن درب‌های پارکینگ به کار می‌رود. این دستگاه از یک بازوی متصل به یک موتور الکتریکی یا هیدرولیکی تشکیل شده است که با حرکت آن، درب پارکینگ را به صورت خودکار باز و بسته می‌کند. این نوع جک درب پارکینگ نصب آسانی دارد و به سادگی روی درب‌های پارکینگ نصب می‌شوند، همچنین با استفاده از سیستم‌های کنترلی پیشرفته می‌توان زمان، سرعت و نحوه باز و بسته شدن درب‌ها را به دقت تنظیم کرد.این نوع جک‌ها به عنوان یک راه حل موثر و عملی برای بهبود و ارتقای امنیت و عملکرد پارکینگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جک ریموت دار درب پارکینگ

 جک ریموت درب پارکینگ که برای باز و بسته کردن درب‌های پارکینگ با استفاده از ریموت به کار می‌رود. این دستگاه‌ها معمولاً شامل موتورهای الکتریکی، سیستم‌های ترمز و بازوهای متصل به درب‌ها هستند که با فشار دکمه روی ریموت، درب را باز یا بسته می‌کنند.

جک ریموت دار درب پارکینگ

جک ریموت دار درب پارکینگ

جک درب پارکینگ سه لنگه

جک درب پارکینگ سه لنگه نیز برای باز و بسته کردن درب‌های پارکینگ استفاده می‌شود. این نوع جک با ساختاری که شامل سه لنگه (سه بازو) است، عملکرد باز و بسته کردن درب‌ها را آسان کرده است.از ویژگی‌های اصلی جک درب پارکینگ سه لنگه عبارتند از:

 • قابلیت کار با درب‌های سنگین: به دلیل ساختار سه لنگه، این جک‌ها قادر به کار با درب‌های سنگین و بزرگ هستند و عملکرد مطمئنی را ارائه می‌دهند.
 • حرکت مستقیم: با استفاده از سه لنگه، جک به صورت مستقیم حرکت می‌کند که باعث کاهش فضای مورد نیاز برای نصب و عملکرد بهتر در محیط‌های با محدودیت فضایی می‌شود.
 • کنترل دقیق: این جک‌ها قابلیت تنظیم دقیق زمان و سرعت باز و بسته شدن درب‌ها را فراهم می‌کنند.

جک درب پارکینگ یک لنگه

 جک درب پارکینگ تک لنگه از یک بازو یا لنگه تشکیل شده که درب پارکینگ را باز و بسته می‌کند و اغلب برای درب‌های کوچک استفاده می‌شوند که عملکرد ساده و کاربردی دارند. جک یک لنگه دارای ساختار ساده‌ای است که نصب و استفاده از آن نسبت به جک‌های دیگر ساده‌تر است.این نوع جک بیشتر برای درب‌های کوچک و سبک که نیاز به قدرت کمتری برای باز و بسته شدن دارند، مناسب است. با استفاده از جک درب پارکینگ یک لنگه، می‌توان به طراحی ساده، عملکرد مطمئن و هزینه کمتری برای باز و بسته کردن درب‌های پارکینگ دست یافت.

جک کنترلی درب پارکینگ

جک کنترلی درب پارکینگ معمولاً با استفاده از یک موتور الکتریکی یا هیدرولیکی کنترل می‌شوند و توسط سیستم‌های کنترلی مانند سنسورها و کنترل‌های الکترونیکی درب‌ها را باز و بسته می‌کنند.

جک درب پارکینگ کشویی

جک درب پارکینگ کشویی یک نوع دستگاه الکترومکانیکی است که برای باز و بسته کردن درب‌های پارکینگ به صورت کشویی یا به طرف‌های راست و چپ به کار می‌رود. این نوع جک‌ها معمولاً برای درب‌هایی استفاده می‌شوند که به دو طرف باز می‌شوند و نیاز به فضای خالی در جلوی درب برای باز شدن ندارند.

جک درب پارکینگ ریموتی

جک درب پارکینک ریموتی نوعی جک نصب شده روی درب است مه بدون ریموت کنترل کار نمی‌کند. در واقع کار اصلی این نوع جک توسط ریموت کنترل انجام می‌شود و برای باز شدن درب نیاز به ارتباط بین ریموت و مدار فرمان جک وجود دارد.

جک درب پارکینگ صنعتی

جک درب پارکینگ صنعتی معمولاً برای کنترل و حرکت درب‌های پارکینگ در محیط‌های صنعتی و تجاری بزرگ استفاده می‌شوند. این نوع درب‌ها برای ورود و خروج خودروها از سایت‌های صنعتی مانند کارخانه‌ها، انبارها، پایانه‌های حمل و نقل و فضاهای تجاری بزرگ استفاده می‌شوند. جک درب پارکینگ صنعتی با استفاده از مواد مقاوم و ساختار پایداری طراحی شده‌اند می‌توان از آن در محیط‌های صنعتی با شرایط سخت و زمان‌های طولانی استفاده کرد. همچنین این جک‌ها به طور خاص طراحی شده‌اند تا با محیط‌های مختلف صنعتی سازگار باشند و عملکرد مطلوبی در شرایط مختلف محیطی داشته باشند.

جک درب پارکینگ حیاط

جک درب پارکینگ حیاط که برای باز و بسته کردن درب‌های ورودی یا حیاط به کار می‌رود و برای استفاده در درب‌های حیاط منازل، ویلاها، محوطه‌های مسکونی و محیط‌هایی با فضای باز طراحی شده‌اند. جک‌های درب پارکینگ حیاط معمولاً از مواد مقاوم و با کیفیت ساخته می‌شوند تا با شرایط آب و هوایی خارجی، مانند باران، برف و گرما سازگاری داشته باشند.

جک آرام بند درب پارکینگ

جک آرام بند درب پارکینگ یک نوع دستگاه الکترومکانیکی است که برای کنترل حرکت باز و بسته شدن درب‌های پارکینگ با سرعت کمتر و به صورت آرام و ایمن استفاده می‌شود. این نوع جک‌ها معمولاً برای استفاده در محیط‌هایی که نیاز ایجاد صدای کم و ارتعاشات در هنگام حرکت درب‌ها وجود دارد، مناسب هستند. جک آرام بند درب پارکینگ دارای سیستم‌های کنترلی پیشرفته‌ای است که امکان تنظیم دقیق سرعت حرکت درب‌ها را فراهم می‌کنند، این امر باعث کاهش صدا و ارتعاشات در هنگام حرکت درب می‌شود و با توجه به کاهش صدا و ارتعاشات، جک آرام بند درب پارکینگ برای استفاده در محیط‌های شهری و مناطق مسکونی مناسب است.

جک پشت درب پارکینگ

جک پشت درب پارکینگ یک دستگاه الکترومکانیکی است که برای کنترل و حرکت پشت درب نصب می‌شود  و وظیفه باز و بسته کردن این درب‌ها را بر عهده دارند.

جک پنوماتیک درب پارکینگ

جک پنوماتیک درب پارکینگ یک نوع دستگاه الکترومکانیکی است که برای باز و بسته کردن درب‌های پارکینگ با استفاده از یک سیستم پنوماتیک ساخته شده‌اند که هوا را به درب‌های پارکینگ منتقل می‌کند تا حرکت آن‌ها را فراهم کند. جک پنوماتیک حرکتی آرام و صاف را برای درب‌های پارکینگ فراهم می‌کند که باعث کاهش صدا در هنگام باز و بسته شدن آن‌ها می‌شود.

جک درب پارکینگ ریلی

 جک برقی درب ریلی پارکینگ نوعی جک مناسب برای درب‌هایی است که نیازی به باز و بسته شدن همه در نیست و در واقع از جک درب ریلی پارکینگ بیشتر برای درب‌های با وزن زیاد استفاده می‌شود که با نصب جک ریلی درب پارکینگ درب به صورت کشویی باز می‌شود و درب پارکینگ به شکل ریلی با استفاده از جک پارکینگ درب ریلی باز می‌شود.

جک درب پارکینگ ریلی

جک درب پارکینگ ریلی

مکانیزم جک درب پارکینگ چگونه است؟

در این بخش از مقاله با عملکرد جک درب پارکینگ و نحوه کار جک درب پارکینگ آشنا خواهیم شد. آشنایی با ساختار جک درب پارکینگ و قطعات اصلی تشکیل دهنده آن کمک می‌کند که در حین نصب آگاهی بیشتری نسبت به این اجزا و سیستم جک درب پارکینگ داشته باشید. در ادامه با معرفی برخی از این اجزا با سیستم جک درب پارکینگ آشنا می شویم.

سیم‌پیج جک درب پارکینگ

سیم‌پیچ یا استاتور به قطعه ای از جک درب پارکینگ اشاره دارد که یکی از اجزای اصلی موتور به شمار می‌رود و به شکل استوانه ای است. برای ساخت سیم‌پیچ جک از شیارهایی استفاده شده که داخل آن‌ها سیم پیچ یا کلاف‌ها قرار می گیرند. استاتور یا سیم پیچ انرژی لازم برای جک را برای تبدیل شدن به انرژی مغناطیسی تولید می‌کند.  سیم پیچ قطعه ای از جنس آلومینیوم یا فلز است که اجزای تشکیل‌دهنده آن به هم متصل هستند. به طور کلی از اتصال سیم پیچ با منبع AC میدان مغناطیسی به صورت چرخنده تولید می‌شود.

رتور جک پارکینگی

رتور بخشی دیگر از جک درب پارکینگ است که به صورت متحرک در موتور الکتریکی قرار دارد. استوانه‌ای در نیز در رتور وجود دارد که روی آن شکاف‌هایی قرار داد که به جذب رسانا کمک می‌کند. در انتهای رتور نیز قطعه‌ای مارپیچ وجود دارد که انرژی تولید شده در رتور را به چرخنده برنجی منتقل می‌کند.

دنده برنجی جک پارکینگ

دنده برنجی یکی دیگر از اجزای جک درب پارکینگ است که نیروی تولید شده را بین دو قطعه منتقل می‌کند. چرخ‌دنده برنجی به صورت دندانه دندانه است و در حین کار دندانه با چرخ دنده مجاور درگیری می شود و نیروی آن‌ها بین هم منتقل می‌شود. دنده برنجی به گیربکس متصل است و با حرکات چرخشی نیروی لازم را به میل ماردان منتقل می‌کند و آن را می‌چرخاند. مهره ماردان نیر به شفت استیل متصل است که با حرکت مهره‌ماردان باعث باز و بسته شدن درب می شود.

میل ماردان جک درب پارکینگی

مبل ماردان قطعه‌ای مارپیچی شکل است که وظیفه اصلی آن تبدیل نیروی چرخشی موتور به حرکات رفت و برگشی است. این قطعه به شفت گیربکس وصل شده و پیستون جک درب پارکینگ را به حرکت در می‌آورد.

معرفی بهترین جک درب پارکینگ خارجی

بهترین جک درب پارکینگ خارجی کدام است؟ بهترین مارک جک درب پارکینگ در بین جک‌های خارجی با کیفیت و عملکرد بالا شامل جک برقی درب پارکینگ ایتالیایی، جک درب پارکینگ اسپانیایی، جک درب پارکینگ آلمانی، جک درب پارکینگ فرانسوی و جک درب پارکینگ چینی می‌شود که مصرف‌کننده با اطمینان از طول عمر مفید محصول آن را خریداری می‌کند. جک درب پارکینگ خارجی اغلب محصولات با کیفیت و ممتازی هستند و با در اختیار قراردادن امکانات زیاد به مشتریان نیازهای آن ها را مرتفع می‌کنند. در ادامه به بررسی برخی از بهترین برند جک درب پارکینگ خارجی پرداخته‌ایم.

جک فادینی (Fadini)

بهترین مارک جک درب پارکینگ ایتالیایی جک فادینی است که به عنوان اولین شرکت تولید‌کننده جک درب پارکینگ ایتالیایی شناخته می‌شود. جک فادینی محصولات متنوعی را برای نصب روی درب عرضه کرده است که از نوع هیدوریک و با ویژگی‌های زیر هستند:

 • قابلیت باز شدن در مواقع اضطراری
 • مناسب برای تردد بالا
 • تنوع جک برای درب‌های با عرض 1.8 تا 7 متر
 • بدنه فلزی مستحکم با براکت‌های ضد زنگ

جک فک (Faac)

یکی دیگر از انواع جک برقی درب پارکینگ ایتالیایی، جک فک است که با امکانات ویژه و کیفیت بالا به عنوان برند معتبر شناخته می‌شود. ویژگی‌های مهم این نوع جک درب پارکینگ عبارتند از:

 • کاور آلومینیومی و شفت فولادی ضخیم و با کیفیت
 • مناسب برای ترددهای بالا
 • بدنه مستحکم برای شرایط آب و هوایی سخت
 • کارایی نرم، بی‌صدا

جک پروتکو (Proteco)

یکی دیگر از محصولات موفق ایتالیایی جک پروتکو است که کمپانی پروتکو ایتالیا آن را تولید و روانه بازار کرده است. از جمله ویژگی های این جک درب پارکینگ عبارتند از:

 • مناسب درب‌های دو لنگه با عرض زیاد
 • دارای قدرتی معاول 350 کیلوگرم در هر لنگه درب
 • قرارگیری سیستم خلاص‌کن بر روی موتور جک
 • دارای موتور 220 ولت با گیربکس مکانیکی
 • عملکرد دوسرعته (سرعت آهسته)
 • دارای سیستم تشخیص مانع
جک پروتکو (Proteco)

جک پروتکو (Proteco)

جک بی اف تی (BFT)

جک بی اف تی(BFT) یکی دیگر از انواع بهترین مارک جک درب پارکینگ ایتالیایی است که کمپانی آن از سال 1981 فعالیت خود را آغاز کرده است. مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول شامل موارد زیر می‌شود:

 • محصولات متنوع با کارایی‌های مختلف شامل جک پارکینگی بازویی و ریلی
 • مناسب برای نصب روی درب‌های با عرض 4-1 متر و یا بیش از 7 متر
 • داشتن فضای کافی برای حرکت درب (حرکت دادن درب به سمت راست یا چپ در کنار دیوار)
 • مناسب استفاده برای تک درب یا درب یک لنگه

جک وی تو (V2)

شرکت وی تو یکی دیگر از برندهای ایتالیایی مطرح تولید کننده انواع درب اتوماتیک و جک است که فعالیت خود را از سال 1980آغاز کرده است. جک وی تو(v2) براساس نیاز مشتریان و با امکانات ویژه‌ای در راستای گسترش تکنولوژی جک درب پارکینگ طراحی و تولید می‌شود. محصولات برند وی تو در ایران نیز بیش از ده سال سابقه دارد و انواع جک درب پارکینگ را به بازار ایران عرضه کرده است. عمده فعالیت برند وی تو ایتالیا در ایران در زمینه تولید جک پارکینگی و درب اتوماتیک است. از جمله قابلیت‌های این جک عبارتند از:

 • امکان تعیین زمان باز و بسته شدن درب‌های پارکینگ به صورت جداگانه
 • مجهز به کلید خلاص‌کن دستی برای مواقع اضطراری
 • دارای عملکرد نرم و بدون سر و صدا
 • پشتیبانی از فناوری fast close برای بسته شدن اتوماتیک درب
 • مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و گرد و غبار
 • توانایی تشخیص مانع

جک بلانکو (Blanco)

جک بلانکو(blanco) ساخته شرکت اسپانیایی بلانکو است که یکی از جک درب پارکینگ‌های پرطرفدار در ایران است. جک بلانکو ابتدا با نام hera وارد ایران شد و فروش موفق آن موجب شد که در سال 1398 شرکت اسپانیایی بلانکو نمونه اقتصادی آن را نیز به بازار ایران وارد کرد و در برد الکترونیگی و ریموت آن تغییراتی ایجاد شد که برخی از مهم ترین مشخصه های آن عبارتند از:

 • موتور 230 ولت با فرکانس 60هرتز و قدرت 250 وات با حداکثر گشتاور 300 کیلوگرم
 • عرض هر لنگه تا 3 متر
 • محل خلاص نمودن
 • در انتهای جک نزدیک به موتور و نزدیک لولاهای درب قرار دارد که هنگام قطعی برق با چرخاندن آن به وسیله کلید خلاص‌کن درب به صورت دستی تبدیل می‌شود.

جک جنیوس (Genius)

جک جنیوس یکی از محصولات زیرمجموعه برند فک کشور ایتالیا است که از دربازکن با همان قطعات جک درب پارکینگ فک و از فناوری‌های این برند استفاده می‌کند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از کیفیت و خلاقیت در طراحی جک
 • کارایی بالای جک
 • مناسب برای درب‌های تا وزن هر لنگه 300 کیلوگرم
 • قابلیت جابجایی درب‌هایی به عرض 3 متر
 • استفاده از ولتاز 220 ولت
 • ساخته شده از چرخ‌دنده‌های مارپیچی فولادی و برنزی

جک لایف (Life)

جک درب پارکینگ لایف (life) شبیه به جک‌های تولید ایران است و با کیفیت عالی قابلیت جابجایی درب‌های تا وزن 300 کیلوگرم را دارد. از دیگر مشخصه‌های این جک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توانایی کشش هر لنگه درب تا وزن 300 کیلوگرم برای عرض هر لنگه درب تا 2 متر
 • توان مصرفی 180 وات
 • ولتاژ ورودی 220 ولت
 • بهره‌مندی از مدار دیجیتال با کیفیت
 • مجهز به چشمی و چراغ فلاشر سوپرلایف
 • دارای خلاص کن آچاری
 • عملکرد دو سرعته

جک نایس (Nice)

جک نایس(nice) یکی دیگر از محصولات برند نایس ایتالیست که برای درب‌های دو لنکه لولایی مناسب است.  از ویژگی‌های این جک درب پارکینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای موتور با ولتاژ 24 ولت
 • مناسب برای مکان‌های با تردد بالا به دلیل دیر داغ شدن موتور جک
 • پشتیبانی از باتری پشتیبان برای مواقع اضطراری
 • مجهز به خلاص‌کن کلیدی
  قابلیت جابجایی هر لنگه درب پارکینگ با عرض 2 متر و وزن 400 کیلوگرم
 • دارای استاندارد حفاظتی ip44 و مقاوم در شرایط آب و هوایی مختلف

بیشتر بخوانید: خرید انواع راهبند

جک نایس (Nice)

جک نایس (Nice)

مشخصات فنی جک درب پارکینگ

مشخصات جک درب پارکینگ با توجه به نوع و مدل آن متغیر است، اما معمولاً شامل موارد زیر می‌شود:

 • ظرفیت بار: این مشخصه نشان‌دهنده وزنی است که جک قادر به حمل و جابجایی آن است. ظرفیت بار جک باید با وزن درب پارکینگ هم‌خوانی داشته باشد تا عملکرد بهینه داشته باشد.
 • سرعت: سرعت باز و بسته شدن جک نیز یکی از مشخصه‌های مهم است. سرعت مناسب در باز و بسته شدن درب می‌تواند به بهبود کارایی و افزایش تردد در محیط پارکینگ کمک کند.
 • ابعاد فیزیکی: ابعاد جک باید با ابعاد درب پارکینگ و فضای موجود در محل نصب همخوانی داشته باشد تا نصب به درستی انجام شود.
 • مواد ساخت: جک‌های درب پارکینگ معمولاً از موادی مانند فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شوند که مقاومت و دوام مناسبی دارند.
 • سیستم کنترل: سیستم کنترلی جک درب پارکینگ معمولاً شامل الکترونیک‌هایی است که با استفاده از ریموت کنترل یا سیستم‌های دیگر مانند کارتخوان یا شناسایی اثر انگشت کار می‌کنند.
 • سیستم امنیتی: برخی از جک‌های درب پارکینگ دارای سیستم‌های امنیتی از جمله سنسورهای حرکت یا قفل‌های خودکار هستند که امنیت درب را افزایش می‌دهند.
 • مصرف انرژی: مصرف انرژی جک نیز یک مشخصه مهم است که باید در نظر گرفته شود. جک‌هایی که انرژی کمتری مصرف می‌کنند، از نظر اقتصادی و محیطی کاربردی تر هستند.

مهم‌ترین مزایای استفاده از درب پارکینگ جک‌دار چیست؟ 

استفاده از درب‌های پارکینگ جک‌دار مزایای زیادی دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • امنیت بالا: درب‌های پارکینگ جک‌دار با قفل‌ها و سیستم‌های امنیتی پیشرفته‌ای که دارند، امنیت بالایی را برای خودروها و محیط پارکینگ فراهم می‌کنند. این سیستم‌ها معمولاً دارای قابلیت‌هایی مانند شناسایی اثرانگشت یا کارت‌های RFID هستند که فقط به افراد مجاز اجازه ورود به پارکینگ را می‌دهند.
 • سرعت و کارایی: درب‌های پارکینگ جک دار معمولاً با سرعت بالا باز و بسته می‌شوند که این امر باعث افزایش کارایی و تسهیل در تردد خودروها در و خارج از پارکینگ می‌شود.
 • صرفه‌جویی در فضا: این نوع درب‌ها به دلیل نیاز کمتر به فضای جانبی برای باز و بسته شدن، به صرفه‌ترین گزینه برای مکان‌هایی با فضای محدود هستند.
 • مقاومت در برابر شرایط جوی: درب‌های پارکینگ جک‌دار عموماً با استفاده از مواد مقاوم در برابر شرایط جوی ساخته می‌شوند، بنابراین از دوام و ماندگاری بالایی برخوردارند و نیاز به تعمیرات و نگهداری کمتری دارند.
 • کنترل تردد: با استفاده از این نوع درب‌ها، می‌توان تردد و ورود خودروها به پارکینگ را به راحتی کنترل کرد. این امکان باعث می‌شود که فقط افراد مجاز و با دسترسی مناسب به پارکینگ وارد شوند.

معرفی انواع جک درب پارکینگ ایرانی

در این بخش از مقاله به معرفی انواع جک درب پارکینگ خوب ایرانی پرداخته‌ایم.

جک درب پارکینگ پرشین پاور

جک درب پارکینگ پرشین محصول تولید شرکت پرشین پاور با بیش از ده سال سابقه در زمینه تولید الکتروموتور خانگی است که انواع جک درب پارکینگ تولید شده در آن با بردهای الکترونیکی طراحی داخلی تولید شده‌اند. از ویژگی‌های بارز این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدنه ضد آب و مقاوم در برابر نفوذ گرد و غبار
 • بهره‌مندی از مدار فرمان باکس شده
 • مجهز به فلاشر و چشمی هوشمند

جک درب پارکینگ شهریار

جک درب پارکینگ شهریار یکی دیگر از مدل‌های تولید جک ایرانی با ویژگی‌های زیر است:

 • بدنه مقاوم
 • دارای مدار فرمان
 • سیم‌پیچی با کیفیت
 • مناسب برای محیط‌های با تردد محدود
 • دارای ریموت

جک درب پارکینگ ایرانی میلان

جک پارکینگ میلان شباهت زیادی به جک پروتکو تولید ایتالیا دارد و در لیست بهترین جک درب پارکینگ ایرانی قرار دارد. مشخصه‌های بارز این محصول عبارتند از:

 • مقاوم در برابر نفوذ آب و گرد وغبار
 • توان موتور 280 وات
 • پشتیبانی از وزن هر لنگه درب 300 کیلوگرم و عرض 3 متر
 • دارای سیم‌پیچی با کیفیت در موتور جک

جک برقی درب پارکینگ سهند

جک برقی درب پارکینگ سهند یکی از جک‌های ایرانی با طراحی زیبا است که مناسب ساختمان‌های مسکونی تولید شده است و در ساخت آن از فناوری‌های جدید پلت فرم جک پارکینگ استفاده شده است. از مشخصه‌های مهم این جک پارکینگ نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای موتور 220 ولت با قابلیت جابجایی 350 کیلوگرم برای هر لنگه درب
 • 2 متر عرض برای هر لنگه درب
 • قابلیت تردد محدود و مناسب برای محیط‌های مسکونی
 • دو سرعته و با سر و صدای کم
جک برقی درب پارکینگ سهند

جک برقی درب پارکینگ سهند

جک درب پارکینگ تابا

جک درب پارکینگ تابا در دو مدلTSG-9011 (DC) و مدل TSG-9311 (AC)طراحی و تولید شده است که شامل دو عدد بازو، برد و باکس فلزی  به همراه آنتن می‌شود. ویژگی‌های بارز این جک در پارکینگ شامل موارد زیر می شود:

 • دارای ولتاژ 24 ولت برای مدل TSG-9011 (DC) و ولتاژ 220 ولت برای جک مدل TSG-9311 (AC)
 • بدنه از جنس آلومینیوم
 • پشتیبانی از سنسور تشخیص باد یا مانع و فلشر
 • دارای دو عدد ریموت
 • برد دستگاه مجهز به نمایشگر LCD است
 • دارای مدار سه سرعته (سرعت آهسته در شروع حرکت، سرعت اصلی موتور و سرعت آهسته انتهایی برای جلوگیری از برخورد با دیوار یا چارچوب درب)
 • قابلیت استفاده به صورت تک لنگه یا باز نگهداشتن درب‌ها

جک برقی درب پارکینگ محک

شرکت محک یکی دیگر از برندهای تولید‌کننده جک درب پارکینگ است که جک درب اتوماتیک محک را به بازار عرضه کرده است. جک برقی درب پارکینگ محک در سه مدل و اندازه متفاوت طراحی و ساخته شده است که ویژگی هر یک شامل موارد زیر می‌شود:

 • جک درب پارکینگ محک بازو کوتاه با طول بازوی 40 سانتی‌متر/ مناسب برای درب‌های هر لنگه 2 متر و وزن حداکثر 380 کیلوگرم
 • جک درب پارکینگ محک بازو متوسط با طول بازوی 50 سانتی‌متر/ مناسب برای درب‌های هر لنگه 3 متر و حداکثر 450 کیلوگرم
 • جک درب پارکینگ محک بازو متوسط(طول بازو 60 سانتی متر) مناسب برای درب‌های هر لنگه 4 متر و حداکثر 500 کیلوگرم

جک درب پارکینگ محک

جک پارکینگ محک یکی از برندهای شناخته شده ایرانی با ویژگی‌های زیر است:

 • طراحی زیبا و مدرن
 • مقاوم در برابر گردو غبار و آب دارای استاندارد IP44
 • مجهز به چرخ دنده‌های با کیفیت
 • قابلیت اتصال جک محک به آیفون تصویری برای باز شدن درب پارکینگ با آیفون

جک درب پارکینگ سهند

جک درب پارکینگ سهند محصول ایرانی دیگر با ویژگی‌های فنی مناسب برای محیط‌های مسکونی است. مشخصه‌های مهم این جک عبارتند از:

 • موتور 220 ولت
 • قابلیت جابجایی 350 کیلوگرم هر لنگه درب
 • 2 متر عرض برای هر لنگه
 • مناسب برای محیط‌های مسکونی کم تردد
 • دو سرعته و کم سر و صدا
 • سنسور تشخیص مانع
 • قابلیت تنظیم زمان باز و بسته شدن درب
 • کاهش سرعت جک در انتهای مسیر حرکت درب

جک درب پارکینگ تیراژه

جک درب پارکینگ تیراژه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای درب های یک لنگه یا دو لنگه پارکینگی است. برخی مشخصات این محصول عبارتند از:

 • صفحه نمایش سه رقمی برای انجام تنظیماتی مانند ریموت
 • اتصال چشمی یا فتوسل
 • نصب قفل برقی به برد
 • امکان غیرفعال کردن چشمی
 • دارای مدار فرمان جدید
 • مجهز به فلاشر smd و چشمی 180 ضد آفتاب
 • در دو مدل با طول بازوی 520و 720 با تحمل وزن درب‌های تا 600 کیلوگرم

جک برقی درب پارکینگ سیماران

جک درب پارکینگ سیماران دیگر محصول تولید ایران است که ابتدا با بازوی جک پروتکو برند ایتالیاتی تولید شد و در ادامه به عنوان جک پارکینگ کاملا ایرانی به بازار عرضه شد و اجزا و قطعات آن کاملا بومی‌سازی شده است. ویژگی‌های مهم جک درب پارکینگ سیماران عبارتند از:

 • قدرت موتور 280 وات
 • بازوهای با حداکثر گشتاور 3200 نیوتن
 • دارای طول کورس حرکتی در دو مدل 400 و 600 میلی متر
 • مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و پشتیبانی از استاندارد ip44
 • دمای عملیاتی 20- تا 80درجه سانتی‌گراد
 • با زاویه چرخش 100 درجه بازوها
جک برقی درب پارکینگ سیماران

جک برقی درب پارکینگ سیماران

جک درب پارکینگ توانا

جک درب پارکینگ توانا یکی دیگر از برندهای ایرانی مطرح در بازار است که از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توانایی جابجایی درب‌هایی با وزن 500 کیلوگرم و عرض 6 متر
 • سرعت باز و بسته شدن درب ها با 40 سانتی‌متر بر ثانیه
 • عملکرد نرم و بی صدا
 • دارای استاندارد ip55  مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و گرد و غبار
 • امکان باز و بسته شدن نامحدود
 • دارای برد هوشمند، ریموت کنترل، خازن، فلاشر و پایه

جک درب پارکینگ دنا

جک پارکینگ دنا محصول ایرانی گزینه‌ای مناسب برای درب های پارکینگی پرتردد است که از جمله قابلیت‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توانایی جابجایی هر لنگه درب به وزن 400 تا 600 کیلوگرم
 • موتور 220 ولت با قابلیت تنظیم سه سرعته
 • کم شدن سرعت در حین بسته شدن درب برای آسیب ندیدن درب پارکینگ

بررسی نکات مهم در نگهداری جک درب پارکینگ

در بحث نگهداری جک درب پارکینگ و انجام تعمیرات دوره‌ای نیاز به رعایت برخی پارامترها و انجام تعمیرات توسط فرد متخصص است که در ادامه برخی از این نکات اشاره شده است:

تنظیم پارامترهای سرعت حرکت درب

جک درب پارکینگ توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شود که قدرت موتور و سرعت خاصی را برای درب بدون ایجاد فشار به آن در نظر گرفته می‌شود. در حین تنظیم قدرت و سرعت باید به مقادیر توصیه شده توسط کارشناسان شرکت تولید کننده دقت شود تا جک بهترین کارایی را داشته باشد.

دقت به برند و کیفیت جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ با کیفیت و از برند معتبر به طور کلی طول عمری بیشتری داشته و از خرابی یا آسیب دیدگی آن جلوگیری می شود. در صورت خریداری جک از برندهای ناشناخته یا بی‌کیفیت لازم است به تعداد ترددها دقت شود. در صورت انجام تردد خودروهای زیاد موجب تضعیف عملکرد جک و کاهش تردد می‌شود که در نتیجه طول عمر جک درب پارکینگ نیز کاهش می‌یابد.

تمیز کردن و روغن کاری دوره‌ای جک درب پارکینگ

در تمیز کردن جک پارکینگ مدار کنترل و چشمی آن نباید با شلنگ آب شسته شود چون موجب آسیب جدی به آن می‌‌شود. برای تمیز کردن جک درب پارکینگ کافی است با استفاده از یک دستمال مرطوب فقط بدنه آن را از پوسیدگی و زنگ زدگی تمیز کنید. همچنین قطعات مکانیکی جک از جمله شفت و گیربکس میز به طور دوره‌ای روغن‌کاری شود تا چرخ دنده های جک و سایر اجزاء آن کارایی لازم را داشته باشد.

پیشگیری از ورود حشرات به داخل جعبه مدار کنترل جک درب پارکینگ

برخی مواقع حشرات کوچک با وارد شدن به جعبه مدار کنترل جک با ایجاد اتصال کوتاه در مدار موجب آسیب دیدن جک پارکینگ می‌شوند که می‌توانید با عایق‌بندی جعبه از ورود حشرات به داخل جعبه مدار کنترل جلوگیری کنید.  

لوازم یدکی جک درب پارکینگ جهت نصب جک پارکینگ کدام‌اند؟

لوازم جک درب پارکینگ شامل لوازم یدکی مورد نیاز برای نصب است که بسته به نوع و مدل جک قطعات یدکی جک درب پارکینگ متفاوت خواهد بود، اما به طور کلی، لوازم جک درب پارکینگ مورد استفاده برای نصب و نگهداری جک درب پارکینگ  شامل قطعات جک درب پارکینگ و اجزای جک درب پارکینگ اشاره شده در ادامه می‌شود.

برد جک درب پارکینگ

برد جک درب پارکینگ یکی از مهم‌ترین موارد پس از موتور و بازوهای جک به شمار می‌رود و وظیفه اصلی آن دریافت فرمان باز و بسته شدن درب و ارسال آن به بازوهای جک است.

جای جک درب پارکینگ

معمولاً جای قرارگیری جک درب پارکینگ به دو صورت زیر است:

جای نصب روی درب: در این روش، جک مستقیماً بر روی درب پارکینگ نصب می‌شود. این جک با استفاده از قطعات مکانیکی و الکتریکی مخصوص به درب متصل می‌شود و وظیفه باز و بسته کردن درب را بر عهده دارد. این روش به عنوان یکی از روش‌های معمول نصب جک درب پارکینگ استفاده می‌شود.

جای نصب زیر درب: در این روش، جک زیر درب پارکینگ نصب می‌شود. به عبارت دیگر، جک در زیر سطح زمین یا زیر سازه درب قرار می‌گیرد و جک با استفاده از مکانیزم و سیستمی که به درب متصل است آن را باز و بسته می‌کند. این روش به خصوص در مواردی که فضای کمی برای نصب جک بر روی درب موجود نیست یا درب پارکینگی زیرزمینی استفاده می‌شود.

کلید جک درب پارکینگ

کلید خلاص کن جک درب پارکینگ یکی دیگر از قطعات جک است که برای زمان قطع برق در جک های برقی تعبیه می شود. با استفاده از کلید یدک جک درب پارکینگ می توان بازوهای نصب شده روی درب را به صورت دستی خلاص کرد.

آچار جک درب پارکینگ

آچار جک درب پارکینگ به صورت آلن چند گوش است که برای تمام مدل‌های جک درب پارکنیگ دو لنگه استفاده می‌شود. برای استفاده از این آچار باید آن را در محل کلید خلاص‌کن قرار داد و 180 درجه به سمت باز کردن بچرخانید.

موتور جک درب پارکینگ

جک درب پارکنیگ از موتورهای مختلفی ساخته و به بازار عرضه می‌شود. جک‌های الکترومکانیکی با استفاده از سیستم گیربکس مکانیکی حرکت چرخشی را به حرکت مغناطیسی تیدل و چرخ‌دنده را می‌چرخاند.

موتور جک درب پارکینگ

موتور جک درب پارکینگ

کرکره برقی جک درب پارکینگ

کرکره برقی جک درب پارکنیگ متشکل از تیغه‌های افقی آلومینیومی و فولادی متصل به هم، موتور برقی، ریل و قوطی و متعلقات آن است. این سیستم توانایی زیادی برای کنترل و تامین امنیت بالا در درب‌های پارکینگ دارد.

فتوسل جک درب پارکینگ

فتوسل جک درب پارکینگ به عنوان رابط بین ریموت کنترل و درب پارکینگ است که بر روی مرکز کنترل نصب شده  و بااستفاده از چشمی که در دو طرف درب پارکینگ نصب می‌شود می‌تواند موانع را تشخیص دهد. در صورت وجود مانع بین درب با قطع نور مادون قرمز می‌تواند و اعلام جشمی مانع بسته شدن درب می‌شود.

چرخ دنده جک درب پارکینگ

چرخ‌دنده جک درب پارکینگ از جمله قطعات مهم در ساخت جک است که نیروی تولید شده بین دو قطعه را انتقال می‌دهد. بدنه چرخ‌دنده به صورت دندانه دندانه است و این دندانه‌ها حین کار کردن با دندانه چرخ‌دنده مجاور برخورد کرده و نیروی بین چرخ‌دنده‌ها را به یکدیگر انتقال می‌دهد.

چشمی جک درب پارکینگ

چشمی درب جک دار پارکینگ یکی دیگر از پرکاربردترین قطعات مورد استفاده در جک برای تامین امنیت در تردد است که در انواع چشمی وایرلس، چشمی آینه‌ای و … به برد کنترل نصب می‌شود.

گیربکس جک درب پارکینگ

گیربکس جک درب پارکینگ حرکن چرخشی را به حرکت خطی تبدیل می‌کند. این جک توسط رتو و چرخ دنده حرکت می‌کند.

محافظ جک درب پارکینگ

محافظ جک درب پارکینگ از وارد شدن آسیب به سیستم جک در مواقع قطعی برق با استفاده از فیوز، ولتسور یا کنترل جریان جلوگیری کرده و مخصوص موج‌های سینوسی و جک‌های پارکینگی است.

ریموت درب پارکینگ جک

ریموت درب پارکینگ جک یک دستگاه بی‌سیم است که تنها با فشردن دکمه‌های روی آن می‌توان به جک فرمان باز یا بسته شدن درب را داد. استفاده از ریموت با کمک به کنترل از راه دور به شما کمک می‌کند که بدون نیاز به خارج شدن از ماشین و صرفه‌جویی در زمان درب را باز یا بسته کنید.

مدار جک درب پارکینگ

مدار جک درب پارکینگ یکی از مهم‌ترین اجزاء جک است که در زمان ساخت آن به روزرسانی‌های جدید روی آن اعمال می‌شود و مدارجک در انواع 380، 220، 24 و 12 ولتی ارائه می‌شود که متناسب با مدل جک می‌توان از آن استفاده کرد.

پایه جک درب پارکینگ

پایه جک درب پارکینگ برای نصب جک روی درب استفاده می‌شود که ابتدا باید براکت‌ها تنظیم شود و سپس پایه روی درب قرار گیرد.

محافظ برق جک درب پارکینگ

محافظ برق جک درب پارکینگ برای جلوگیری از آسیب به مدار استفاده می‌شود. محافظ برق جک برای کنترل ولتاژ بالا، پایین و حفاظت از ولستور و فیوژ کاربرد دارد و به دلیل استفاده داخل جعبه برد کنترل جک در ابعاد کوچک طراحی می‌شود.

مدار فرمان جک درب پارکینگ

مدارفرمان جک درب پارکینگ یکی از اصلی‌ترین قطعات جک است که توسط نصاب در جای مناسب نصب می‌شود. مدار فرمان جک نیاز به 4.17 آمپر نیاز دارد و تا حدود 12 آمپر نیز افزایش می‌یابد.

باتری جک درب پارکینگ

باتری جک درب پارکینگ برای مواقع قطعی برق و با هدف دستور دادن به ریموت برای باز و بسته شدن درب کاربرد دارد.

تنظیمات جک درب پارکینگ چگونه انجام می شود؟

تنظیم جک درب پارکینگ یکی از مهم‌ترین مواردی است که لازم است برای عملکرد درست جک در حین باز و بسته کردن درب به آن توجه شود. نحوه تنظیم جک درب پارکینگ و انجام صحیح آن موجب می‌شود که درب حین باز شدن نیمه باز نماند یا در حین بسته شدن به صورت کامل بسته شود. اولین گام در طریقه تنظیم جک درب پارکینگ استفاده از دکمه‌ی زمان در مدار فرمان جک درب پارکینگ است که برای تنظیم تایمر لازم است دکمه آن را چند ثانیه نگهدارید تا نشانگر آن روی مدار فرمان چشمک بزند. سپس دکمه D روی مدار فرمان را فشار دهید تا تایمر شروع به ضبط زمان کند. با فشار مجدد دکمه در زمان مورد نظر تایم باز و بسته شدن درب ثبت می‌شود. برای تنظیم زمان جک درب پارکینگ همچنین می‌توانید از دکمه دیپ سوئیچ روی ریموت نیز استفاده کنید. با قرار دادن نوع دیپ سوئیچ مربوط به تنظیم زمان بسته شدن درب در حالت فعال می‌توانید مانند روش قبل زمان جک را تنظیم کنید. همچنین برای آموزش تنظیمات بیشتر می‌توانید ویدئوی مربوط به آموزش تنظیم زمان جک را مشاهده کنید.

در تنظیم جک درب اتوماتیک پارکینگ ابتدا باید از نوع جک و نحوه عملکرد آن اطلاعات داشته باشید. روش تنظیم سرعت جک درب پارکینگ به این صورت است که براساس شماره‌بندی که برای جک‌ها تعیین شده میزان وزن جک متغیر است. به طور مثال وزن جک شماره یک حدود 80 کیلوگرم است اما برای جک شماره دو محدوده وزن برابر با 80 الی 160 کیلوگرم است. در تنظیم جک درب اتوماتیک پارکینگ با توجه به نوع جک، فاصله لولای درب نیز متفاوت است و هر چه فاصله جک تا لولای درب کمتر باشد در زمان بسته شدن درب قدرت جک بیشتر شده و می‌توان محکم تر درب را باز کند. اما در صورت زیاد بودن فاصله جک تا لولای درب در حین بسته شدن درب قدرت کافی نداشته و درب کامل بسته نمی‌شود.

تنظیمات جک درب پارکینگ چگونه انجام می شود؟

تنظیمات جک درب پارکینگ چگونه انجام می شود؟

نکات مهم در زمان نصب جک درب پارکینگ

طریقه نصب جک درب پارکینگ به این صورت است که ابتدا درب و پارکینگ بررسی می‌شود و با توجه به وضعیت درب و پارکینگ قطعات مورد نیاز تهیه می‌شود. در برخی از پارکینگ‌ها با توجه به موقعیت ساختمان نیاز به ایجاد جای مناسب برای پایه های جک است که با کنده کاری لولای درب به میزان بیست سانتی‌متر به سمت بیرون و به ارتفاع 250 سانتی‌متر از فضا جدا شود. به طور کلی نحوه نصب جک درب پارکینگ شامل بررسی موقعیت نصب جک، آماده سازی درب برای نصب جک روی آن، نصب پایه، نصب مدار فرمان و سیم‌کشی و راه اندازی جک می شود.

نقشه نصب جک درب پارکینگ

نقشه نصب جک درب پارکینگ مهم‌ترین مورد قبل از نصب جک روی درب است. ابتدا باید قسمت‌های مختلف درب و پارکینگ و دیواره‌هایی که قرار است که جک روی درب نصب شود در نظر بگیرید و با جزئیات مشاهده کنید. در ادامه با بررسی وضعیت درب و ساختار درب پارکینگ مناسب‌ترین بازوها را برای جک در نظر بگیرید.

ارتفاع نصب جک درب پارکینگ

ارتفاع نصب جک درب پارکینگ در درب‌هایی که روبه داخل هستند یا درب‌هایی که به سمت بیرون هستند متفاوت است. بهترین ارتفاع نصب جک درب پارکینگ در درب‌های رو به داخل از بخش میانی و مرکز ثقل درب است که کم‌ترین فشار در حین باز و بسته شدن درب پارکینگ به آن وارد شود. در مورد درب‌های روبه بیرون به دلیل احتمال برخورد خودروها با جک بهتر است جک درب پارکینگ را در نقطه یک سوم بالایی درب نصب کنید تا فشار بالایی روی جک ایجاد شده و برای بسته شدن درب نیز نیاز به قفل برقی است.

محل نصب جک درب پارکینگ

برای تعیین محل نصب جک درب پارکینگ نیاز به انتخاب پلیت مناسب دارید. پلیت فلزی با ورق تیره است که بین ستون و بتن قرار گرفته و فشار وارده ستون بر بتن را توزیع می‌کند. بهترین پلیت برای این کار نبشی با ضخامت حدود 1 سانت است. پایه پشتی جک نیز با زاویه ای نصب می‌شود که در حدود 15 سانتی لولا و روی پلیت درب جاگذاری شود. سپس جک روی درب نصب می‌شود که این کار با کمک پایه عقب و یا پشتی انجام می‌شود. پایه جلویی نیز روی بازو قرار گرفته و جک روی حالت خلاص قرار می‌گیرد.

علت خرابی جک درب پارکینگ به طور مرسوم چیست؟

برخی مواقع مشکلاتی در جک ایجاد می شود که ناشی از ایراد جک درب پارکینگ است. برای عیب یابی جک درب پارکینگ و رفع عیب جک درب پارکینگ می توانید به بررسی موارد اشاره شده در ادامه پرداخته و نسبت به تعمیر جک های درب پارکینگ اقدام کنید.

ایراد در سیستم مرکزی

همه جک‌ها دارای یک سیستم مرکزی هستند که سیم‌کشی‌های تخصصی در آن انجام شده است. همچنین برد، فیوز و رله نیز وجود دارد که عملکرد درست همه این اجزا به کارکرد درست جک منجر می‌شود. بنابراین با ایجاد آسیب در هر یک از آن‌ها جک درست کار نمی‌کند و نیاز به تعمیرات جک درب پارکینگ دارید.

خرابی در سیستم برق جک

دومین دلیل نیاز به سرویس جک درب پارکینگ وجود مشکلاتی در سیستم برق متصل به جک است. در این بخش فیوزی تعبیه شده که جریان برق را تامین کرده و به انتقال جریان برق کمک می‌کند.

شکستگی جک درب پارکینگ

گاهی اوقات علت خرابی وجود آسیب‌های فیزیکی در جک است که لازم به تعمیر جک درب پارکینگ احساس می شود. صدمه دیدن و شکستگی گیربکس یا موتور موجب بروز مشکلاتی می‌شود که باید برق مدار جک قطع شده و قطعه آسیب دیده را برای تعمیر درب جک پارکینگ ارسال کرد.

عیب در خازن و استاتر جک

وجود مشکل در خازن و استاتر جک موجب درست کار نکردن آن می‌شود و در صورت آشنایی با نحوه سرویس جک درب پارکینگ می‌توانید آن را روغن‌کاری و سرویس کنید.

داغ کردن موتور جک

یکی دیگر از دلایل تعمیر جک پارکینگ درب داغ شدن موتور و جک است که موجب به هم خوردن تنظیمات مدار فرمان جک شده و موجب بروز مشکلاتی در باز و بسته شدن درب پارکینگ می‌شود.

مشکل در ریموت کنترل

گاهی اوقات نیز ریموت درب دچار مشکل می‌شود و دستور باز و بسته شدن را به مدار فرمان نمی‌دهد. اگر با فشار دادن دکمه ریموت چراغ آن روشن نشد و بدانید علت باز نشدن درب پارکینگ وجود خرابی در ریموت است.

نحوه روغن کاری جک درب پارکینگ

با استفاده زیاد و باز و بسته شدن مداوم درب پارکینگ بین اجزای جک اصطکاک ایجاد شده و نیاز به روغن کاری جک درب پارکینگ دارید. بخصوص در فصل زمستان با دقت به روغن ریزی جک درب پارکینگ و انجام مرتب این کار متوجه خواهید شد که صداهای عجیب از جک هنگام باز و بسته شدن درب شنیده نمی‌شود و سرعت باز و بسته شدن درب نیز روان تر شده است. در نتیجه با مشاهده هر یک از این علائم می‌توانید با استفاده از روغن مخصوص جک درب پارکینگ می‌توانید اقدام به رگلاژ جک درب پارکینگ کنید. در خصوص نحوه روغن‌کاری جک درب پارکینگ نیز با دقت به تهیه روغن مناسب جک درب پارکینگ و طی مراحل زیر می‌توانید به راحتی گریس کاری جک درب پارکینگ را انجام دهید. مراحل روغن کاری جک درب پارکینگ عبارتند از:

 • جک را از درب پارکینگ جدا کنید
 • قطعات و اجزای داخلی و بیرونی آن را خارج کنید
 • قطعات را با دستمال تمیز پاک کنید
 • همه قطعات را با استفاده از روغن مخصوص جک درب پارکینگ گریس‌کاری کنید
 • قطعات را در جای خود بسته و به شکل اولیه خود برگردانید
 • از باز و بسته شدن درب و روان بودن حرکت جک مطمئن شوید

صدا دادن جک درب پارکینگ

صدای جک درب پارکینگ یکی دیگر از ایراداتی است که در صورت استفاده زیاد و باز و بسته شدن مداوم درب پارکینگ ایجاد می‌شود. ابتدا باید علت صدای جک درب پارکینگ را بررسی کنید و بدانید که صدا دادن جک درب پارکینگ ناشی از چیست تا بتوانید اقدام به صداگیری جک درب پارکینگ کنید. در ادامه به برخی از علل صدا دادن جک درب پارکینگ اشاره شده است:

 • ایراد در بولبرینگ: در صورت معیوب بدون جک و با گذشت زمان بولبرینگ‌ها نیز به صدا در می‌آید که می‌توانید علت صدای جک باشد.
 • خیس شدن جک: یکی دیگر از دلایل صدا دادن جک، وارد شدن آب به موتور جک است. جک تمام برقی در تماس با آب صدا ایجاد می‌کند که موجب خرابی آن می‌شود.
 • فرسودگی جک: دنده‌های برنجی جک پارکینگ در اثر سایس زیاد خراب شده و موجب ایجاد صدا می‌شود.
 • ضعیف بودن خازن: در صورت ضعیف بودن خازن نیز جک پارکینگ صدا می‌دهد.
 • خرابی‌مدار: در صورت خراب بودن مدار و تعویض نکردن آن ممکن است جک ایجاد صدا کند.

باز نشدن جک درب پارکینگ 

یکی از مسائل رایج در جک درب پارکینگ، باز نشدن آن است که می‌تواند ناشی از یکی از دلایل زیر باشد:

 • خراب بودن ریموت: در صورتی که ریموت کنترل شما خراب شود نمی‌تواند سیگنال را به مدار فرمان ارسال کند و درب باز نمی‌شود.
 • خرابی جک: جک نیز همانند سایر قطعات به دلایل مختلف از جمله سوختگی، گرفتگی و … خراب می‌شود که موجب باز نشدن درب می‌شود.
 • وجود مانع بین ریموت و جک: در صورت وجود مانع بین ریموت کنترل و جک موجب اختلال در انتقال سیگنال شده و از باز شدن درب جلوگیری می‌کند. مانع می تواند شامل دست شما، لباس، شیشه خودرو، درختان و … باشد.

بسته نشدن جک درب پارکینگ

بسته نشدن جک درب پارکینگ نیز علت‌های مختلفی دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره شده است:

 • نقص فنی: یکی از مهم‌ترین علت‌ها وجود خرابی یا نقص فنی است. به طور مثال ممکن است سیم برق قطع شده باشد یا ریموت خراب شده باشد و یا دلایل دیگری مانند خرابی در سنسور حرکت درب .
 • خلاص کردن درب پارکینگ: این مورد به صورت عمدی اتفاق می‌افتد. اغلب مسئول پارکینگ به دلیل وجود مشکلاتی در جک اقدام به خلاصی جک درب پارکینگ می‌کند.
 • شرایط طبیعی: عواملی مانند شرایط آب و هوایی یا زلزله نیز موجب بسته شدن درب پارکینگ می‌شود. به طور مثال باد شدید موجب گیر کردن درب شده و نیاز به تعمیر دارد.
علت خرابی جک درب پارکینگ به طور مرسوم چیست؟

علت خرابی جک درب پارکینگ به طور مرسوم چیست؟

عوامل موثر بر قیمت جک درب پارکینگ چیست؟

هزینه جک درب پارکینگ به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها پرداخته‌ایم.

 • اولین مورد موثر بر قیمت جک برند تولید‌کننده آن است. برندهای خارجی قطعا محصولات گران‌تری نسبت به موارد داخلی ارائه می‌دهند.
 • جک هیدرولیکی نسبت به الکترومکانیکی قیمت بالاتری دارد که می توانید متناسب با اندازه درب و میزان تردد به پارکینگ هزینه مناسب را برای تهیه جک انجام دهید.
 • اندازه و وزن درب یکی دیگر از فاکتورهای موثر بر قیمت جک است. درب های با وزن بالا نیاز به نیروی بیشتری برای جابجایی دارند و هرچه جک توان بیشتری داشته باشد قیمت آن نیز بالاتر می‌رود.
 • امنیت جک نیز بر قیمت تمام شده آن تاثیر می‌گذارد. هر چه تامین امنیت بیشتری در نظر گرفته شود قطعا به دلیل فناوری به کار رفته در آن هزینه تهیه جک نیز گران‌تر خواهد بود.

خرید جک درب پارکینگ از چه مراکزی امکان‌پذیر است؟

برای خرید جک درب پارکینگ می‌توانید با استفاده از راهنمای خرید جک درب پارکینگ و در نظر گرفتن فاکتورهای مهم موثر برآن خرید ایده‌آلی داشته باشید. بنابراین با در نظر گرفتن موارد بیان شده در خصوص انواع جک و قطعات به کار رفته در آن، همچنین با توجه به میزان بودجه و تردد روزانه مکان مورد نظر می‌توانید از نمایندگی‌های معتبر و وب‌سایت‌های معتبر تولید‌کننده جک درب پارکینگ محصول مورد نظر خود را با کیفیت بالایی تهیه کنید.  

سوالات متداول درباره درب جک دار پارکینگ

مصرف برق جک درب پارکینگ

مقدار برق مصرفی جک درب پارکینگ یکی از مهم‌ترین نکات است که با مشخص کردن DC یا AC بودن جک می توانید نسبت به میزان برق مصرفی مطلع شوید.

نحوه ساخت جک درب پارکینگ     

ساخت یک درب پارکینگ جک‌دار شامل چند مرحله است که به طور کلی شامل طراحی (ابعاد، جزئیات فنی، مواد استفاده شده و سایر جوانب مهم مانند سیستم امنیتی و کنترلی)؛ تهیه مواد و قطعات مورد نیاز برای ساخت درب شامل فلزات، موتورها، سیستم‌های قفل‌گذاری، سیستم‌های کنترلی و سایر قطعات؛ ساخت قاب و ساختمان درب براساس طراحی؛ نصب موتور و سیستم‌های کنترلی: موتور و سایر سیستم‌های کنترلی مانند سنسورها، کنترلرها و سیم‌های الکتریکی بر روی درب؛ نصب سیستم امنیتی شامل قفل‌ها، کارت‌خوان‌ها، سنسورهای حرکت و دیگر وسایل امنیتی و تنظیمات نهایی برای عملکرد بهینه ‌می‌شود.

جمع بندی

در این مقاله از وب‌سایت مکسا مطالبی در خصوص جک درب پارکینگ و انواع بهترین جک درب پارکینگ بیان شد که با نصب و استفاده از جک درب پارکینگ می‌توانید از امکانات و مزایای آن برای محیط پارکینگ بهره‌مند شوید. این مزایا شامل افزایش امنیت، بهبود کارایی و راحتی، استفاده بهینه از فضا و کنترل بهتر تردد می‌شوند. با توجه به این نکات، جک درب پارکینگ یک راه حل موثر و عملی برای بهبود و ارتقای امنیت و عملکرد پارکینگ‌هاست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
فروشگاه